Kardinál Ouellet terčem vzteku potratářů

Marc kardinál Ouellet, arcibiskup Québecu a primas Kanady, se stal terčem zuřivých útoků potratářů poté, co veřejně připomněl fakt, že potrat je morální zločin srovnatelný s vraždou, a to i v případě, že dítě bylo počato při znásilnění, a že musí být zakázán zákonem.

Mezi vzteklými reakcemi potratářů se obzvláště vyjímá sloupek Patricka Lagaceho z Montreal’s La Presse, který kardinálovi přeje, aby „zemřel na dlouhou a bolestivou nemoc“. Na druhé straně se kardinálovi dostalo podpory od řady věřících.

Více informací:

MESSAGE TO CARDINAL: Shut Up, They Explained

Canadian Cardinal Attacked for Raising Abortion Issue

Ignác Pospíšil

7 Responses to Kardinál Ouellet terčem vzteku potratářů

 1. Hamish píše:

  Legace si koleduje, ze na dlouhou a bolestivou nemoc zemre sám.
  Neskutece. Ta nenavist je satanska.

 2. Felix píše:

  To je skvělá metoda: mlčet a počkat, až se mezi tisícovkami nejvyšších hierarchů najde mučedník, který si pustí ústa na špacír. A miliarda katlíků si pak může s úlevu říct: pravdu jsme hlásali. A když ho někdo odrovná, hned blahořečit!

  • Václav píše:

   Myslím že to vidíte příliš černě. Naše církev je symbolem boje za zachování života. Stačí když na nějakém diskuzním foru napíšete že nějaká dívka si má své dítě raději ponechat a už Vám začnou nadávat do černo..delníků. Nebo když to někde řeknete naživo. O tom se může kdokoliv a kdykoliv přesvědčit. Odpůrce potratů = v obecné mentalitě katolík. Ti kteří nejsou to někdy pracně vysvětlují a stejně se jim moc nevěří. Nenáviděným symbolem boje za život je pro mnohé ateisty pan papež a biskupové. Měli bychom brát v potaz že v mediích se často vyskytne jen to co chtějí použít proti nám. Tak nebo tak. Třeba se tam tenhle výrok dostal právě proto, nebo ho z nějakého důvodu nešlo přehlédnout.

 3. […] Ouellet, arcibiskup Québecu a primas Kanady, zde vzpomínaný nedávno pro své statečné vystoupení proti potratářské politice Kanady a následné zuřivé výpady potratářů, kterým musel […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: