FIFA potlačuje náboženskou svobodu

FIFA zesílila svůj útok na náboženskou svobodu: oznámila, že hodlá na nadcházejícím šampionátu zcela potlačit jakékoliv náboženské projevy na hřišti. Pokud se hráč dopustí gesta s náboženským obsahem, nebo nějakého dalšího podobného projevu, může to vést až k vyloučení reprezentace ze šampionátu. Totalitní přístup FIFA vyvolal pochopitelně protesty, mezi nejhlasitější protestující zatím patří Asociace evangelických kněží Paraguaye. Podrobnosti ZDE.

8 Responses to FIFA potlačuje náboženskou svobodu

 1. Hamish píše:

  Evangelicti knezi?
  Co to je za blbost. Protestanti kneze nemaji.

 2. Lukáš Biskupický píše:

  Přemýšlivého agnostika by mohlo napadnout: nedopouští se FIFA útoku na základní lidská práva? Správná odpověď: jistěže ano, přímo ukázkově.

 3. Václav píše:

  Je smutné že potlačuje náboženské projevy a lidská práva ale na druhou stranu je fakt že na hřišti bývají většinou poněkud sporné a výrazně spojené s pověrou nebo braním Božího jména nadarmo. Ideální by bylo kdyby se do toho nepletla, popřípadě vydala nějakou směrnici že křížek není pracka pro štěstí, stejně jako nejrůznější teatrální rituály bez duchovní podstaty.

 4. Felix píše:

  Už tu bylo – spor o kříže ve veřejných budovách. Je to totéž.

 5. Lukáš Biskupický píše:

  Tak jsem se díval na první dva zápasy MS (ten první Mexiko – JAR byl mimochodem velmi pěkný), a náboženských gest tam byl mnoho, jako obvykle. Myslím, že s tím zákazem FIFA neuspěje nebo je to jen nějaká nofouknutá bublina. Náboženské gesto patří nerozlučně k osobní i kulturní identitě člověka a to se Nepříteli jen tak nepodaří vymýtit.

 6. […] FIFA zesílila svůj útok na náboženskou svobodu: oznámila, že hodlá na nadcházejícím šampionátu zcela potlačit jakékoliv náboženské projevy na hřišti. Podrobnosti ZDE. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: