Dost bylo antidiskriminace

14. dubna 2010 pozdě odpoledne proběhne v Praze protestní shromáždění občanské iniciativy D.O.S.T „Dost bylo antidiskriminace“. Smyslem protestu je na straně jedné poukázat na zneužívání lidskoprávní a antidiskriminační problematiky v politice, na zbytečnost ministerstva pro lidská práva a na plýtvání prostředky na nesmyslné „antidiskriminační projekty“, na straně druhé podpořit tradiční hodnoty a občanské svobody, které jsou antidiskriminační a pseudolidskoprávní politikou ohrožovány a potlačovány.

Shromáždění započne v 16:30 na Malostranském náměstí a bude pokračovat pochodem před Úřad vlády, kde vystoupí zástupci politických stran a jednotlivých sdružení.

Podporu akci vyjádřili tři významní politici parlamentních stran (Eva Dundáčková a Ivo Strejček z ODS a Michalea Šojdrová z KDU-ČSL), dále tři neparlamentní strany (Strana svobodných občanů, Právo a spravedlnost a Konzervativní strana) a celá řada spolků, občanských sdružení etc., především Mladí křesťanští demokraté, Občanský institut, Institut sv. Josefa, Hnutí Pro život ČR,  časopis Te Deum a samozřejmě také časopis Duše a hvězdy.

Ignác Pospíšil

Aktualizace:

Michaela Šojdrová později označila své zařazení mezi podporovatele akce za nedorozumění a své vystoupení zrušila. Více ZDE. Vyjádření pana Semína je v diskusi pod tímto článkem.

23 Responses to Dost bylo antidiskriminace

  • cinicius píše:

   Znechucení paní Tydlitátové mi skutečně žíly netrhá. V pozvánce vidím doporučení slušných a nezávadných skupin a spolků, plus několika menších skupinek, které moc dobře neznám, nicméně to mne nijak neznepokojuje, MKD, OI či ISJ jsou pro mne dostatečným doporučením. DSSS tam nevidím nikde.

 1. všd píše:

  Šojdrová podporuje pouze boj proti adopcím dětí registrovanými partnery, akci jako celek ne.

 2. Michal Semín píše:

  Přítomnost M. Šojdrové na akci jsem na základě jejího pokynu domlouval s její asistentkou Klechovou. Tu jsem průběžně o všem informoval a tedy jsem předpokládal, že kdyby byl nějaký problém, sdělí mi to. Nestalo se tak a proto mne i pořadatele akce překvapilo, že se M. Šojdrová od shromáždění distancovala.
  Myslím, že média chystají nějakou špinavost, neboť i ostatní politiky obvolávají a varují je před účastí. Doufám, že se zachovají slušněji a statečněji než M. Šojdrová a tomuto nátlaku neustoupí.

 3. Felix píše:

  Názor na s. Šojdrovou jsem několikrát vyjádřil – a to i na tomto webu. Někdy je zlé k něčemu dobré. Toto je dobré k tomu, že na tuto osobu svůj názor nemusím měnit. Už jsem se pomalu divil …

 4. Felix píše:

  Pokud jde o s. Tydlitátovou, asi nejzávažnější jsou její obvinnění z „obskurnosti“ a z „blízkosti k různým podobám fašismu, xenofobie, rasismu a antisemitismu“. Jak to s ní řešit? Demokraticky nebo přirozeněprávně? Jsem zvědat, jakou formu ti obvinění zvolí. Možná na tom bude záležet víc, než na té demonstraci.

  • Hamish píše:

   Ja myslim, ze cim vic se clovek s hovnem maze, tim vic od nej pak smrdi.
   Proto bych se divil, kdyby nekdo na Tydlitatovou regoval.

   • Felix píše:

    Pane, Váš názor je jednak vulgární (to nemusí být vždy vada), ale je také nesprávný. Vysoce nesprávný. A to vada je určitě. Možná, že mnoho takových, jako jste Vy, svou pasivitou (omissione), umožňují lotrům získávat stále větší vliv. Zkuste o tom popřemýšlet.

   • Felix píše:

    Děti tmy jsou často prozíravější, než děti světla. Pohleďte, prosím, na příklad jejich postupu (jde o demokratickou versi reakce):
    http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/hon-lekaru-na-klause-podano-trestni-oznameni/

    • Hamish píše:

     No nerikejte! Sám bych si te vulgaritky nevsiml.
     Otazkou je, co se zda byti horsim. Zda skryta/otevrena nenavist pani Tydli, s jakou utoci na vse katolicke, nebo nevinne hospodske prirovnani, ktereho jsem se dopustil.
     Ja, pane, ziju v realite, takze vim, ve prospech koho by pripadny soud rozhodl. Zcela jiste ne ve prospech katoliku a v neprospech Ligy proti hanobeni (semitismu a judaismu).
     Premyslejte trochu!

     • Felix píše:

      Já přemýšlím a přemýšlím a říkám si, že když to jde, je dobře vydržet až dojdu na záchod. Vzdávat to předčasně je příznakem nějaké poruchy nebo i choroby. Ale uznávám, že velevážená Světová zdravotnická federace by i předčasný úkon označila za normální. Taková je doba, ale že i Vy?

 5. Felix píše:

  Ale uvedu ještě něco veselejšího. S. Šojdrová píše ve svém memprandu na závěr o aktivitách „Rady Evropy mimo jiné právě v oblasti antidiskriminačních doporučení. Jsem přesvědčena o tom, že Rada Evropy v některých, zejména etických otázkách, překračuje rámec Základní listiny lidských práv a svobod a členské země nutí ke změnám legislativy dokonce nad rámec Lisabonské smlouvy.“ Pro toho, kdo zná dnešní situaci, je to (tragi)komické čtení. S. Šojdrová není naštěstí tak stará, jako třeba s. Karl Schwarzenberg, takže se patrně dožije ještě zajímavýcz věcí. Kajícně přileze, bude se bít v prsa a volat: To jsem netušila, to jsem netušila, že to tak skončí. No a třeba mně to dneska připadá veselé, i když ta celospolečenská situace, která to bude rámovat, bude děsivá. (Pro cinicia – něco jako stáže u EK).

 6. všd píše:

  Tydlitátovou úspěšně trumfla bývalá redaktorka Christnetu(!) Ludmila Hamplová. Hanopis na akci DOST jí nechtěl vydat ani tradičně protikatolický Reflex, takže nakonec jej, navíc s výhradami, publikovala na serveru Antifa.

  http://www.antifa.cz/content/klerofasisti-%E2%80%93-clanek-ktery-v-reflexu-nevysel

  Ironií osudu měla právě tato žena svůj díl na mé cestě do pravé církve.

  • Honza Kohoutek píše:

   Je v článku Hamplové nějaká vyložená lež?

   • všd píše:

    Třeba existence kleronacistů.

    • Honza Kohoutek píše:

     To je její dost nešťastný termín pro lidi hlásící se ke katolické církvi, kterým současně nevadí spojení s neonacisty.
     Ale ptám se znovu – je tam nějaká vyložená lež? Pokud pomineme různé nálepky ultra-cokoliv, extrémista apod., které se používají na kdekoho.

     • všd píše:

      Klerofašisté jsou lidé, kteří vytváří klerikální fašismus. Takové pokusy tu byly. Kleronacisté jsou výplod mozku Ludmily Hamplové. To, že někdo spolupracuje s nacisty ve stylu „nepřátelé našich nepřátel jsou naši přátelé“, z něj nedělá (klero)nacistu.

      Další věc je, že samotný server Antifa publikoval též ostře protikřesťanské články a na další odkazoval. Z hlediska míry extrémnosti je srovnatelný s Odpor.org. Publikoval někdy např. Semín na Odporu? Ne. Nanejvýš na Altermédiích, které se ve srovnání s Antifou drží dost zpátky.

      Něco jsem také napsal zde: http://david.blog.idnes.cz/c/132902/DOST-bylo-lzi.html

   • Michal Semín píše:

    Lží je v tom článku habaděj. Například neznám mezi svými přáteli nikoho, kdo by se paktoval s neonacisty. Já to také nečiním, neboť neonacismus je s katolickým sociálním učením v naprostém rozporu. S Hamplovou jsem při přípravě článku hovořil a informace, které jsem jí dal, se jí k publikování evidentně nehodily. Potřebovala prokázat spojení mezi tradičně smýšlejícími katolíky a neonacistickou scénou a proto cokoli, co toto uměle konstruované spojení vyvrací, opomněla zmínit.
    Další lež je obsažena v tvrzení, že jsem se podílel na vzniku PaS. To vůbec není pravda, na vzniku žádné politické strany jsem se v poslední době nepodílel. Jediné strany, které jsem spoluzakládal, byly na počátku 90. let KDS a ODA.
    To, jak Hamplová charakterizuje FSSPX (Ježíš jen pro bílé), je nejspíš vrcholem všech lží a pomluv, které Hamplová do tak krátkého článku vměstnala. Mons. Lefebvre, jak by mělo být Hamplové i vám známo, patřil mezi nejúspěšnější misionáře v Africe. V Gabonu je velice ctěn, byl jmenován čestným občanem, je vydáván na poštovních známkách… Jen stěží by si jej takto cenili, kdyby byl rasistou. Apoštolát FSSPX v Africe, Asii a neevropském (nebílém) kulturním okruhu je velice rozšířen, některé kněze, v těchto zemích působící, osobně znám a tak mohu dosvědčit, že jejich vztah k jiným rasám je zcela v souladu s křesťanským učením o původu člověka z jediného lidského páru. S touto naukou mají naopak problém lidé typu Hamplové, pro které je katolické učení pouhou snůškou pověr.

 7. Jaroslav Kronus píše:

  Já bych to tažení nepodceňoval………, ale to je vaše věc.
  Já předsedu SSO již informoval, ale on ve svoji svazácké genialitě ani nereagoval.
  Ono te´d jde jenom o to, až ty tydlitávské sračky vyvolají icident na vašich mentálních mejdanech.
  Jako užiteční potažmo fach- iditoti svoji úlohu splní a pak stačí atak novin………

 8. […] aktivisté v čele s Věrou Tydlitátovou rozpoutali pomlouvačnou kampaň proti protestní akci Dost bylo antidiskriminace. Akce byla ale nakonec z piety k polské tragédii odložena, nový termín bude pořadateli […]

 9. […] duben – proběhne v Praze demonstrace Dost bylo antidiskriminace. Akce, kterou vyhlásila občanská iniciativa D.O.S.T., si klade za cíl na jedné straně […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: