HPŽ ČR: Výsledek voleb je poměrně pozitivní

Duše a hvězdy položily tiskové mluvčí Hnutí Pro život ČR Zdeňce Rybové e-mailem dotazy týkající se výsledku parlamentních voleb a aktivit HPŽ ČR okolo nich. Zde si je můžete přečíst i s odpověďmi, které obdržely:

Otázky:

1) jak HPŽ ČR hodnotí výsledek voleb
2) zda a jak se podle Vás na výsledek voleb promítly vaše apely, za které lze snad považovat vaše nově zprovozněné hodnocení politiků a volební číslo informačního oběžníku
3) zda jste s podobou a výsledkem svých apelů spokojeni a ne-li, pak plánujete-li do budoucna nějaké změny

Ignác Pospíšil

Odpovědi:

Doporučili jsme volit pravicové strany a ty získaly většinu. Výsledek je
proto podle mne poměrně pozitivní, ačkoliv by jistě mohl být i lepší.

2. To nedokážu kompetentně statisticky posoudit.

3. Naší úlohou je kromě jiného nastavovat politikům zrcadlo. Opravdu
spokojeni budeme, když toho využijí.

Zdeňka Rybová

16 Responses to HPŽ ČR: Výsledek voleb je poměrně pozitivní

 1. Felix píše:

  Zdeňko, pěkné. Ale s tím doporučením kroužkovat na Vvysočině lidovce jste to udělali blbě. Lidovci nebyla pravicová strana, byli leví jak šavle. To jste si odporovali. Naštěstí to bylo k ničemu.

 2. Felix píše:

  A taky díky za tento článek:
  http://www.prolife.cz/?a=71&id=879
  To jste nastavili zrcadlo ne politikům. Ale moc dobře jste je nastavili! Bude odpovědí mlčení stejně, jako když na zrcadlo nereagovali lidovci?

 3. cinicius píše:

  Musím říci, že jsem odpovědi přijal se smíšenými pocity…

  1) Nejsem si vůbec jist, že výsledek je z hlediska pro-life hnutí dobrý. To se teprve uvidí, osobně mám spíše obavy. O dalším dění rozhodne další profilace VV, které považovat za „pravici“ mi přijde extrémně odvážné až naivní.

  2) Vyhýbavé a neúplné odpovědi ve mne budí podezření, že HPŽ ČR nemá příliš jasno nejen v účinnosti svých apelů, ale především ani v tom, čeho konkrétně jimi chce v dohledné době dosáhnout.

  • Felix píše:

   Uznávám, že v HPŽ není zcela jasno. Potřebují se intelektuálně o někoho opřít a někdy je vidět, o koho se zrovna opřeli. Jeden příklad jste jmenoval ve svém slavném článku o té straně, jiným přkladem je RC Monitor, výrazné to bylo či bude (?) i u jakéhosi pro-life semináře s podporou Občanského institutu. Některá stanoviska jsou rasantnější (častěji Rybová), jiná povolnější (častěji asi Ucáč), některá jsou promyšlenější a zásadovější než jiná. Všimněte si taky, že na akci D. O. S. T. mluvila Rybová, ne Ucháč. Taky byli dost vázaní na stanoviska běloruského ambassadora …
   Ale s těmito odpověďmi Z. Rybové souhlasím. A jako celek dělají HPŽ příkladnou, skvělou práci. Vůbec bych jim do toho nemluvil, když tak pomoct jim, kde se dá a kde to oni sami žádají.

   • cinicius píše:

    Já nemohu souhlasit. Ač neupírám HPŽ ČR zásluhy, mám pocit, že v některých oblastech jsou jeho aktivity nepromyšlené až kontraproduktivní. Především pokud jde o komunikaci s veřejností a politické oblasti.

    Apely před současnými volbami mi přišly totálně schizofrenní: HPŽ ČR na jedné straně doporučuje kandidáta KDU-ČSL na Vysočině, který se ukazuje být patrně jediným 100% přijatelným kandidátem ze všech těch, co kandidují do Sněmovny, na druhé straně zavede hodnocení politiků, brutálně zmanipulované tak, že nejvíce poškozuje právě tu stranu, za kterou ten jediný přijatelný politik kandiduje.

    Po volbách mluví o vítězství pravice, když v Čechách už ani není jasné říci, co to je, nemluvě už ani o tom, že ať je to cokoliv, VV do ní zjevně nepatří a tudíž pravice většinu prostě nemá.

    • Felix píše:

     Ale jo, přece jsem o tom psal – i o té předvolební kampani – že HPŽ se přiklánějí tu k jednmu tu k drhému. Pokud jde o ten žebříček, to jsme se neshodli. Já ten obsah žebříčku nehodntím, ani mě to nezajímá. Kladně hdnotím, že tu ten žebříček je, ještě jsem je vyzval aby byl celostátní, to neudělali. Pokud jde o „vítězství pravice“, mají pravu oni i Vy. Už jsem to taky psal: Jánošík-Proubek pryč, to je dobré a tak to oni myslí. Jinak myslím, že nejlepší hodnocení toho nevítězství nepravice je tu:
     http://www.euportal.cz/Articles/6130-blazni-se-raduji-aneb-smutek-za-paroubkem.aspx

     • cinicius píše:

      Asi nejlepší zhodnocení voleb zní takto:

      42 % voličů si myslí, že když je někdo okradl 4x, po páté to určitě neudělá

      16 % si myslí, že když lump vymění oblek, stává se z něj „Pan Čistý“

      11 % volí komunisty

      10 % volí mafiány a lobbysty

 4. cinicius píše:

  Musím říci, že mi to nedá. HPŽ ČR radí „volte pravici“, ovšem VV za pravici patrně nepovažuje a dokonce u nich výslovně tvrdí, že to je „škodlivá strana“, kterou nevolí.

  Takže když to sečteme, ve volbách získala „přátelská“ pravice 94 křesel, nepřátelská levice 82 křesel a „vyloženě škodlivá strana“ 24 křesel. No, něco mi tu nesedí…

 5. Felix píše:

  Dal jsem sem odkaz na výborný článek. A dovolím si ještě přidat odkaz na článek geniální. Hezké počtení s patřičnou dávkou antidepresiv:
  http://abbartos.wordpress.com/2010/06/04/volby-vyhrali-hava-a-barta-a-havel/

 6. […] Česká politika žije jednáními o případné vládní koalici ODS+TOP 09+VV, která budou nejspíše velice těžká. Lidovci zatím dumají, co bylo špatně a jak to napravit. Cyril Svoboda definitivně rezignoval, stranu povede až do sjezdu první místopředsedkyně Šojdrová. Upřímně řečeno, pořád mám špatný pocit z výsledku voleb i z vývoje obou těchto témat. Ale pořád doufám, že se věci zlepší. Každopádně závidím HPŽ ČR jeho optimismus – podle něj je výsledek voleb poměrně pozitivní. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: