HLI k senátní verzi zdravotnické reformy

Human Life International, největší a nejvýznamnější pro-life organizace na světě, vydala 29. prosince následující stanovisko k senátní verzi zdravotnické reformy:

Nikdo nevěří, že senátní interrupční „kompromis“ zabrání federálnímu financování potratů. Propotratoví aktivisté vědí, proč senátní verzi neoponují. Pro-life aktivisté stejně dobře vědí, proč proti ní volají do zbraně. Stupakův dodatek představuje kompromis, který stoupence hnutí prolife rozhodně nenadchl, ovšem respektuje pohled výrazné většiny amerických voličů na omezení podpory potratů. Fakt, že Senát tento dodatek odmítl, by nám měl říci vše, co potřebujeme vědět.

A i kdyby snad nějaký zázrak vylepšil návrh reformy v její finální podobě o nějaké restrikce vůči federálnímu financování potratů, zůstane plný hrozeb pro staré a některé postižené a bude postrádat ochranu výhrady svědomí. Jakmile reforma projde, nic nezabrání Ministerstvu zdravotnictví dělat si v těchto věcech, co se mu zlíbí.

Pro katolíka, který svou víru bere vážně, je tu příliš mnoho problematických bodů, než aby tuto reformu mohl podpořit. Katolické učení je zcela jasné. Nejen každý katolický politik, kdo by podpořil životu nepřátelskou legislativu, ale i každý, který by jen selhal ve své povinnosti razantně se postavit proti ní, páchá těžký hřích a dává v sázku svoji duši. Neboť politik je veřejná osoba, jejíž hřích snadno svádí ostatní na scestí – toť dokonalá definice skandálu. Mlžení s poukazem na pochybná positiva této reformy nemůže obstát před Tím, který zná pravdu.

P. Thomas J. Euteneuer (prezident)

Stephen Phelan (mluvčí)

Prohlášení v originálním anglickém znění je ZDE, přeložil Ignác Pospíšil.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: