Člověk v bezvědomí si není vědom své existence, proto ho lze zabít

Upozorňujeme na dobrý článek Lukáše Drexlera.

2 Responses to Člověk v bezvědomí si není vědom své existence, proto ho lze zabít

 1. Václav píše:

  Jestliže chceme oslovit ateisty a agnostiky a o něčem je přesvědčit tak bychom přitom měli brát v potaz jejich způsob uvažování a to čemu věří oni. Zjednodušeně a hrubě řečeno je podle nich člověk jen chomáčem buněk a zvířetem. Malý i velký, před narozením i po něm. Lidskou mysl i city považují za chemické reakce a nedokážou dost dobře definovat život jako takový. Teoreticky a v důsledku uznávají jen právo silnějšího, pokud se za něho považují a zákony na ochranu lidského života berou často jako omezení přirozeného výběru a pánbíčkářský přežitek. Řada z nich by nic nenamítala proti eutanázii a někteří popřávají sluch teoriím které navrhují vyvraždit většinu lidstva aby bylo víc místa. V dnešní modernistické době plné hrůz, hektolitrů krve a hororů na každém kroku je často nedojmou ani obrázky jak se dělá potrat, stejně jako kuřáky neodradí varovné nápisy. Proto by měla jakákoliv iniciativa jít ruku v ruce s hlásáním Evangelia, podporovat církev a svatého otce. Bez Boha a bez církve se některé věci těžko vysvětlují a zdůvodňují, například celé Desatero. Lidem kteří se v důsledku považují za věc a myslí si že bude jejich jen to co si urvou a po smrti prostě nebudou, nebo se dokonce považují za veškeré bytí a vnímají svou smrt tak že bytí zanikne spolu s nimi. Paradoxem je že mnozí lidé o sobě v reálu i na netu tvrdí že nevolí lidovce aby jim nezarazili potraty a z toho důvodu vítají útoky proti církvi přestože chápou že tolik ministrantů ani nemáme kolik jsme jich údajně znásilnili. Oni nejsou hloupí. Ani slepí. Říkají to o čem soudí že by jim to přineslo prospěch.

  • Hamish píše:

   Váš příspěvek, opět „k věci“ mi připomíná psí hovno. Složené z mnoha prvků, zdánlivě souvislých ale při bližším pohledu nekonzistentní směs – ve výsledku tvořící výkal, jehož hodnotu má vaše blábolení.
   Omlouvám se za jadrnější výraz, ale Václavovy komentáře ne nutí uchylovat se k výrazům hrubozrným a zemitým. Možná tak konečně pochopí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: