Projev Zdeňky Rybové na demonstraci Dost bylo antidiskriminace

Jedné diktatury se zbavíte, přijde druhá. Ta, která se jmenuje antidiskriminace, se rozjíždí na plnou rychlost. Záchvat z hereze vzniklé z pravdy, která se zbláznila, jak by řekl Chesterton, už připravil nová pracovní místa, včetně ministerského. A zaměstnaní nevybouření ideologové věru neotálí. Sám pojem pravdy dnes zavání nesnášenlivostí a v nejlepším případě je pokládán za projev zaostalosti. V kurzu je nivelizace rozdílů mezi lidmi a je intenzivně prosazována legislativním násilím. Krok za krokem je oklešťována naše svoboda. Platný antidiskriminační zákon přinesl nebezpečný precedens: ačkoli má údajně chránit některé skupiny občanů, ve skutečnosti připravuje půdu pro možnou diskriminaci kohokoli a z presumpce neviny udělal pravý opak. I když – popravdě – o vinu vlastně tolik nejde.

Jednou na oběti diskriminace z nejčetnějších skupin v naší zemi jsou osoby naprosto nevinné – počaté děti ohrožené na životě potratovým zákonem, který k zodpovědnosti za jejich smrt nikoho nevolá. A nová vlna diskriminace zasahuje ty, jejichž život se chýlí ke konci.

Jistě je třeba bojovat proti nespravedlivé diskriminaci čili vážnému narušení lidských práv, jako je trest smrti, mučení či jiné kruté, nelidské a ponižující tresty. Ale existuje také spravedlivá diskriminace, která dobře vystihuje i důvody, proč nelze souhlasit s tím, aby pedofil vedl dětský tábor nebo aby homosexuál jen proto, že je homosexuál, dostal právo adoptovat si dítě. Spravedlivá diskriminace je přirozeným jevem vyspělé civilizace – třeba v oblasti povoleného věku pro uzavření sňatku, tj. zabraňuje oddávat desetileté dívky. Jako mnoho jiného, i zde velkou roli hraje interpretace pojmu. Budeme-li chtít, najdeme tu zlou diskriminaci i v Rychlých šípech: tam se, jak známo, hlavní hrdinové nekamarádili s těmi, kteří patřili do party kluků kouřících cigarety a hovořících sprostě. Diskriminovaná partička Foglarových hulvátů by měla dnes ombudsmana a Dušína by donutili změnit příběh. Co by se stalo? Inu, setřel by se význam a role dobra a zla. A o to levicovým ideologům vlastně jde ze všeho nejvíc.

Jsem ráda, že jsme tady. Náš hlas má svůj význam. A budeme se moci podívat svým dětem do očí, až se nás budou ptát, jak se to stalo, že jsme bez boje přišli o svobodu.

Zdeňka Rybová, viceprezidentka HPŽ ČR

Duše a hvězdy děkují Janu J. Vorkovi za poskytnutí fotografie pro potřeby tohoto článku. Další fotografie z akce Dost bylo antidiskriminace můžete hledat ZDE.

3 Responses to Projev Zdeňky Rybové na demonstraci Dost bylo antidiskriminace

  1. […] a ženou, o lidském životě a rodině, a předal slovo viceprezidentce HPŽ Zdeňce Rybové. Ta hovořila o diktatuře nevybouřených ideologů, o tom, že pojem pravda dnes představuje pro lidi […]

  2. […] This post was mentioned on Twitter by David Petrla, David Vopřada. David Vopřada said: RT @oslicek: Bratrstvo kočičí pracky by dnes mělo ombudsmana – projev Z. Rybové na demonstraci proti antidiskriminaci: http://bit.ly/c0icce […]

  3. […] demonstrace Dost bylo antidiskriminace. Přinesli jsme vám reportáž o ní, plus projevy Zdeňky Rybové a Márie […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: