HPŽ ČR o svém hodnocení politiků

Vážený pane šéfredaktore,
děkujeme za Vaše upozornění, které nám pomohlo odhalit technickou chybu na serveru. Ta způsobila, že např. u Vámi zmíněné paní poslankyně Šojdrové byly sice body správně uvedeny, avšak popis k jednotlivým analytickým bodům byl nepřesný. Za způsobený zmatek cítím zodpovědnost a samozřejmě se omlouvám. Skript byl již opraven. K Vašemu dotazu směřujícímu k analýze politických stran a kandidátů na webové stránce http://zakony.prolife.cz Vám dále posílám své vysvětlení.

Hnutí Pro život ČR před volbami připravuje seznam stran a kandidátů a  analýzu volebních programů. Každého kandidáta hodnotí optikou svých záměrů, tj. podle toho, jaká pozitiva či negativa přináší v oblasti ochrany lidského života od početí do přirozené smrti, podpory rodiny a zajištění respektu ke svobodě jednotlivce.

Webová stránka http://zakony.prolife.cz má za cíl toto hodnocení předkládat pro voliče, kteří chtějí své kandidáty vybírat především pro potenciál politické změny v oblasti ochrany lidského života. Je průběžně doplňováno a měněno dle toho, jak se pracovníkům HPŽ ČR daří jednotlivé záznamy získávat a publikovat. Kromě analýzy hlasování, které je jednoznačně k nalezení na stránkách zákonodárců zvolených pro toto končící volební období, je zohledněno také to, zda se jedná o politika zastupujícího křesťanskou politickou stranu, resp. otevřeně se hlásícího k církvi. Takový politik je jasným signálem pro ty voliče, kteří v příznivé reakci na otázku, zda je politik katolík či křesťan, vidí dobrý signál. Politikovi se tak může dostat výraznější voličská podpora. Politik, který tedy např. kandiduje za KDU-ČSL nebo se jasně křesťansky (verbálně) profiluje, byl zároveň podroben zkoumání, zda jeho politické, mediální a zákonodárské působení v minulém období skutečně odpovídalo nárokům, která jsou na křesťanského politika kladeny. HPŽ ČR se domnívá, že mlčící křesťan v politice je podobnou hrozbou jako aktivní zlý pohan. Politik jako veřejná osoba má povinnost hlásat svou víru nejen slovem, ale především skutkem.

Jakým způsobem je analýza konkrétně provedena a body jsou připisovány či odečítány, je možné zjistit na stránce http://zakony.prolife.cz/?a=3&id=35.
Kdybyste si Vy nebo některý z čtenářů Vašeho e-zinu všimnul znovu podobných nepřesností, budeme vděčni za poskytnutí informace a rádi zajistíme nápravu. Jak jsem již uvedla, na soupisu kandidátů se průběžně pracuje, proto jsme otevřeni každé změně.
S pozdravem Zdeňka Rybová
Advertisement

2 Responses to HPŽ ČR o svém hodnocení politiků

  1. […] za odpověď, a protože mne vůbec nepřesvědčila, dovolím si pokračovat v diskusi. Jednak ten […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: