Demokraté ztratili senátorské křeslo za Massachusetts

Doplňovací senátorské volby v Massachusetts skončily drtivou porážkou demokratů a vlády prezidenta Obamy. Senátní křeslo, které patřilo demokratům 57 let, obsadí republikán Scott Brown, který dle předběžných výsledků porazil demokratku Marthu Coakley rozdílem cca 7 procent (53:46).

Výsledky ještě nejsou oficiální a může dojít ke jejich menším úpravám, nicméně těžko se už změní nějak výrazněji a Coakley už údajně i uznala svoji porážku.

Nutno dodat, že volby nebyli ani tak o obou zmíněných kandidátech, jako spíše o Obamově zdravotnické reformě, brutální potratářské agendě  a naprosto nekompetentní finanční i bezpečnostní politice. Děkujme Bohu, že dnes bezpečně víme, že toto neobstojí ani ve velmi „pokrokovém“ a demokratickém Mass.

Pro demokraty je tato porážka katastrofální, protože ztratili supervětšinu 60 hlasů v Senátu a nebudou tedy schopni zastavit republikánský filibustering. Mnoho Obamových plánů tak nikdy nebude moci být splněno.

V první řadě narazí jeho zdravotnická reforma: jakmile Brown usedne do křesla, Senát bude pro ni neprůchodný. Než se tak stane, ji protlačit nestihne. Jeho poslední šancí tedy bude pokusit se přinutit Sněmovnu, aby bez úprav schválila senátní superpotratářskou verzi. Šance na úspěch po tak důrazném ne z bašty demokratů jsou podle mne minimální.

Ignác Pospíšil

Advertisement

7 Responses to Demokraté ztratili senátorské křeslo za Massachusetts

 1. cinicius píše:

  Již zřejmě definitivní výsledky (52:47:1) i s mapou:

  http://www.boston.com/news/special/politics/2010/senate/results.html

 2. pavel-v píše:

  To je skvělá zpráva. 🙂

 3. cinicius píše:

  Nancy Pelosi přiznala, že nemá hlasy pro protlačení senátní verze refromy skrz Sněmovnu. Obamova reforma v současné potratářské verzi je definitivně mrtvá.

  http://www.onenewsnow.com/Politics/Default.aspx?id=863678

 4. Eva píše:

  Ještě k té Coakley… Na Wikipedii jsem četla něco, co mě absolutně šokovalo (promiňte, nebudu to překládat):

  Coakley’s role in the case of Keith Winfield has attracted criticism. In October 2005, Winfield, then working as a police officer, was accused of raping his 23-month-old niece with a hot object, most likely a curling iron. A Middlesex County grand jury overseen by Coakley investigated the case and did not take any actions. After the toddler’s mother filed applications for criminal complaints, Coakley then obtained grand jury indictments charging rape and assault and battery. She recommended about ten months after the indictment that Winfield be released, without bail. Winfield remained free until December 2007, when he received two life terms in prison in a case prosecuted by Coakley’s successor. Coakley has defended her decisions, saying that Winfield had a clean record and few other signs of danger.

  http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Senate_special_election_in_Massachusetts,_2010

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: