Anketa: Jaký způsob přijímání preferujete?

Anketa doplňující článek Přijímání na ruku:

Varování: Tato anketa byla zmanipulována, když nějaký podvodník  přidal večer 3. 4. 2010 v několika minutách 50 hlasů přijímání na ruku. Anketa byla proto poté spolu se všemi ostatními zablokována a odstraněna. Její nezmanipulované výsledky:

Jaký způsob přijímání preferujete?

Ve stoje na ruku – 6 hlasů

Ve stoje do úst – 11 hlasů

V kleče – 35 hlasů

Chodím jen na tridentskou mši, kde se přijímá pouze v kleče, takže to nemusím řešit – 8 hlasů

Poznámka: V kleče se přijímá jedině do úst.

10 Responses to Anketa: Jaký způsob přijímání preferujete?

 1. […] Poznámka šéfredaktora: Připadlo mi zajímavé doplnit článek o malý průzkum: Jaký způsob přijímání preferujete? […]

 2. přijímání na ruku píše:

  Četla jsem váš článek, znám farníky i kněze kteří způsob „na ruku“ odmítají i takové kteří s tímto způsobem souhlasí a praktikují je, viděla jsem kdy eucharistie upadla na zem při podávání na ruku, ale i do úst.
  Myslím že hlavní a zásadní je osobní přístup k sv. přijímání, jak je dokážeme prožít a co nám dává.
  K nabídce – ve stoje, či vkleče mohu přidat – i v sedě na inval.vozíku.
  Zdravím.
  Ondr

 3. vonrammstein píše:

  Zajímavý nápad s touhle anketou.
  Přiznám se, že už jsem taky přijímal vstoje, asi dvakrát, když mě k tomu donutily okolnosti.
  Výsledky ankety jsou výmluvné.
  Osobně bych chodil výhradně na Trident.
  Jenže to by se ho někdo musel snažit v okruhu 100km od téhle díry po granátu sloužit.

 4. Jan Smrčina píše:

  Osobně preferuji vkleče, ale prakticky to není možné, stojí-li přijímající za sebou ve frontě, protože pak to spíše působí rušivě a neúnosně prodlužuje sv. přijímání. Byl bych proto pro obnovení „mřížky“ – nebo alespoň pro klečení v řadě vedle sebe.

  Poznamenávám, že jsem po doporučení kněze (když bylo u nás povoleno přijímání na ruku) přijímal dost dlouho na ruku. Ale pod vlivem příkladu nynějšího Svatého otce jsem se vrátil k přijímání do úst.

  • Kurzwurst píše:

   Ale je to možné. Když jsem nucen jít na NOM, tak přijímám výhradně takto. Rušivě to působí tak leda na lidi pochybné úcty k Eucharistii. O neúměrném prodlužování communia pak nemůže být vůbec řeč. Kdyby tak přijímala půlka farnosti, tak kněz příště podává u mřížky, a když jste dva-tři, tak se to vůbec neprojeví.

 5. cinicius píše:

  Zdá se, že i tuto anketu někdo zmanipuloval. 😦

 6. […] byly ankety Jaký způsob přijímání preferujete, kde během pár minut přibylo cca 50 hlasů pro do té doby drtivě prohrávající přijímání […]

 7. Václav píše:

  Nikdy jsem nechápal jak může někdo brojit proti panu papeži nebo proti lidem kteří dělají to co jim výslovně dovolil. To co sváže tady na zemi je svázáno i na nebi a to co rozváže je rozvázané. Mnozí Boží nepřátelé nás kvůli tomu zlostně tupí a smutné je že my sami na to často zapomínáme. Nějaký čas jsem přijímal Kristovo Tělo na ruku a pak jsem se vrátil k původnímu způsobu. Radši bych přijímal v kleče ale tenhle způsob se praktikoval převážně v době kdy chodilo k přijímání jenom pár lidí. Nemám chuť vyvolávat zbytečné rozbroje ani ze sebe tímhle způsobem dělat svatouška a předvádět se. Poslušnost je důležitější než celopaly a pravděpodobně i láska a úcta k bližnímu.

 8. […] to má smysl). Z diskuse pod článkem otce Juchelky Přijímání na ruku i z navazující ankety Jaký způsob přijímání preferujete se ukazuje, že je mezi čtenáři našeho časopisu přijímání v kleče výrazně preferováno. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: