K údajnému zapletení papeže do skandálu

Některá média během víkendu přišla s tvrzením, že papež je součástí v současné době propíraných sexuálních skandálů německé církve ze třetí čtvrtiny 20. století. Příkladem může být například článek Papež má problém, kdysi poskytl asyl pedofilnímu knězi, který zveřejnily Aktuálně.cz (mimochodem, současná podoba článku se poměrně zásadně liší od té, kterou měl v době svého zveřejnění – je „dobrým zvykem“ Aktuálně.cz, že vrhnou na net slátaninu, kterou pak postupně rozšiřují, opravují a upravují).

Z vyjádření arcidiecéze plyne, že papež coby arcibiskup Mnichova a Freisingu přijal do své diecéze kněze z diecéze Essen a povolil jeho ubytování na faře za účelem bydlení poblíž místa terapie, na kterou docházel. Vyšetřovací skupina arcidiecéze předpokládá, že se vědělo, že důvodem jsou jeho „sexuální kontakty“ s chlapci. Generální vikář Bernard Gruber jej později zařadil do pastorační péče jako pomocnou sílu v jedné z mnichovských farností.

Bývalý generální vikář Gruber se k případu vyjádřil s tím, že znovuzařazení daného kněze do pastorační péče bylo hrubým pochybením, za které přijímá plnou zodpovědnost. Podrobněji ZDE.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: