Na webu „Manhattanské deklarace svědomí“ text také v češtině

Na webových stránkách „Manhattanské deklarace – Hlasu křesťanského svědomí“ (Manhattan Declaration – A Call of Christian Conscience) se v těchto dnech objevil odkaz na stažení kompletního českého textu tohoto historického ekumenického dokumentu a zároveň na e-mailovu adresu redakce Res Claritatis dorazilo přes Atlantik poděkování za jeho poskytnutí, a nechybělo ani požehnání.

Překlad deklarace pořídili Václav a Michaela Freiovi a Res Claritatis ho pak nabídla přípravnému výboru deklarace. Redakce Res Claritatis zveřejnila kompletní český text deklarace na svých internetových stránkách již v lednu a jeho zkrácená verze vyšla v letošním druhém čísle týdeníku RC Monitor.

Manhattanská deklarace je společné prohlášení křesťanů všech vyznání, které se staví za základní křesťanské hodnoty, které dnešní společnost počlapává a ničí: posvátnost a nedotknutelnost lidského života, manželství a náboženskou svobodu, a vyzývá křesťany k jejich obraně. Deklaraci do dnešního dne již svými podpisy podpořilo více než 425 tisíc křesťanů z celého světa, včetně desítek katolických biskupů. Podpis je možno připojit ZDE.

Ignác Pospíšil

Příspěvek je kombinací původního textu a části tiskového prohlášení Res Claritatis.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: