Petice na podporu papeže

Upozorňujeme na slovenskou peticiPodporujem Pápeža, médiá nemajú právo špiniť jeho meno“ vyjadřující podporu Svatému otci a vyzývající novináře, aby ctili novinářskou etiku a ukončili očerňovací kampaň proti Katolické církvi a papeži. Ač je psána slovensky, jistě nic nebrání, aby ji podepisovali i Češi.

Ignác Pospíšil

11 Responses to Petice na podporu papeže

 1. Felix píše:

  To je hloupý – nejen RC Monitor, ale už i Slováci demokratizují církev. kde se to zastaví?

  • cinicius píše:

   K zastavení úplně postačí, dáte-li si mokrý hadr na hlavu. Možná pak přestanete psát z cesty. Ten Váš nesmyslný komentář je úplně mimo realitu – o jaké demokratizaci to píšete?

  • pavel-v píše:

   Proč vlastně používáte ten demokratický internet?

  • Honza Kohoutek píše:

   Přesně, internet je prorežimní 🙂 Demokracii je třeba zničit a nastolit…vůbec nevím, ale to nikdo, ale to nás nezajímá. Demokracii je třeba zničit.

 2. Hamish píše:

  Já tu petici nepodepíšu.
  Papež je jedním z těch, kdo je, minimálně nepřímo, vinen současnou krizí.
  On a jemu podobní přijímali do seminářů úchyláky, teplouše a jiné, a normální kluky tímto bordelem natolik odradili, že se radši oženili, zahořkli, odešli.
  Logicky zůstali zvrhlíci.
  Média by neměla špinit papeže, o tom žádná, ale papež sám není bez viny.

  • cinicius píše:

   To chce dovysvětlit:

   a) Není mi známo, že by Ratzinger měl něco společného s výběrem uchazečů o kněžství. Tobě snad ano?

   b) Jaká je konkrétní osobní vina současného papeže, že Ti brání podepsat se pod požadavek, který sám označuješ za oprávněný?

   • Hamish píše:

    Byl arcibiskupem v Mnichove? Byl. Jako takovy je spoluzodpovedny za mistni seminar, respektive seminaristy.
    Stejne jako v Praze kardinal Vlk byval.
    Protoze vim, jak ta prijimaci rizeni a nasledna formace (spise deformace) vypadaji, pisu co pisu.
    Jestlize jsou podminky nastaveny tak, ze loayalni homosexual se ponecha a rebelujici heterosex konzervativec vyhodi, pak neni něco v poradku.
    A to neni jedna pani povidala, to jsou obecne zname priklady.

 3. Felix píše:

  Já tu petici taky nepodepíšu. Nebudu podepisovat petici na podporu svého otce – i když všichni sourozenci za svým otcem stojíme. A navíc: Pokud se to rozpeticuje, určitě bude víc podpisů odjinud na podporu odsouzení mého otce. A tomu říkám další demokratizace v církvi. Ale ona ta demokratizace je nedobrá nejen v církvi. Např. taky nepodepíšu petici proti euthanasii. To se rozumí samo sebou, že euthanasie je nesmírné zlo. A o tom se nehlasuje, ani nepeticuje. Euthanasie nepodléhá demokratickým mechanismům. navíc: v nějaké kvasisodomě udělají petici za euthanasii a peticistů proti ní bude jen pár. Takže ani to nesmí být zdemokratizováno. Pokud to někdo, kdo tomu dříve nerozuměl, pochopil, ať si dá na hlavu mokrý hadr. A pokud to někdo ani teď nechápe, tak je – no mírně – trdlo. Do které z těch dvou kategorií patříte, pana cinicie?

  • cinicius píše:

   Jistě máte pravdu, že z určitého úhlu pohledu jsou petice nepodstatné. Ale úhlů pohledů je více a v jiných jsou petice významnou zbraní v boji o politická rozhodnutí a veřejném mínění. A proto je třeba se jich účastnit i ve věcech, o kterých se hlasovat nemá. Protože neúčast má jediný výsledek – že protistrana je silnější. Kdyby několik milionů Čechů a Slováků podepsalu tuhle petici a kdyby deníkům, které se tak nadšeně podílejí na tažení proti papeži přišlo každému pár tisíc dopisů od rozhořčených čtenářů, kteří jim sdělují své odhodlání zrušit předplatné, tak tahle kmapaň rychle skončí, nebo se omezí jen pár silně ateistických plátků. Oddělí se zrno od plev. Pořád je nás, křesťanů, na to dost. Jenže pasivita a nefunkční a nepraktické idealizace, kterou Vy prosazujete, podráží nohy těm, co chtějí konat. Promiňte, že to tak říkám, ale Vy jste pro církev ještě větší nebezpečí, než její vnější nepřátelé, prototože skrze pasivní a naprosto nefunkční přístup, který hlásáte, jste jejím nepřítelem vnitřním. Byť třeba neúmyslným. Bylo už tolik bitev, které jsme mohli vyhrát, a prohráli jsme jen díky takovým, jako jste Vy, jedn díky přístupům, které Vy prosazujete.

 4. Felix píše:

  1. Takže jste to – trdlo, přítel církve.
  2. Naši předkové by Váš elaborát zkrátli do jediného souvětí: „Kdyby byly v kapsi ryby, nebylo by potřeba rybníků.“
  3. A Vy ke své hlouposti navíc osočujete i druhé, že podporují rybníkářství tím, že nenosí v kapse ryby.

 5. cinicius píše:

  Petice má již přes 500 podpisů.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

<span>%d</span> blogerům se to líbí: