Protest proti státní sexuální výchově

Výbor na obranu rodičovských práv (VORP) vyhlašuje Protest proti státní sexuální výchově. Připojit se k němu můžete podpisem ZDE.

18 Responses to Protest proti státní sexuální výchově

 1. Jakub píše:

  Vím, že se na webu ještě pracuje, ale základní cíl a oč běží by mělo být v pár větách napsáno hned na úvodní straně.

 2. Jan píše:

  Potřebuji si ujasnit – skutečně je v době, kdy je sex vidět na obalu od jakéhokoli zboží, v každé výloze a na každém rohu, nevhodné, aby se děti šetrným a odborným způsobem* dozvěděli, „o co jde“?
  *tohle je ale asi nesplnitelná podmínka v českém školství, takže je asi celá tahle úvaha zbytečná – protože pokud nebude splněna, pak rozhodně NE

  • cinicius píše:

   Sexuální výchova není dějepis nebo matematika, je to intimní věc, která vůbec nepatří do školy, před tabuli a před třídu. Patří do rodiny. Z toho důvodu nelze udělat dobré osnovy sexuální výchovy.

   Další věc je, že některé konkrétní varianty sexuální výchovy jsou horší, než jiné. U nás můžeme čekat pouze ty nejhorší.

   • Jan píše:

    Právě jsem dočetl Vaši diskusi na FB, takže už mám jasnou představu o Vašem názoru na věc. Napadá mě jedna otázka. Berete v úvahu, že přibívá rodičů, kteří žijí v domění, že oni jsou tu od toho, aby dítě zplodili, živili a několik let ho měli na krku – a později jej měli jen pro potěšení a výchovu nechávají na učitelích?

    • cinicius píše:

     A myslíte, že to je důvod lézt do zelí i těm rodičům, kteří své rodičovství berou vážně a zodpovědně?

     • Jan píše:

      Tohle těžko soudi – já vím jen to, že na téma sex se se mnou nikdy nikdo doma nebavil (a tím nemyslím jen sex jako tělesný akt, ale i prostý citový vztah mezi mužem a ženou) a mnohdy jsem se cítil velice nepříjemně (zejména v období 14 – 16 let), když se o tom moji spolužáci běžně bavili a já neměl tušení o co jde – je-li to něco špatného nebo dobrého, něco pro mě vhodného či nevhodného…

     • Jan píše:

      … a jsem přesvědčený o tom, že kdyby mi ve škole pořádně vysvětlil, o co jde, bylo by mé chování v těchto věcech stejné, ale ušetřilo by mi to spoustu trapných a nepříjemných zážitků.

  • Quido píše:

   Míníte že kdokoli jiný než rodiče sami mají onen cit a poznají kdy říci to či ono? Vždyť každé dítě, každá rodina je jiná. A pokud trochu znáte „odborníky“ na sex pak nemůžete čekat nic než dětí zkažení už jen tím, že zmíní jisté praktiky a jisté nechutné věci, které rodiče svým ratolestem neřeknou nikdy, leda by chtěli jejich zkaženost sami vyvolat.
   Například kterak si dva páni vyjadřují lásku intimně.
   Tfuj.

  • vonrammstein píše:

   Dobře, že to zmiňujete. Dostupnost sexuálních motivů v každé blbé reklamě či trafice je otřesná, nicméně toto je třeba řešit legislativně. Sexuální výchova ve školách je hrubý lapsus. Uznávám, že jsou rodiče, kteří nejsou schopni v pravý čas poskytnou dětem relevantní informace, ale věřím, že je jich minimum. Škola by měla děti vzdělávat daleko spíš v etice, a to v té skutečné, aristotelovské (pochopitelně adekvátní formou), z níž se sekundárně odvíjí i rozumný postoj k otázkám sexuality. Z vlastní zkušenosti Vám mohu říct, že když jsem stál v osmé či deváté třídě s ukazovátkem před tablem s ženskými reprodukčními orgány a měl jsem demonstrovat, jakým způsobem dochází k početí, necítil jsem se nejlíp. A to nejsem žádný asexuál či puritán.

 3. vonrammstein píše:

  Inu-chtěl jsem tu proklamaci podepsat, ale formulář mi nekompromisně oznámil, že adresa, na které bydlím, neexistuje. Někdo z nás dvou se patrně zbláznil a já to nebudu. Pro tento případ je tam nabídka kontaktovat mailovou adresu, na které to přeťukají ručně. Ta nefunguje taky. Tak holt vyjadřuji podporu tady, bude se to muset obejít bez mého podpisu.

 4. Jakub píše:

  Ono záleží, co si člověk pod sexuální výchovou představí. Pokud by tu bylo něco jako rodinná výchova s občasným citlivě podaným exkurzem do probletiky sexuality, rizik různých nemocí atd., neměl bych nic proti. Zvláště u sociálně (teď myslím opravdu sociálně, ne příjmově) zanedbaných žáků z nefunkčních rodin by to neškodilo.

  Ovšem to, co chtějí na školách provádět v duchu ideologie SZ, se mi opravdu hodně nelíbí.

  • Quido píše:

   Jednoduše si pod sexuální výchovou představte kurz dr. Uzla. Nevím také proč rozvíjíte teorie o jiném tématu a to rodinné výchově, když model normální rodiny je též cíleně potlačován na úkor perverze a konkubinátu. Takže ani s rodinnou výchovou, kde slovo rodinná je třeba už brát s tím obsahem hlavně soužití leseb či bukvic, neuniknete nikam.

 5. JKF píše:

  Dr. Uzel byl v souvislosti s příručkou pro školy v Lidových novinách označen jako její spoluautor a „renomovaný“ sexuolog. Kdo sleduje občas tohoto sexuologa už od revoluce, vidí jasně, že je to sexuolog velmi podivný až úchylný. Sex vysvětluje jen eroticky, rád pořádá (hned po revoluci se tak uvedl) erotická povídání nebo představení „bez“ pod záminkou svobody sexu apod. Nikdy nebyla od něj slyšet vážnější nebo povzbuzující slova o nějakém spojení sexu s láskou. Tento člověk by nikdy neměl mládeži sex vysvětlovat. Hodí se jen do televizních „šou“. Takže už jen tento fakt ukazuje, že příručka bude nebezpečná a škodící a ti, co spoluautory vybírali, taktéž. Někdo slušný by se na to celé měl shora podívat. A rychle, než se „to“ stane.

 6. Maftík píše:

  Malá perlička. Po neúspěšném vyvěšení petice VORPu u mě v domě (nikdo se nepodepsal) jsem ji pověsil do vchodu u rodičů. Nepodepsal se opět nikdo, ovšem v nápisu „proti sexuální výchově“ někdo škrtl to slovo sexuální a nad to napsal „křesťanské“ …

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: