Církev a stát se dohodli ohledně katedrály

Arcibiskup Dominik Duka a prezident Václav Klaus ukončili spor o katedrálu a dohodli se na jejím společném opečovávání a užívání. Vizte text slavnostního prohlášení.

4 Responses to Církev a stát se dohodli ohledně katedrály

 1. vf píše:

  Přijde vám to jako dobrý krok? Mi teda ne.

 2. Paradigma píše:

  Aha, takže sekulární stát potřebuje svatostánek. Hm.

  Proč se prostě v souvislosti s katedrálou nedají do právního pořádku důsledky komunistického útoku na Církev? Hradní husita nechce připustit, aby se řeklo, co provedli komunisté? A arcibiskup Duka se chce dovolávat tradice první republiky?

  PRYČ OD ŘÍMA!

  Od čeho vlastně „Pryč“?

  • Václav píše:

   Jedna moje známá vždycky začne křičet já nejsem Set když její manžel o něčem prohlásí že se to udělá…V našem státě došlo k mnoha majetkovým křivdám a to ještě před příchodem komunismu. Pozemky, budovy,banky,doly,statky, velké průmyslové podniky, to všechno měnilo majitele od vzniku první republiky. Toho co znárodnili komunisti bylo jen minimum. Zatím se nenašel Set který by to dokázal a chtěl vyřešit. Mnoho věcí se asi řešit ani nedá.
   Souhlasím s otcem Miloslavem který trval na spravedlnosti a souhlasím i s otcem Dominikem který ustoupil. Dneska je také jiná doba než po revoluci po politické stránce, kdo ví jestli by byla dohoda možná dřív. Současná realita je podle mne taková že žijeme a měli bychom žít s ostatními v symbioze. Myslím si že z našich památek opravdu máme užitek všichni. Stojí na nich naše kultura a cizinecký ruch který zasahuje mnohá odvětví, nikdo nemůže poctivě říct že by nás dotoval, i když si často pravý stav věcí neuvědomuje. Z našich daní se zas platí také nemocnice, silnice, školy nebo sportoviště. Pro mne je lepší představa že bychom měli být cizincem ve vlastním domě (jak je psáno) než kamenem úrazu a neslanou solí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: