Konec anket

Jelikož během dneška byly brutálně zmanipulovány dvě ankety (v neuvěřitelně krátké době přibylo nerealisticky velké množství hlasů pro jeden výsledek), byly všechny již existující založené klikací ankety zablokovány a další  už nebudou přidávány. Podrobnosti:

Zmanipulovány byly ankety Jaký způsob přijímání preferujete, kde během pár minut přibylo cca 50 hlasů pro do té doby drtivě prohrávající přijímání na ruku, a Jak hodnotíte film Quo Vadis, kde během pár minut přibylo 11 hlasů pro možnost Hrůza!!, která do té doby neměla hlas žádný.

Jelikož obejití dostupných bezpečnostních jištění proti podvodům je pro znalého příliš snadné a někdo takový tu evidentně začal operovat, nezbylo mi než od klikacích anket pro čtenáře ustoupit. Pokud by se našel někdo, kdo by věděl o způsobu, jak provádět takto jednoduché ankety bezpečněji, a byl ochoten pomoci nám to realizovat, kontaktujte redakci na redakčním mailu.

Ignác Pospíšil, šéfredaktor

7 Responses to Konec anket

 1. […] Aktualizace: Anketa byla bohužel zablokována, protože nějaký nekalý živel si „zahlasujte si“ vyložil jako „zfalšujte si ji“. […]

 2. Honza Kohoutek píše:

  „brutálně zmanipulovány“
  Jak by se daly ankety zmanipulovat, aby to nebylo brutální?

  • cinicius píše:

   Zmanipulovat lze snadno tak, že si člověk zahlasuje nejen z domácího počítače, ale ještě třeba jednou-dvakrát z kavárny, notebooku nebo počítače v práci. To je taková malá osobní manipulace. Stačí to maximálně na drobnou korekci výsledků. Tomu říkám „drobná manipulace“.

   Nebo někdo za pomoci anonymizérů (a nejspíše i robota) provede manipulaci masívní, kdy přidá velké penzum hlasů tak, aby zásadně změnil výsledek – například tím, že v anketě, kde hlasovalo dosud 55 lidí přidá 50 hlasů té dosud nejméně oblíbené možnosti (viz přijímání na ruku), čímž ji učiní možností vítěznou. Tomu říkám „brutální manipulace“.

 3. Felix píše:

  Já tomu moc nerozumím, ale myslím si, že ty ankety k ničemu nejsou. A to z více důvodů. Neblahá demokratizace, dávají přehled jen o skladbě čtenář (to snad může zajímat jen autora webu), subjektivita názoru, redukce názoru na a/n. Myslím, že vypuštěním anktet web jen získá. Takže toto zlé (odporná manipulace s výsledky) může být i pro něco dobré (pokud tedy takové ankety už nebudou). Ale i když budou, nevadí mi to, přeskočím to. TV, rádio, noviny třeba nesleduji vůbec.

  • cinicius píše:

   Redakci i světu mohly dávat dobrý přehled o názorech a zájmech čtenářů, dávaly čtenářům další prostor, jak vyjádřit svůj názor. Což rozhodně bylo pozitivní. Jinak jsem se snažil, aby naše nakety (narozdíl od primitivních a často manipulativních anket ChristNetu) dali čtenářům dostatek možností pokrývajících celé názorové spektrum. Navíc pod anketami byly otevřené diskuse, kde každý mohl napsat komentář či upřesnění, pokud mu možnosti nevyhovovaly. Takže mi tu neříkejte nic o redukci názoru na ano/ne.

 4. […] Aktuality Duší a hvězd musely ukončit praktikování klikacích anket pro čtenáře, neboť s nimi nějaký nebožák začal rozsáhle manipulovat. […]

 5. […] přidaných v několika minutách večer 3. 4. 2010. Anketa byla poté spolu se všemi ostatními zablokována a odstraněna. Její nezmanipulované […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: