Průzkumy potvrzují, že Nelson svou zradou páchá politickou sebevraždu

Průzkumy veřejného mínění provedené v Nebrasce ukazují, že tamní senátor Nelson svou zradou pro-life ideálů, které se dopustil podpořením potratářské verze Obamovy zdravotnické reformy výměnou za 100 milionů dolarů pro Nebrasku, patrně spáchal politickou sebevraždu.

Pro-life hnutí je v Nebrasce velmi silné a federální financování potratů na požádání odmítají téměř dvě třetiny Nebrasčanů. Nelson v posledních volbách kandidoval a vyhrál s všeobecnou podporou hnutí pro-life při zisku 64 % hlasů, nyní však jeho hlasy zcela ztratil a s podporou 30 % voličů se jeho šance proti pro-life protikandidátovi Dave Heinemanovi z řad republikánů (61% podpora) jeví jako velmi bledé.

Podle analytiků ovšem může mít Nelson ještě šanci, pokud přehodnotí svůj postoj, postaví se proti Obamově zdravotnické reformě, která patrně bude muset ještě jednou projít Senátem, a podaří se mu ji zastavit. Pak by se mu část pro-life voličů mohla vrátit.

Více informací ZDE (anglicky)

2 Responses to Průzkumy potvrzují, že Nelson svou zradou páchá politickou sebevraždu

  1. cinicius píše:

    Ještě poznámka k poslednímu odstavci: zde je vhodné dodat, že jednak se ale nezdá, že by měl Nelson nějakou ochotu k sebereflexi, navíc je otázka, zda bude mít příležitost: Bart Stupak, vůdce pro-life demokratů ve Sněmovně reprezentantů, totiž nehodlá ustoupit ani o píď a dává najevo přesvědčení, že má k dispozici dost hlasů, aby zablokoval jakýkoliv návrh reformy obsahující financování potratů z federálních peněz. Velkou oporou jemu i jeho spolubojovníkům je vědomí, že v roce 2010 budou nové volby do Sněmovny reprezentantů a hlasy stoupenců hnutí pro-life v nich budou patrně klíčové.

    Pokud Stupak vydrží a uspěje, Nelson patrně nebude mít nikdy možnost své selhání revidovat a nestane-li se něco mimořádného a on se pokusí o obhajobu svého senátorského křesla, v roce 2012 jej čeká porážka a křeslo získají republikáni. Těžko předpokládat, že by voliči na jeho zkorumpovaný velevrut tak rychle zapomněli.

  2. […] návrhem zdravotnické reformy, čímž byl ukončen republikánský filibustering, patrně spáchal efektivní politickou sebevraždu. Senátorem za rodnou Nebrasku, kde dosud bez problémů hájil své křeslo díky podpoře enormě […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: