Skandál v Itálii: Lékaři nechali dítě, které přežilo potrat, bez pomoci

V nemocnici v jihoitalském Rossanu se 24. dubna narodil chlapec, který přežil interrupci ve 22. týdnu těhotenství, kterou matka podstoupila na základě „zdravotní indikace“  (plod trpěl rozštěpem rtu a patra – poměrně banální vadou, kterou lze chirurgicky snadno napravit). Lékaři svůj „neúspěch“ vyřešili tím, že nechali dítě ležet bez jakékoliv péče, aby „zemřelo přirozenou cestou“.

Dítěti se do smrti evidentně moc nechtělo – dvacet hodin poté je, stále živé, nalezl nemocniční kaplan, který zařídil jeho převoz na novorozeneckou kliniku v Consenze. Tam chlapec následujícího dne zemřel.

Italské úřady i veřejnost jsou tímto případem šokovány. Podle tajemnice ministerstva zdravotnictví Eugenie Roccelly „jakmile se dítě narodí, stává se italským občanem rovnoprávným se všemi ostatními a nabývá všech základních práv včetně práva na zdraví, a tedy mu musí být poskytnuta veškerá pomoc“.

Ignác Pospíšil

3 Responses to Skandál v Itálii: Lékaři nechali dítě, které přežilo potrat, bez pomoci

  1. J. píše:

    Neporušil ten doktor zákon i v tom, že provedl interrupci ve 22. týdnu, protože cnn.com píše, že do 20. týdne je interrupce možná z důvodů vady plodu a nebo vyžaduje-li to fyzické nebo psychické zdraví ženy.

  2. Nea píše:

    Hnusná odporná diskriminační vražda.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: