Útoky na biskupa Olmsteda

I počátkem června pokračovaly, byť již se sníženou intenzitou, zuřivé útoky světských a liberálních „katolických“ médií na Thomase Jamese Olmsteda, biskupa diecéze Phoenix.

Biskup vzbudil jejich vztek tím, že potvrdil automatickou exkomunikaci řeholní sestry Margaret McBride, která jako šéfka etické komise phoenixské katolické Nemocnice sv. Josefa odsouhlasila potrat u ženy postižené pulmonární hypertenzí.

Biskupovi se ovšem dostalo též podpory od celé řady věřících a katolických médií.

Ignác Pospíšil

34 Responses to Útoky na biskupa Olmsteda

 1. Václav píše:

  Zdá se že máme spoustu příležitostí za koho se můžeme modlit. Za dítě které bylo zabito dřív než se stačilo narodit, za pana biskupa Olmsteda, za sestru Margaret, za sdělovací prostředky (jejich patronem je svatý Isidor) a přidat můžeme nakonec i naší KDU která svým postojem neoslovila pražské liberální intelektuály jak správně připomněla paní Mária Pašeková.

  • cinicius píše:

   🙂 Václave, Václave, pokud budete strkat odkaz na KDU-ČSL všude, i tam, kde se to vůbec nehodí, budete pouze posilovat averzi k ní… K těm intelektuálům se vyjadřuji na přiměřeném místě.

   • Václav píše:

    Podobně riskujeme když chceme propagovat cokoliv pozitivního. Od mytí rukou po Evangelium. Vždycky se může najít někdo koho to naštve a ze schválnosti udělá pravý opak. Krom toho si nemyslím že by měl jeden hlas proti mnohým až takovou váhu, i když je to zrovna ten můj. Těch kteří by jí chtěli potopit křesťanskou stranu a zbavit se jí je dost a dost a ne jenom u nás. Stačí když se podíváme třeba na to co se děje ve Španělsku nebo v Itálii. Politický tlak proti církvi, snaha o odstranění křížů z veřejných míst a podpora nejrůznějších ohavností a jejich zakotvení v zákonech.

  • Hamish píše:

   Slečna Pešeková, Václave.
   Mimochodem, ptám se vás podruhé, kovaný katolický neintelektuále, proč se chcete modlit za nenarozená děti?

  • Jashar píše:

   Musíte se, Vácalve, modlit za děti, kteří ještě žijí a jsou v ohrožení. Ty mrtvé nepokřtěné jsou v limbu, jim už nijak nepomůžete.

   Popravdě, nevím, proč stále připomínáte, že se máme modlit (kdo MY? Jděte s tím už do háje!). Vy apriori předpokládáte, že se tu nikdo nemodlí, nebo co?

   • cinicius píše:

    Teorie o limbu je sporná.

   • Václav píše:

    Vy jste nikdy nedal sloužit mši za svoje zesnulé předky ani jste se za ně nemodlil ? Ani jste nebyl na žádné mši kterou dal za někoho sloužit někdo jiný ? Za duše v očistci ? Já jinou nezažil kam až má paměť sahá. Snad každá mše je obětovaná za někoho kdo nás předešel na věčnost. Ve všedno i v neděli. Tak to v katolické církvi obvykle chodí. Můžete zajít do kteréhokoliv kostela a přesvědčit se na vlastní oči a uši.Co máte na mysli pod pojmem limbus mi není známo. Jestli tím myslíte Nebe, Peklo nebo Očistec. Za předčasně zmařené dětské životy se někteří lidé denně modlí Růženec.

    • Jashar píše:

     Jenže očistec se týká jen lidí, kteří měli užívání rozumu. Takže než se zase příště rozepíšete nesmyslným blábolením, zkuste se na chvíli zamyslet.

    • Hamish píše:

     Nekteri lidé jsou tedy pekni pitomci, kdyz se modli za ty, kdoz modliteb nepotrebuji, jak vysvetluje Jashar.
     Motate dohromady veci, ktere spolu nesouvisi. Takze racte otevrit katechismus nebo dogmatiku a vzdelavejte se, Vaclave.

    • neab píše:

     Já se denně modlím desátek sv. růžence na úmysl obrácení těch, kteří se podílejí na vraždění děti, potažmo za potenciální zavražděné děti. Ty potenciální totiž nemusejí skončit zavražděné, pokud se jejich (potenciální) vrazi obrátí. Jedním z prostředků obrácení potenciálních vrahů je ukázat jim v plné síle, co takový potrat je.

    • neab píše:

     Pane Václave, těší mě, že Vám záleží na nenarozených životech. Pojďte s námi na pochod Odvahu k životu každou první středu v měsíci! Pokojným a pokorným způsobem se můžete podílet na osvětě hromady mladých žen, jejichž mozky jsou vymývány tak, že na tento smrtící zákrok chodí.
     Připojte se k aktivitám Hnutí pro život! Tak horlivých lidí, jako jste Vy, je velmi zapotřebí!

    • Jashar píše:

     Tak ony ty modlitby za nesmyslnou věc nakonec nepřijdou v niveč, protože Pán Bůh je vyslyší k jinému účelu (pokud se nepletu). Příště je akorát potřeba mít nějaký smysluplný účel. Modlit se za ochranu ohrožených, za obrácení vrahů, za matky a jejich příbuzné, za spravedlivé hodnoty ve společnosti, spravedlivou legislativu apod. jsou v této věci patrně nejsmysluplnější.

 2. cinicius píše:

  Musím se Václava zastat – zastáváte názor, který minimálně není jediný možný.

  http://www.katyd.cz/index.php?cmd=page&type=11&article=4884&webSSID=c559bcb8312d292460a651474512f6df

  Proto si myslím, že modlitby smysl minimálně mít MOHOU.

  • Hamish píše:

   Proc?
   Plati-li teorie limbu, jsou zbytecne, neplati-li, jsou zbytecne rovnez, protoze duse nezatizena osobnim hrichem do ocistce proste neprijde.
   Mozna to je trochu divne, ale ja proste nevidim jine reseni, nez limbus, pokud se domysli vsechny dusledky, ktere by z jinych teorii plynuly. Pral bych tem ubohym detem jen to nejlepsi, ale zaroven je absurdni z potrataru delat nejvetsi dobrodince lidstva.

   • cinicius píše:

    Potratáři nejsou dobrodinci lidstva bez ohledu na to, kam ty děti chodí… To by byl dobrodincem každý, kdo se podílel na smrti nějakého mučedníka…

    • Hamish píše:

     Tak to zas pozor.
     Mucednici vydali svedectvi Kristu. Potracene deti nikoliv.

     • cinicius píše:

      Tedy dvojnásobní dobrodinci??

     • Hamish píše:

      To dost tezko.
      Jen rikam, ze potracene deti nejsou mucedniky, proto tezko mohou jit primo do nebe.
      Vrazdu nelegalizuje samozrejme nic a uzivani „dobrodinci lidstva“ u potrataru ma byt v uvozovkach. Ovsem dusledky opusteni teorie limbu jsou dalkosahle a existuje rozhodne mensi pravdepodobnost, ze plati něco jineho, nez prave limbus.
      Kazdopadne at je to tak, nebo tak, ty deti nase modlitby nepotrebuji.

 3. cinicius píše:

  @Hamish:

  Podobné otázky bych nechal na Bohu. Možná bere duše potracených dětí do Nebe, možná je posílá do limbu a možná je vrací na svět v nějakých dalších dětech. Nikdo z nás to neví a nikdo z nás nemá ani ponětí, co z toho je pravděpodobnější.

  • Jashar píše:

   Reinkarnace? To nelze. Při početí je každá duše stvořena ex nihilo samotným Pánem Bohem.
   Ty děti netrpí, užívají stavu přirozené blaženosti. Zlé je na tom to, že nedosáhly stavu, pro který byly jakožto lidské bytosti stvořeny – blaženosti nebeské.

  • Hamish píše:

   Však ja taky nepresentuju svůj nazor, ale tradicni nazor Cirkve. Nema sice punc neomylnosti, ale narozdil od citovych argumentu s Bozim milosrdenstvim je smysluplny a dolozitelny z ostatnich, zavaznych vyjadreni.
   Jak pise Jashar, reinkarnaci jsi tu nedavno odmitl a ted ji tu presentujes. Měl by sis v tom udelat poradek 🙂
   Nic ve zlem. Drz se sveho, az na tu reink, ja budu taky.

   • cinicius píše:

    To je něco jiného. Reinkarnace je v rozporu s křesťanstvím, protože a) připouští záměnu duše mezi jednotlivými druhy i říšemi, b) neslučuje s jeho pojetím posmrtného života a existencí Nebe, Očistce a Pekla.

    Ale vrátit na zem duši, která se ještě ani nestihla profilovat, která se nekvalifikovala pro nic z toho – to je, dle mého soudu, s tímto konceptem slučitelné…

    • cinicius píše:

     Ale nijak se za tu myšlenku nebiji. Nejsem v tomto ohledu dost vzdělaný, aby mé plácání v tomto směru mělo váhu byť i jen pro mne.

     • Honza Kohoutek píše:

      Bylo-li by to tak jak tvrdíš, pak by Bůh dopustil, aby určitá konkrétní duše existovala v jednom konkrétním těle, které je zabito – zničeno při potratu a ta stejná duše by pak byla daná do nově vzniklého jiného těla. Tedy by postupně ta stejná duše vystřídala dvě různá těla. Které tělo by pak bylo vzkříšeno a oslaveno spolu s duší?

     • cinicius píše:

      @HK: A kterému manželi přísluší žena za života vícekrát provdaná? 😉

     • Honza Kohoutek píše:

      To je něco jiného než dvě těla.

     • Jashar píše:

      Neměl jste s tou herezí začínat, ciniku 🙂

      Honza. Tělo není ten konkrétní korpus, ale abstraktní materie, což je pasivní princip, kvůli kterému jsou všechny hmotné věci hmotnými, tělesnými. Forma (u člověka je jí duše), není forma na bábovku, ale aktivní princip, který určuje věci v tom, čím jsou, v jejich identitě (tento člověk zde). Nemá smysl se ptát po dvou tělech, když tělo je vždy jen jedno, a to ke každé konkrétní duši, protože ta ho formuje do nějaké konkrétní bytosti. At už jde o tělo oslavené či nikoliv, je to vždy jedno tělo určené jednou duší.
      Možná by to lépe vysvětlil Johan nebo nějaká učebnice tomismu.

     • Honza Kohoutek píše:

      Však já to tak nějak chápu, akorát to neumím dost dobře formulovat.

  • Lukáš Biskupický píše:

   Cinicius tu právě vyjádřil současný subjektivistický pohled na věc.

 4. Pirx píše:

  neab napsala:
  Červen 16, 2010 v 8:17 pm

  Já se denně modlím desátek sv. růžence na úmysl obrácení těch, kteří se podílejí na vraždění děti, potažmo za potenciální zavražděné děti. Ty potenciální totiž nemusejí skončit zavražděné, pokud se jejich (potenciální) vrazi obrátí. Jedním z prostředků obrácení potenciálních vrahů je ukázat jim v plné síle, co takový potrat je.

  To děláte velmi dobře a jste myslím i na správné adrese.

  Loni jenom u nás došlo ke 14 tisícům spontánních potratů dětí, které jejich matky neodsoudily k smrti, ale které naopak přijaly a jejichž příchod na svět s radostí očekávaly. Bohužel nějaký podlý vrah vyrval tyto děti z lůna jejich matek a jejich duše odeslal do věčné blaženosti limbu. Kdo to je, tento arcipotratář? Proč vraždí nenarozené děti po tisících? Proč ho ještě někteří lidé chválí a vzývají? Jsou to také potratáři?

  Správně ho prosíte za obrácení vrahů a modlíte se za potencionálně zavražděné děti, protože před ním si, podle všeho, nemůže být nikdo jist.

  Nebo mu místo modliteb zkuste někdy ukázat nějaké spontánně potracené dítě a jeho matku, třeba to s ním pohne.

  • cinicius píše:

   Drahý pane, vemte laskavě na vědomí, že smrt je nedílnou součástí lidského bytí. Boha nelze vinit ani za smert těch, co zemřeli před narozením, ani za smrt těch, co zemřeli po něm. Reklamaci podávejte u Hada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: