Brown volá křesťany

Premiér Spojeného království Gordon Brown zoufale hledá před letošními volbami způsob, jak sehnat voliče a dohnat ztrátu, kterou mají jeho labouristé na konzervativce, a tak si vzpomněl na křesťany (viz články Britský premiér pred voľbami obhajuje úlohu evanjelia v politike a Gordon Brown hledá před volbami ve Velké Británii podporu křesťanů).

Když jsem to četl, musím říci, že jsem lavíroval mezi pobavením a naprostým znechucením. Blairova a později Brownova vláda jsou nejantikřesťanštější vlády, jaké kdy Spojenému království vládly. Zavedly propotratovou propagandu do státních škol, omezují domácí vzdělávání, přinutily ukončit činnost katolické organizace zprostředkovávající adopce, protože jim odmítly dopřát právo na základě výhrady svědomí odmítnout žadatele žijící v homosexuálních párech, zřetelně omezily náboženské svobody a jejich užívání, v současné době pracují na násilném prosazení homosexuální a potratářské propagandy i na církevních školách.

Nemohu si pomoci, ale žádný příčetný křesťan, který bere své křesťanství vážně, nemůže dát Brownově bandě svůj hlas. Možná tak někteří pseudokřesťané z řad liberálních anglikánů, ale těm se podbízet vlastně ani nepotřebuje. Ti by ho volili, i kdyby chodil na každý meeting s Dawkinsem po pravici a Pullmanem po levici. Což by bylo od šéfa labouristů určitě upřímnější.

Ignác Pospíšil

2 Responses to Brown volá křesťany

  1. Maftík píše:

    To je tedy ultrahnus

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: