Bart Stupak: Bílý dům chce, abych mlčel

Bart Stupak, jeden z vůdců pro-life demokratů ve Sněmovně reprezentantů a autor dodatku k Obamově zdravotnické reformě zakazujícího financování interrucí z peněz daňových poplatníků, který Sněmovna schválila, dnes prohlásil, že Bílý dům na něj vyvíjí nátlak, aby mlčel k senátní verzi reformy.

Stupak prohlásil: „Myslí si, že bych neměl zveřejňovat svůj pohled na věc, dokud nedostanou šanci prodat mi řeč vlastní výroby. Nepotřebuji, aby mi někdo prodával řeč. Mohu si to přečíst. Vidím to. Pracoval jsem s tím. Nepotřebuji žádnou konferenci v Bílém domě. Mám ten návrh přímo před sebou“.

Ve Sněmovně reprezentantů lze čekat o senátní verzi reformy tvrdý boj. Obamova administrativa je nepochybně připravena využít všech dostupných prostředků, aby reprezentanty, kteří nesouhlasí s financováním interrupcí z veřejných peněz, přinutila k poslušnosti (senátní verze se sice formálně tváří, že toto financování rovněž neumožňuje, ve skutečnosti je ale poměrně primitivním trikem skrytě zřizuje), na druhé straně je ale otázkou, zda k tomu bude mít dost síly: stojí proti ní nejen morální zásady pro-life kongresmanů a katolická církev, ale i jednoznačný postoj veřejnosti: podle posledních průzkumů se proti financování interrupcí z veřejných peněz  staví více než 70 % voličů.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: