Americký Senát zablokoval nominaci E. M. Chena

Americký senát vrátil prezidentu Obamovi nominaci E. M. Chena na federálního soudce v San Franciscu. Z hlediska republikánů a hnutí pro-life jde o velký úspěch, neboť dotyčný kandidát byl dlouhou dobu právníkem a podporovatelem ACLU (American Civil Liberties Union, česky Americký svaz občanských svobod) – ostře propotratové, ideologii LGBT propagující a tzv. „antidiskriminační politiku“ prosazující organizace.

Republikáni v tomto případě naplno využili možností tzv. filibusteringu (taktiky obstrukcí a dlouhých projevů) a jelikož demokraté nesehnali potřebných 60 hlasů k ukončení rozpravy, musel Senát nominaci vrátit, aniž by o ní hlasoval. Osud Chenovy nominace (který nemusí být definitivní, je možné, že Obama Chena navrhne znovu) ukazuje na možné narůstání obtíží komplikujících Obamovu snahu obsadit všechny dostupné prezidentem obsazované posty kandidáty podporujícími potraty, tzv. „antidiskriminační politiku“ a ideologii tzv. LGBT skupin.

Advertisement

One Response to Americký Senát zablokoval nominaci E. M. Chena

  1. […] filibustering byl naproti tomu naprosto úspěšný v případě nominace E. M. Chena na post federálního soudce pro San Francisco, která musela být prezidnetovi Senátem vrácena […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: