Nancy Pelosi o interrupcích + něco o ní a „Velké trojce“

Šéfka Sněmovny reprezentantů Nacy Pelosi v rozhovoru pro Newsweek poskytla řadu prohlášení ohledně otázky interrupcí.

Pelosi patří spolu s viceprezidentem Joem Bidenem a Kathleen Sebeliusovou do trojky prominentních představitelů tzv. „katolických demokratů“, kteří dlouhodobě zrazují katolickou víru a prosazují „právo ženy na potrat“.

Z vyjmenovaných tří je už jediná, které ještě nebyl oficiálně zakázán přístup ke svátostem. U Joea Bidena je všeobecně známo, že zákaz přijímání od svého ordináře obchází přijímáním mimo rodnou diecézi, Sebeliusová se proti zákazu přijímání neprozřetelně odvolala do Říma, načež byl potvrzen rozsudkem Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury.

V rozhovoru Pelosi mimo jiné prohlásila, že je důležitější svobodná vůle ženy toužící po interrupci, než morální učení katolické církve, a že katolíci jsou nešťastní z církevního učení v těchto otázkách. Pro řádné katolíky jistě šokující, ale jinak slabý čaj proti Bidenovi, který patrně stále trvá na tom, co několikrát veřejně prezentoval, totiž že podpora potratové legislativy není v rozporu s katolickou vírou a že katolická církev nemá na interrupce konzistentní názor.

Pro dokreslení: nedávno Pelosiová také veřejně děkovala Bohu za to, že senátní verze zdravotnické reformy zahrnuje financování potratů na požádání z federálních peněz.

Vícero pasáží z rozhovoru týkajících se potratů je citováno a komentováno ZDE (anglicky). Celý rozhovor je ZDE (anglicky).

7 Responses to Nancy Pelosi o interrupcích + něco o ní a „Velké trojce“

 1. […] komentoval rozhovor Nancy Pelosi pro časopis Newsweek. Šéfka Sněmovny reprezentantů si v něm pustila pusu na špacír ve věci Obamovy zdravotnické reformy a interrupcí, což v některých katolících budí […]

 2. tlapka píše:

  To je pořád dokola, jestli má žena právo na vlastní život- protože ona jej už má, nebo zárodek který neví nic.

 3. cinicius píše:

  Ta otázka je mnohem jednodušší: Má matka právo zabít své dítě? Odpověď zní Ne!

 4. Eva píše:

  @Tlapka
  Žádné takové dilema není. Žádné jestli má právo na život matka nebo dítě – mohou žít oba dva, není nutné nikoho zabíjet. Jsem také žena a žádné „právo“ na zabíjení nenarozených dětí nepociťuji.
  A navíc – není pravda, že nenarozené dítě „neví nic“. Jak záběry z moderních 3D ultrazvuků, tak záběry z potratů ukazují, že dítě od velmi raných stádií vnímá a konkrétně při potratu uhýbá, brání se a snaží se utéct.

 5. […] Její výrok pochopitelně značně snížil její popularitu mezi katolíky, kteří představují 39 % obyvatel Massachusetts. Ironické je, že ona sama se prohlašuje za “praktikující katoličku”. No, není to jediná “katolická” potratářka, stačí si připomenout “Velkou trojku” (Biden, Pelosi, Sebelius). […]

 6. Eva píše:

  Smutná, leč výstižná karikatura k tématu:

 7. pavel-v píše:

  Tak už i Pelosi má oficiální zákaz přijímat svátosti:
  http://www.lifesitenews.com/ldn/2010/jan/10012609.html

  Deo gratias!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: