Topolánek se příliš rozšoupl

Předseda ODS Mirek Topolánek se příliš rozšoupl při focení pro gay časopis LUI – netuše, že je jeho neformální promluva nahrávána, stihl na jeden zátah pozurážet Církev i premiéra Fischera. Nyní zuří nad tím, že výňatky z rozhovoru byly zveřejněny a snaží se nás přesvědčit, že vlastně mluvil o svém pevném zakotvení ve víře a nikoho se v rozhovoru nedotkl. 

Topolánkovo zhodnocení je fakt zajímavé, řekl bych ale, že není na něm, ale na věřících samotných, aby posoudili, zda se cítí dotčeni. ČSSD je pochopitelně na koni. Možná by to ale neměla tak přehánět. Přece jen to není tak dávno, co její poslanci jednohlasně zablokovali navrácení ukradeného církevního majetku. Co je horší, urážet nebo krást?

Ignác Pospíšil

13 Responses to Topolánek se příliš rozšoupl

 1. Felix píše:

  Já bych restituce s Topolánkovými prasá***mi nespojoval. Pan Topolánek se omluvil tak, že v omluvě lhal o desinterpretaci. Tento inženýr vzdělaný v humanistických věcech as jako školák obecné, nemá ve veřeném prostoru co dělat. Některé takové skupiny z něho soudně vylučjí … Navíc je i hloupý. A přisprostle následuje Camerona, jak v zeleném, tak v přihřátém směru. Ano, taková je dnes údajná pravice.
  Restituce je úplně jiný problém a socdemáci v tom nejedou sami – je tu něco shnilého i jinde.

  • cinicius píše:

   Já to nespojuji restituce s Topolánkovými prasárnami, jen komentuji fakt, jak si najednou zloději z ČSSD hrají na ochránce citů křesťanských věřících.

 2. Felix píše:

  Právě se dozvídám, že ten blbec se omluvil církvím, židům a homosexuálů. Nechápu, proč tyto tři dává nechutně dohromady. Proč se omlouvá buzertantům, když se pro ně nechal fotit a lezl jim do … Prostě je to blbec a sprosťák. Ještě že někteří chytráci jim promlouvali na Vizi. Z takových bič neupleteš a když upleteš, nezapráskáš. Mně je obzvlášť smutno, protože jsem toto jeho ocenění vyslovil už tehdy, když se spustl s tou žnskou v parlamentě – že není způsobilý pro veřejný prostor. Ti, kdo se mnou tehdy nesouhlasili, řkajíce že politika má jinou morálku než osobní život, uznají to teď? Nebo jako zatvrzelí globální oteplovači budou kecat o globálním oteplování i po letošní kruté zimě?

  • cinicius píše:

   Problém není, zda je Topolánek hoden toho být někam (kamkoliv) zvolen. Všichni víme, že není. Problém je jinde – žádná z rozumějších stran nemá v čele člověka, který je z morálního hlediska volitelný kamkoliv. U každého se najde zásadní důvod, proč by ho katolík volit neměl.

   • Felix píše:

    Problém není v tom, že u každého se najde zásadní důvod, proč by ho katolík neměl vlit. To není katastrofa. Problém je v tom, že většina katolíků nakonec přece jen někoho takového volit bude. To je katastrofa. Podle hesla „když nedám hlas Topolánkovi, vyhraje to nebo dávám vlastně hlas Paroubkovi.“ Ta katastrofa není u Topolánka ani u Paroubka – ti jsou za sprostotu placení. Katastrofa je u katolíků, v tomto jejich mravně zlém uvažování.
    (Ale mně se nelíbí, že jste jmenoval katolíky. Já jsem Vás jen v tmto citoval. Já myslím a Vy byste se měl opravit tím, že katlík nahradíte slovy běžný člověk.)
    Jak to mravně dobře řešit? Jako za komunismu: to všicni věděli, že volbami se to nevyřeší a volit nechtěli, ale museli. Teď nemusí, tak jaký problém, když se to volbami zase nevyřeší. Pracuje zde bludička mámení. Je to dávný problém být v prorežimní oposici, nebo být proti režimu? Jiná možnost těc, kdo jsou proti režimu, je volit nějakou stranu, která je proti režimu. A pokud je Váš „katlík“ prorežimní, pak a´t vlí Topolánka nebo Paroubka, vyjde to nastejno: účastí ve volbách podpořil režim. Tak ať neremcá a drží hubu. Jako za komoušů.

 3. […] Mirek Topolánek vyvolal svými výroky při „neformálním rozhovoru“ skandál, když se nelichotivě vyjádřil o církvích i premiéru Fišerovi. Více ZDE. […]

  • cinicius píše:

   Pokud jde o jeho výroky o církvích, tak jsem žádné zkreslení nenašel.

   • Honza Kohoutek píše:

    Já taky ne. Ale homosexuály teda podle mě neurazil ani v nejmenším. Naopak. Židy už vůbec, maximálně osobu Fischera, když jej hodnotil jako slabocha. Ale zcela jasně řekl, že to nemá nic společného s tím, jestli je člověk gay, Žid, ale s charakterem.
    Ty církve se na to nabalily, aby bylo víc zbraní jak ho politicky odstřelit. Kdyby mluvil jen o církvích, tak mu média nadšeně aplaudují.

 4. Honza Kohoutek píše:

  „Vzhledem k tomu, že pan Topolánek bude v případě úspěchu jeho strany kandidovat nikoli na pražského arcibiskupa, nýbrž pouze na předsedu vlády, nemělo by pro křesťanského sympatizanta ODS představovat zvláštní problém dát ODS svůj hlas.“
  Bohumil Doležal
  Co na to říct 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: