Soud v Tennessee: Německo potlačováním domácího vyučování porušuje lidská práva

Soud v Memphisu v Tennessee přiznal politický asyl rodině Uweho a Hannelore Romeikeových, kteří byli v Německu pronásledováni, protože odmítali posílat svých 5 dětí do školy a vyučovali je doma. Podle soudu německá vláda pronásleduje a utlačuje lidi vyučující své děti doma a tím neospravedlnitelným způsobem porušuje lidská práva.

Romeikeovi jsou protestanté, kteří se v roce 2006 rozhodli přestat posílat své děti do škol a začali je vyučovat doma, neboť německé školy dle nich propagují a dětem vštěpují nekřesťanské hodnoty. Byli za to postiženi obrovskými pokutami i dočasným odejmutím dětí, bylo jim úřady vyhrožováno vězením a trvalým odejmutím dětí. Proto se nakonec v roce 2009 odhodlali odstěhovat do USA, kde požádali o politický asyl s odůvodněním, že v Německu čelí náboženskému útlaku a porušování práva vychovávat své děti.

Zatímco ve většině států USA je domácí vyučování jako alternativa školní docházky běžnou záležitostí a týká se řádově milionů dětí (které v průměru vykazují lepší pokroky v učení, než děti navštěvující školy), v Německu je naproti tomu zakázáno pod trestem vězení a odebrání dětí, pouze specifickým případům typu rodin cirkusáků je povolena výjimka.

Související odkaz a anketa:

Odmítáš sex ve škole? Do vězení s tebou!

2 Responses to Soud v Tennessee: Německo potlačováním domácího vyučování porušuje lidská práva

  1. […] Soud v Tennessee dospěl k závěru, že Německo svým brutálním vynucováním školní docházky a potlačováním domácího vyučování porušuje lidská práva a přiznal politický azyl křesťanské rodině, která před touto politikou prchla do Ameriky. Více ZDE. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: