Cyril Svoboda se dál soudí s charitou

Cyril Svoboda podvedl voliče a dál se soudí s charitou. Svůj slib, že se v případu neodvolá, sice splnil, zároveň ale v tichosti učinil další krok, který měl úplně stejný důsledek, jako ono nevykonané odvolání, když dal souhlas s odvoláním zástupci státu, který je ve sporu vedlejším účastníkem.  Fakticky tím docílil toho, že se stát odvolal místo něho. Více např. ZDE.

Kdysi jsem napsal, že zvolením Svobody do svého čela KDU-ČSL spáchala sebevraždu. Vypadá to, že jsem měl pravdu. Jak se proboha chtějí dostat do parlamentu s takovýmto předsedou? Který a) dělá tohle, b) dělá to dokonce i před volbami, i když ví, že to ještě před volbami praskne?

Aktualizace (13. 4. 9:25): Cyril Svoboda v reakci na to, že tisk na věc upozornil, vydal prohlášení, že svůj souhlas s postupem státu stáhl. Otázkou je, jaký to má právní význam.

Ignác Pospíšil

6 Responses to Cyril Svoboda se dál soudí s charitou

 1. cinicius píše:

  Ještě zajímavá informace: Když se odkaz na tento článek objevil na stránce KDU-ČSL na Facebooku, byl obratem smazán a nahrazem zde v aktualizaci článku odkazovaným prohlášením Cyrila Svobody.

  Pod tímto prohlášením se ovšem rychle rozproudila diskuse, kterou začal administrátor okamžitě poměrně brutálně promazávat, když odstraňoval příspěvky, které nebyly Cyrilu Svobodovi a jeho triku příliš nakloněny a kladli příliš obtěžující otázky.

  Cenzor byl natolik důkladný, že smazal i můj dotaz, kdo že to promazávání provádí. Nakonec jsem tedy z diskuse smazal všechny mé příspěvky, protože jejich selektivní mazání měnilo její vyznění a význam.

  Každopádně ale jsem dva nejzásadnější dotazy položil panu Svobodovi přímo elektronickou poštou, uvidíme, jestli odpoví. Ptal jsem se jej na to, proč souhlas dal a jaký má jeho stažení právní význam.

 2. Felix píše:

  To je MACHR!!!
  Ale zásadně se k tomu nevyjadřuji, do mrtvol nekopu, zváště těch, kteří se odrovnali sami.
  A taky – určitě by mě zase někdo nazval nepřítelem církev.
  Jde přece O HLASY!

 3. Felix píše:

  Jedno poučení: Co dělá ďábel , je vždy zlé. Ale co dělají komouši, může být – vinou jejich blbosti – dobré. Jaké je upozornění a rozmáznutí posledního vývoje této aféry? (Udělalo to rudé Právo.) Jak by postupoval ďábel? No, asi by nechal JUDr. et PUDr. Svobodovi ten barák v soudu, dkonce si myslím, že by mu ho i přihrál, protože tím by lidovce s jistotou odrovnal. Takhle to není jisté.

  • cinicius píše:

   Ďáblovi jde o duše a ne o strany. Třeba o duše těch rozkacených lidovců, co se na mne vrhli na facebooku, že si troufám špinit lidvou stranu a jejího přededu. Že si mám vzít na mušku jinou stranu. Že by problém mohl být ma straně Svobody a KDU-ČSL, je zjevně mimo rozpětí jejich úvah, stejně jako prosté poznání, že špinit = vymýšlet si pomluvy, ne poukazovat na pobuřující skutečnost.

 4. […] s charitou neukončen Nedávno se provalil trik, kterým si Cyril Svoboda zařídil pokračování svého soudu s charitou, aniž by se odvolal […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: