Komentář k Pochodu pro život 2010

Musím říci, že jsem z letošní přípravy Pochodu pro život rozpačitý. Připadá mi, že oproti loňsku byla jeho propagace poněkud podceněna, doufejme, že se to neprojeví na účasti. Velmi pozitivní novinkou je naopak zajímavý doprovodný program – dopolední konference.

Jako smutný fakt beru na vědomí, že i letos se v tentýž den uskuteční hned dvě diecézní setkání mládeže: stejně jako loni ho pořádá pražská arcidiecéze, českobudějovickou diecézi pak letos nahradí diecéze ostravsko-opavská. Nemohu si pomoci, ale připadá mi to velmi nešťastné a dost nepochopitelné.

Kapitolou samou pro sebe je fakt, že ačkoliv na tzv. „českém katolickém facebooku“ existuje stránka pro akci Pochod pro život, ve výpisu akcí pro 20. březen jsem ji dnes ráno hledal marně, stejně jako ve všeobecném přehledu akcí. Dost dobře nechápu proč, ale nějaké logické vysvětlení to asi mít bude.

Ignác Pospíšil

Advertisement

2 Responses to Komentář k Pochodu pro život 2010

  1. Nea píše:

    To s tím setkáním mládeže je úlet. Proč se mládež radši nesetká na pohocdu?

  2. všd píše:

    Asi se NĚKDO bojí, že by na Pochodu pro život bylo příliš mnoho mladých lidí a příliš mnoho lidí celkově. V případě OO diecéze by stejně přijelo minimum lidí, ale v případě Prahy je to celkem jasná věc.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: