Zprávy Hnutí Pro život ČR

Proč je dnešní „babycaust“ horší než historický „holocaust“

Virginie nepotrestala matku po vraždě novorozence

L’Osservatore Romano kritizuje kodaňský summit ohledně populační kontroly

Rakousko: katolická církev odsuzuje volný prodej „pilulek po“

5 Responses to Zprávy Hnutí Pro život ČR

 1. tlapka píše:

  Jak se vyrovnává Hnutí pro život s přelidněním a dalšími osudy nechtěných dětí?

  • cinicius píše:

   Ptáte se na názor Hnutí Pro život ČR, nebo na názor hnutí pro život (= hnutí pro-life, protipotratové hnutí)? Nejsem sice oficiálním mluvčím HPŽ ČR, nicméně myslím, že nikdo z jeho vedení nebude protestovat, když odpovím (berte ale prosím na vědomí, že nejde o oficiální Hnutí Pro život ČR, pro tu si musíte napsat na adresu info@prolife.cz):

   a) HPŽ ČR působí ve vymírající České republice a rozhodně tedy nepociťuje důvod řešit nějak otázku přelidnění. I kdyby však mělo působit v oblasti, kde lze přelidnění považovat za aktuální problém, pak „boj s ním“ neposkytuje žádné „morální pardon“ a tudíž by nemohl ospravedlnit používání morálně závadných prostředků kontroly porodnosti, jako jsou potraty, antikoncepce, sterilizace či infanticida. Samozřejmě v případech, kdy je to relevantní, je možno použít metody morálně ospravedlnitelné – tj. sexuální abstinenci, metody přirozeného plánování rodičovství či emigraci. Otázkou ovšem zůstane, jestli by se HPŽ ČR s Vámi shodlo na otázce „co je to přelidnění“ a „kde začíná“.

   b) Pokud jde o „další osudy nechtěných dětí“ – HPŽ ČR považuje za nezbytné, aby matky v nouzi měly možnost kam se obrátit o pomoc či nabídnout své nechtěné dítě k adopci a dělá pro to mnohé. Pokud máte na mysli, že nechtěné děti čelí vyššímu riziku zanedbávání či týrání ze strany rodičů, to je nepochybně otázka především efektivity patřičných dozorujících úřadů a podobně. Každopádně nelze uvažovat stylem „tohle dítě je nechtěné, jeho podmínku pro život budou pravděpodobně méně optimální, než někoho jiného, tak je lepší je zabít“. Podmínky nejsou nikdy optimální a omlouvat tímto způsobem vraždu je zcestné a zvrhlé.

 2. Maftík píše:

  Méně než o HPŽ se ví o nadačním fondu Betlém nenarozeným, který už před pár lety dokončil azylový dům pro těhotné ženy v tísni: http://www.nfbetlem.cz/index.php?id=3

  Jinak pro zajímavost: http://www.rozhlas.cz/_zprava/678732

 3. cinicius píše:

  Kdo to pořádal?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: