Stupak Twelve

Navzdory brutálnímu nátlaku ze strany demokratických spinmakerů a komentátorů, celé Obamovy administrativy i odborů Nancy Pelosi není schopna garantovat dostatek hlasů pro schválení Obamovy verze zdravotnické reformy ve Sněmovně a je čím dál pravděpodobnější, že je nebude schopna garantovat nikdy…

Vůdci pro-life demokratů ve Sněmovně reprezentantů, Bart Stupak a Daniel Lipinski, zopakovali své odhodlání hlasovat proti reformě a vyjádřili přesvědčení, že Pelosi dostatek hlasů pro reformu nebude schopna zajistit. Zároveň upřesnili, že Stupak disponuje hlasy 12 reprezentantů, kteří původně hlasovali pro reformu ve sněmovní podobě a nyní hodlají hlasovat proti její potratářské verzi založené na základě senátního návrhu a prezidentových úprav.

Navíc je nutno dodat, že ani schválení reformy nemusí znamenat, že bude provedena. Některé americké státy už začaly přijímat opatření, které mají znemožnit federální vládě reformu provádět na jejich území a věří, že Nejvyšší soud reformu nakonec zruší jako protiústavní, neboť podle nich si vláda v jejím rámci nárokuje práva, která jí podle Ústavy Spojených států nenáleží.

Ignác Pospíšil

2 Responses to Stupak Twelve

  1. Felix píše:

    Už jsem hodně od „znalců“ slyšel, že to bolševici neprosadí, ale toto je nejvýstižnější zpráva. Přesto si myslím, že Amerika je tak rozvrácená (a to ne vinou Obamy, naopak jeho zvolení bylo znamením této rozvrácenosti), že si neumím představit rozumný vývoj ani jejího zdravotnictví. Něco asi bude muset být přijato, třeba i za dalšího presidenta, ale potřeboval bych ještě jeden takovýto článek, který by mně vysvětlil, že to nemusí být k horšímu. Zatím se mi to totiž tak jeví. Krátce a jasně: i očekávání, jak to dopadne, se mi jeví jako falešná bludička na setrvalé cestě, třeba s výkyvy, Amerky k hošímu.

  2. […] třeba sejmout Stupaka… Američtí potratáři přísahají, že zničí vůdce demokratické pro-life opozice Obamovy zdravotnické reformy, reprezentanta Barta Stupaka. Volby do Sněmovny reprezentantů jsou […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: