Luigi Padovese – mučedník dialogu s islámem

Milan Glaser o vraždě biskupa Padoveseho.

19 Responses to Luigi Padovese – mučedník dialogu s islámem

 1. pavel-v píše:

  Moc dobrý článek.

 2. Felix píše:

  Neřekl bych. Např.: „Mons. Franceschini pak dále vysvětluje: „Ankara nemá situaci pod kontrolou.““ Vtip je v tom že ji má pod kontrolou (viz např. stóry o rakvi). Hlavně: v článku není zmíněna vražda devíti Turků při sionistickém přepadu turecké lodi, lodi, která „bez kontroly turecké vlády“ – Mons. Franceschiny – sloužla islamistům. V článku jsou i jiné podivnosti, třeba že není možný dialog s „islamismem“ ne s islámem, ale toto je to hlavní.
  Meritum věci: islamisti považují křesťany, dílem právem, za spojence sionistů. Např. v Německu vládne křasťansko-dem. strana a Německo bojuje v Afghánistánu proti islamistům. Podobných příkladů je mnoho (ještě si vzpomínám na nedávné sonistické srocení lidu v Praze, kde mluvil nějaký snad křesťan Kallus. Nevzpomínam si naopak na křesťanskou podporu islamismu v boji proti sionismu. Závěr: křesťané musejí z tohoto konfliktu dvou zrůd chtějících ovládnout svět vycouvat.

 3. Petr píše:

  Dobrý článek.

 4. Václav píše:

  Krev mučedníků je semenem ze kterého se rodí noví křesťani. Kéž je tomu tak i v tomhle případě. Zajímavé je že v muslimském světě poslední dobou roste úcta k Panně Marii. V Káhiře i jinde. Islám sice považuje Pána Ježíše s odpuštěním za pouhého proroka méně důležitého než Mohamed ale matku Mohameda nikdo o přímluvu prosit nechodí a nikdo jí nějakým zvlášť viditelným způsobem neuctívá. Skoro to vypadá jako kdyby jednou Duch předběhnul literu.
  Modleme se za muslimy. Ať s nimi Bůh učiní to co sám chce a zahrne je odpuštěním a požehnáním podle své vůle. Možná se za ně přimlouvá už i otec Padovese. Připadá mi to pravděpodobné. Naplňme deklaraci Nostra aetate v Božím Duchu.

  • Hamish píše:

   „Islám sice považuje Pána Ježíše s odpuštěním za pouhého proroka méně důležitého než Mohamed“

   Žádné ale nenásleduje. Tímto je řečeno vše.

   • Václav píše:

    Jak vidíte tak není. Zdá se že se to místy mění k lepšímu. Jestliže pomůžete modlitbou, postem a dobrým skutkem tak to může být ještě lepší a dřív. Pán Ježíš se modlil i za ty kteří ho mučili a přibíjeli na kříž a prosil Otce aby jim odpustil protože nevědí co činí. Přestože by byl mohl snadno říct že svým skutkem řekli vše a málokdo by se nad tím pozastavil. Zdarma dostáváme – zdarma dávejme. Oběma rukama a celým svým srdcem.

    • Hamish píše:

     Proč já tyhle bláboly čtu?
     Pustit si nějakou telenovelu, dočkám se hodnotnějšího zážitku.
     „Kdo uvěří a přijme křest, bude spasen; kdo však neuvěří, bude odsouzen.“ Marek 16,16.

 5. Petr píše:

  To, že mají úctu k Matce Boží,svědčí o tom, že svou víru prožívají upřímně a poctivě. Věří v jediného Boha a Ten jim dává milost ,že Ji vnímají. Dává jim svou milost skrze svou Matku. Z jejich zbožnosti a bázně Boží bychom mohli vzít příklad. Jistě se něco na muslimech Bohu líbí a je Mu milé.
  Pán Ježíš ještě za svého života na zemi mluvil o tom,že povstanou falešní proroci. Myslím, že má Bůh určitý plán, když dopustil a dopouští falešné proroky. Člověk tuhle propast mezi lidmi může přemoci jedině s Bohem, s Kristem. Pán Ježíš poslal apoštoly do všech končin země. Asi něco dělali špatně, že v Arábii neuspěli. Ten Zlý využil něčeho, toho kde byl slabý článek. „Dal“ muslimům jediného Boha a začal mluvit o pokroku. Asi je velmi důležité pro člověka, to že Bůh je mu tak blízko, že se Bůh tak poníží pro jeho spásu. Protože kdo se ponižuje, bude povýšen. Jistě má Bůh s člověkem plán, aby člověk miloval svého bližního, i toho povyšujícího se. Proto tady máme muslimy, je to pro nás šance, pro můj růst ve svatosti.

 6. Hamish píše:

  Petr
  Necetl jsem a popravde ani cist nechci. Kardinal Spidlik zrovna neni zdrojem pravoveri.
  Radeji sahnu po nejakem osvedcenem autorovi.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: