Pravidla Signálů v kolizi se zákony ČR

Bývalý blogger Signálů a člen redakce časopisu Duše a hvězdy upozorňuje, že pravidla Signálů jsou v rozporu s některými zákony České republiky. Více zde.

7 Responses to Pravidla Signálů v kolizi se zákony ČR

 1. cinicius píše:

  Poznámka šéfredaktora:

  Ačkoliv souhlasím s tím, že ona část pravidel je v rozporu se zákony, nemohu souhlasit s odůvodněním pana Stodoly. Rozhodnutí soukromé společnosti dle mého není úřední dílo.

  Důvod, proč považuji danou část pravidel za nezákonnou, je jiný: jelikož cílem i důsledkem je zastření rozhodování RT Signálů a vytváření stavu, kdy jedna ze smluvních stran se ocitá ve velké nevýhodě a jsou porušována její práva, protože nemá možnost se efektivně hájit proti nepravdivým osočením, dezinterpretacím pravidel a diskriminaci, je podle mne daná část pravidel v příkrém rozporu s dobrými mravy a tudíž nezákonná.

  • Michal píše:

   Také si myslím, že v tomto případě se nejedná o úřední dílo. O tom, že některé body pravidel signálů jsou v rozporu s dobrými mravy asi není sporu (např. I.6, V.1, V.4). Ale s tím znevýhodněním jedné smluvní strany to nebude tak jednoduché. Jaký vlastně smluvní vztah tady vznikl? Obchodní zakoník tady aplikovat nelze a s občanským to také nebude moc přímočaré.

   To, co mi připadne na postupech RT špatné je něco, co v jiných oblastech lidské činnosti by mohlo být chápáno jako klamání spotřebitele nebo porušení veřejného příslibu. Tj. že site signály.cz aktivně vzbuzuje zdání že je otevřený širokému spektru křesťanských (nejen katolických) názorů a přitom RT velmi neprůhledným způsobem (viz výše zmíněné body pravidel a kroky RT v listopadu) eliminuje jeden konkrétní proud katolického myšlení. Tím může napáchat závažné nemateriální škody, neboť takto manipuluje míněním zejména tzv. „hledajících“, u kterých pomáhá vytvářet falešný obraz skutečnosti. Nechci tady spekulovat o možném uvedení v omyl případných dárců obč. sdružení. Ale to jsme stále „jen“ v rovině morální, v právní rovině je vše výše řečené zcela irelevantní. Jak se každý může přesvědčit pohledem do stanov o.s., k mému překvapení tam o křesťanství není ani zmínky.

 2. Karl píše:

  proč odtud zmizel můj komentář? dočasná chyba? nebo proto že obsahově byl proti příspěvku?

 3. cinicius píše:

  @Karl: Váš předchozí příspěvek byl smazán jako bezobsažný a urážlivý…

 4. Karl píše:

  to je hezké že už ta vlna mazání přišla i sem 🙂 byť neprávem… mimochodem proč to píšu, když to bude smazáno?

 5. jjstodola píše:

  Ad poznámka redakce. Ovšem paragraf 3 autorského zákona nehovoří jen o úředních dílech, ale nakonec o dílech takového typu, u není ve veřejném zájmu, aby byla chráněna autorskými právy.

 6. jjstodola píše:

  Ad Karl.

  „proč to píšu, když to bude smazáno?“

  Dobrá otázka. Nepište a nebude to smazáno. Nebo pište tak, aby to nemuselo být smazáno, tzn. slušně a věcně.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: