Tridentská mše v Č. Budějovicích

Pravidelná tridentská mše bude v Českých Budějovicích sloužena i nadále jednou za čtrnáct dnů – po prázdninách ji započne sloužit otec Šašek, který si nejdříve musí tridentskou mši osvojit. První je plánována na 5. září.

Žádost o to, aby byla sloužena každých čtrnáct dnů každou neděli (omlouváme se za omyl – IP) byla biskupem odmítnuta. K této informaci, kterou osobně přinesl na nedělní tridentskou mši, otec biskup přiložil zajímavý výklad Summorum pontificum.

Ignác Pospíšil

11 Responses to Tridentská mše v Č. Budějovicích

 1. mk píše:

  bomba!!!! znám o. Šaška, jen velmi povrchně, ale s tímhle jsem rozhodně nepočítal… vždycky jsem si myslel, že on bude ten poslední kdo by se dal na něco takového… bude se muset asi dost krotit…
  krabec

 2. […] jak bude po odchodu otce Juchelky tridentská mše v Českých Budějovicích pokračovat (ZDE) a poskytl přítomným věřícím výklad Summorum pontificum […]

 3. Václav píše:

  Bůh žehnej otci Šaškovi a všem kteří budou na jeho mše chodit. Kéž je to vede k lásce k Bohu a k církvi, k poslušnosti a úctě. K jednotě v Kristu Ježíši. Jestli to dokáže zvládnout v tak krátkém čase tak klobouk dolů. Myslím si že by stálo za úvahu mu popřát víc času a nenaléhat na něho aby musel zbytečně spěchat.

  • Hamish píše:

   A vůbec nejlepší by bylo, kdyby to postupně zcela vyšumělo a lidé se na to vykašlali. Umořeni čekáním a zklamaní v důvěře, co?

   • Václav píše:

    To co je od Boha, to se také prosadí a udrží. Ať už se tomu pokouší zamezit kdokoliv, nebo to naopak zprofanovat.

    • Quido píše:

     To máte pravdu a proto svévolné pronásledování katolické Tradice, které praktikoval arcibiskup Vlk v dojemné shodě v podstatě s celým biskupským sborem, vyjma čestných výjimek, obrátilo v pravý opak a tridentská mše, o které před pár lety věděl a měl možnost skrze ní duchovně růst jen velmi úzký okruh lidí, přitahuje stále více věřících.
     Ovšem otálení není na místě pane Václave. Je potřeba začít bez odkladu, ono se to praxí usadí a vytříbí. Vždyť ten ritus je tak bohatý, že jej můžete studovat prakticky pořád, ať už z pozice kněze, přisluhujícího nebo věřícího.
     Kdybyste vše kolem tridentu chtěl studovat do nejmenších detailů nezačal byste prakticky nikdy.

    • Hamish píše:

     Jistě. A pak běda těm, kdo tomu stáli v cestě.

%d blogerům se to líbí: