Vyhýbají se církevním školám drogy a šikana?

Dne 23. 6. 2010 od 9:30 hod. se koná kulatý stůl věnovaný otázce drog a šikany ve školách, který pořádá Tiskové středisko České biskupské konference pro novináře a ostatní zájemce o dané téma. Jako hosté se svými příspěvky vystoupí PhDr. Ladislav Csémy ze Společnosti pro návykové nemoci ČLS JEP, PhDr. Michal Kolář ze Společenství proti šikaně a Jana Nováková, ředitelka ZŠ sv. Voršily v Praze. Podrobnosti ZDE.

7 Responses to Vyhýbají se církevním školám drogy a šikana?

 1. Václav píše:

  „…nekatolíci jsou velmi chytří: otevřou svobodné školy, jejichž lesk zaslepí rodiče, kteří si pokládají za čest, že jejich děti mohou být do nich přijaty. (…) Návštěva katolické školy s vyučováním náboženství je velmi těžká. (…) Teprve když rodiče poznají, že se s jejich dětmi lépe zachází a že se nekladou žádné větší požadavky na jejich kapsu, roste opět jejich náboženský smysl. Potom mizí i velká překážka chudoby.“

  Díky Bohu za naše arcibiskupské gymnázium, stejně jako za všechny církevní školy. Spoustě Božích nepřátel a zlých lidí všeho druhu jsou trnem v oku a moc rádi by je zlikvidovali. Představa že část dětí unikne drogám a šikaně a propagaci potratů a jiných ohavností je naplňuje zuřivostí. Likvidace našeho školství a jeho očernění v očích veřejnosti byla i jedním z hlavních důvodů proč nás všechny obviňovali nedávno z pedofilie ve velkém měřítku. Modleme se za ně a pomáhejme jim penězi i vlastním sádlem proměněným v práci.
  Svěřme je do ochrany Panně Marii i svatému Janu Neumannovi.

  • cinicius píše:

   Problém, je že většina církevních škol katolické církve nejsou skutečné katolické školy. Kdyby sv. Jan Nepomucký Neumann viděl katolickou školu, kde se učí téměř to samé jako na pohanské státní a kde je náboženství volitelným předmětem, nevěřil by vlastním očím. A kdyby zjistil, že jedna z takových je pojmenována po něm, tak by to těžko považoval za čest…

   • Václav píše:

    Svatý Jan Neumann také nepracoval jenom se samými světci a světicemi a dokonce ani se samými katolíky. Těžištěm jeho činnosti byla misie a šíření Evangelia. Naše školy představují jednu z nemnoha možností jak dlouhodobě někoho oslovit a ukázat mu radostný život v Kristu po praktické stránce. Můžeme ukázat že víra a Bůh sám nám nic nebere ale mnohé dává, že nejsme nešťastní a zakyslí pokrytečtí chudáci kteří svět nenávidí ze závisti a přejí mu peklo. Věřím a doufám že svatý Jan Neumann by si to možná nepovažoval za čest ale za výzvu určitě, prosme ho o přímluvu a pomoc. Tak jako prosívali světce a světice naši zbožní předkové.
    Ježíš Kristus často jedl a pil s celníky, nevěstkami a všelijakým pronárodem, od Samaritánů po Římany. Nechodil jen mezi vyvolený národ. Tehdejší elita boháčů a učenců mu to měla za zlé. A hříšníci ho slyšeli a nacházel u nich takovou víru jakou nenašel mnohdy u svých. Jestli má sůl opravdu solit je třeba jí také sypat na pokrm. V uzamčené a oddělené spižírně je k ničemu.

    • Hamish píše:

     Mno jo, jenze Kristus Pan nerikal o hrichu, ze cool a in. Jak to zhusta dela osazenstvo biskupskych gymnazii.

     • Václav píše:

      Ten kdo je bez hříchu ať první hodí kamenem. Kromě toho to takhle určitě neříkali a kdo ví jestli vůbec. Jestli to celé spíš nepřipomíná Zuzanu v lázni než dopadenou cizoložnici.

     • Hamish píše:

      Vy jste přece idiot.
      Diskutoval jste pod článkem, kde bylo presentováno tablo BiGi, na němž byli všichni obnaženi?
      Diskutoval.
      Tak o co se to tu zase snažíte?

      15. Zhřešil-li by pak proti tobě bratr tvůj, jdi a potresci ho mezi sebou a jím samým. Uposlechl-li by tebe, získal jsi bratra svého.
      16. Jestliže by pak neuposlechl, přijmi k sobě jednoho anebo dva, aby v ústech dvou nebo tří svědků stálo každé slovo.
      17. Pakliť by jich neuposlechl, pověz církvi. Jestliže pak i církve neuposlechne, budiž tobě jako pohan a publikán.

    • cinicius píše:

     Pozor, to je sice pravda, ale je to mimo téma. Nemluvím o tom, s kým se pracuje, ale JAK.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: