Mladí lidovci: Bez myšlenky a s Hybáškovou? To byla chyba

Osobnosti MKD komentují pro Parlamentní listy debakl KDU-ČSL.

6 Responses to Mladí lidovci: Bez myšlenky a s Hybáškovou? To byla chyba

 1. cinicius píše:

  Je signifikantní, že Jirka Šimon se, coby oddaný příznivec Cyrila Svobody, dopouští toho omylu, že Cyrila Svobodu považuje za lék, co nestihl zabrat. Cyril Svoboda nebyl lékem, ale katem KDU-ČSL, minimálně v těchto volbách.

 2. cinicius píše:

  Podobně tragického omylu se dopouští místopředsedkyně Šojdrová, podle které je problém, že Svoboda nedokázal oslovit liberálního voliče.

  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/166854.aspx

  Problém je ale jinde, KDU-ČSL z definice nemůže být přijatelná pro liberálního voliče, protože křesťanství je s moderním liberalismem naprosto neslučitelné. Svoboda nikdy neměl šanci oslovit liberální voliče, nicméně navzdory tomu se o to snažil, díky čemuž odradil voliče konzervativní – což je přesně ta část voličstva, o kterou se měl ucházet a která KDU-ČSL celou dobu držela v parlamentu.

  Další věc je ta, že Svoboda jak svými názory, tak svojí zaslouženou špatnou pověstí působí na konzervativní voliče (a vůbec všechny slušné lidi) jako rudý hadr na býka.

  • Felix píše:

   Kdo to je liberální volič?

  • Honza Kohoutek píše:

   Svoboda se vyjádřit ve smyslu, že se měli lidovci spojit se Zelenými. Jestli se touto radou budou lidovci řídit v příštích volbách, tak spadnou k jednomu procentu.
   Vyloučit toho člověka nejenom z vedení, ale úplně z celé strany.

   • cinicius píše:

    Jo, to už jsem tu někde psal. Svoboda se chová jako regulérní cvok. Koneckonců, Hošek v Praze sliboval koaliaci se zelenými v komunálních volbách. Komunální volby jsou sice něco trošku jiného, ale stejně se vsadím, že tahle koalice KDU-ČSL neprospěje…

 3. všd píše:

  cinicius: Jelikož je Praha kraj, myslím, že zde by koalice s SZ nebyla ideální. Nemluvě o rozdělení míst. Celostátní jsou silnější lidovci, v Praze Zelení. 1:1 by se SZ nemuselo líbit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: