Anglikáni z GAFCONu odmítli nabídku katolické církve

Anglikánští konzervativní biskupové sdružení okolo Světové konference o budoucnosti anglikanismu (GAFCONu) odmítají nabídku katolické církve, kterou konzervativním anglikánům udělal Svatý stolec, a vyzývají anglikány, kteří plánují přestup do katolické církve, aby si jej ještě rozmysleli.

Nejde o nic překvapivého: katolická církev při předkládání své nabídky nepředpokládala, že jí v brzké době využije významnější podíl právě této části anglikánských konzervativců. Naopak lze předpokládat, že většina evropských a amerických anglikánů, jimž byla nabídka Svatého stolce především určena, se bude rozhodovat mezi konverzí ke katolické církvi a vstupem do partyzánských struktur GAFCONu.

GAFCON sdružuje asi 300 konzervativních biskupů především z Afriky a Austrálie, kteří oponují postupující liberalizaci anglikánských církví, odmítají autoritu současného vedení anglikánského společenství a plánují zřízení vlastních, anglikánským společenstvím neschválených, struktur v USA a výhledově i v Evropě, které by přijaly nespokojené věřící liberalizujících se amerických a evropských anglikánských církví.

One Response to Anglikáni z GAFCONu odmítli nabídku katolické církve

  1. xenofon píše:

    Jde také o povahu té nabídky. Předpokládám, že jednou z hlavních překážek je stanovisko Říma, že na katolické kněze vysvětí ženaté anglikánské duchovní, avšak v budoucnu již ženaté muže z anglikánského prostředí na kněze světit nebude.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

<span>%d</span> blogerům se to líbí: