Vizitace ženských řádů v USA vstupuje do další fáze

Sestra Kieran Foley, mluvčí vizitační komise ustavené Apoštolským stolcem pro ženské řády a řeholní kongregace v USA, oznámila, že vizitace bude pokračovat i přes odpor některých řeholních komunit, z nichž některé dokonce poslaly dotazníky zpět nevyplněné.

Velký díl ženských řeholních společenství, zejména těch „liberálně orientovaných“, se v USA potácí v dlouhodobé krizi, některé komunity se navíc dopouštějí neuvěřitelných výstřelků – nedávno např. pobouřila katolíky v USA zpráva o dominikánce Donně Quinn, která vypomáhá na interrupční klinice (a to nikoliv proto, aby tam ženám potraty rozmlouvala) – a to s vědomím své představené, která v tom nevidí problém.

Jak hluboká je krize některých komunit a jejich věrnosti Svatému stolci ostatně ukazuje i neuvěřitelné prohlášení Mary Ann Zollman, představené Milosrdných sester Blahoslavené Panny Marie, podle něhož je přístup k sestrám, které veřejně odporují církevnímu učení, vnitřní otázkou řeholních komunit, na kterou se Svatý stolec nemá právo ani ptát. Další informace na Radiu Vatikán.

4 Responses to Vizitace ženských řádů v USA vstupuje do další fáze

 1. Maftík píše:

  To je tedy vskutku mazec …

 2. Nea píše:

  Děs a hrůza.

 3. Alois Nešpor píše:

  Jedním ze starých řešení vždy bylo, že se inkriminované problémové kláštery nechají „vymřít“.

  Tak jako tak, příliv novicek je minimální, alespoň u těchto liberálních klášterů, a v případě těchto (zdráhám se použít slovo ‚katolických‘) klášterů ten vstup snad případným zájemcům i zakázat. Takto se zlikviduje to zkažené a ponechá zdravý základ.

  Dobře to napsali v zahraničí, kdy mnoho „kláštěrů a komunit“ není ničím jiným než domovem důchodkyň, zabývajících se ‚sociální sférou a dalšími aktivitami‘, které řeholnicím nepřísluší.

  Děvenky jedny liberální jaksi zapomněly, proč do kláštera vstoupily.

 4. […] komise, kterou Svatý stolec zřídil pro vizitaci ženských řeholí působících v USA, oznámila, že proces bude pokračovat přes jejich odpor a sabotáže, spočívající např. v nevyplňování […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: