Zemřel biskup Koukl

Dnes, 22. května 2010, zemřel Josef Koukl, emeritní biskup litoměřický. Více ZDE.

21 Responses to Zemřel biskup Koukl

 1. Hamish píše:

  Ať odpočívá v pokoji.

 2. Biskup Koukl a přijímání na ruku píše:

  Jestli se nepletu, biskup Koukl jako jediný z česko-moravských biskupů nepodepsal povolení (de facto zavedení) podávání sv. přijímání na ruku v roce 1998. Jinak byli všichni v tomto směru zajedno. Nebo se mýlím?

  • cinicius píše:

   Nevím. Ale pokud vím, byl jediný biskup, který se veřejně vymezil proti Vlkově vetu třetí volby Wolfa děkanem, a veřejně protestoval proti tvrzení, že bylo vzneseno se souhlasem všech biskupů České církevní provincie.

 3. neab píše:

  To je hezké, kéž by takových pastýřů bylo více. Dnes jsem byla na orelské pouti na Svaté Hoře, kde se sloužila Mše svatá v tradičním ritu. S Tělem Páně se nesmí zacházet hanebně. Příklad uctivého zacházení s jim svěřeným Tělem Páně dávali otcové R. Valík, P. Kopecký a D. Nohejl. Tímto jim děkuji, i když si to asi nepřečtou. Není větší duchovní vzpruhy, než příkladný pastýř.
  Nechť odpočívá v Pokoji.

  • Hamish píše:

   Pater Kopecký?
   Nevíte, odkud byl?

   • neab píše:

    Pokud si to dobře vše pamatuji, je to nějaký vedoucí či představený toho Orla. Více se dovíte zde:

    http://orelplzen.webnode.cz/news/pout-na-svatou-horu/

    Myslím, že na té titulní fotografii je právě on a více informacemi o něm disponuje Stanislav Vejvar.

    Aha, vygooglila jsem toto:

    „člen Duchovní rady Orla P. Pavel Kopecký z Letovic.“

    • Miroslav Kratochvíl píše:

     Myslím, že na titulní fotografii on není.

     http://farnost-archlebov.wz.cz/historie-knezi.php
     Pavel Kopecký
     Narodil se 23.6.1952 v Brně. Na kněze byl vysvěcen 28.6.1981 v Brně. Působil v Novém Městě na Moravě, Starém Petříně, Křenovicích, Znojmě a Moravském Krumlově. 15.11.1996 byl jmenován farářem v Žarošicích a administrátorem v Archlebově. (od 2001 je teda v Letovicích)

     • Lukáš Biskupický píše:

      P. Pavel Kopecký působil v roce 1989 ve Znojmě a při převratu v listopadu měl i na zaplněném náměstí plamennou řeč za svobodu Církve. Znám, byl sympatický. Ale jaký má poměr k tradici, nevím. Tehdy, v roce 1989, jsem ještě neměl ani tušení o tom, co je to modernismus a jak se začne projevovat. Myslím, že to netušili ani kněží, co přijde ze Západu. Jinými slovy, ve snu by mne nenapadlo, že ani obsazené biskupské stolce a „svoboda projevu“ nepomohou k obnově náboženské života. Dnes vidíme, že to není sci-fi, ale skutečnost…

 4. Nea píše:

  Dnes mi přátelé řekli, že pater Kopceký tradiční ritus nesloužil a toto byla zřejmě jeho premiéra (nebo aspoň počátky). Rozhodně to byl výkon slušný!

 5. adso píše:

  DaH nezištně pomáhají v podnikání tolerantním ateistům. To je jistě záslužné 🙂

 6. Václav píše:

  Kéž bychom měli víc takových biskupů, kněží i věřících. Kteří se nebojí vyslovit svůj vlastní názor a přesto na něm netrvají z důvodu pýchy a ješitnosti a poslechnou vůli církevného sněmu a pana papeže. Hranice mezi svatostí a vzpourou je někdy velice tenká. Podřídil se i svatý František z Assisi a páter Pio. Světci a mystici vybavení mnoha zjevnými a mocnými dary Ducha Svatého. I ti poslechli papeže kteří oproti nim vypadali „jenom“ jako poctiví služebníci Páně. Jinak by to co pro nás udělali ztratilo cenu.
  Je skvělé že můžeme přijímat do úst i na ruku a sloužit mši různými způsoby. Každý si tak může v pokoji a míru přijít na své a nikdo nemá záminku kvůli tomu dělat hada nebo Jidáše svým bližním. Bohu díky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: