Právo na potrat? Nikoli, pouze legalizovaná vražda

Další dobrý článek na Christianitas.

2 Responses to Právo na potrat? Nikoli, pouze legalizovaná vražda

 1. Felix píše:

  Uposlechl jsem doporučení a článek jsem si přečet – bez těch komentářů. Vcelku vůbec nic nového. Říkají tady tomu modernisti, že „jde o přesvědčování přesvědčených.“ Základní je to, že tyto diskuse příznivci potratů nečtou, odmítají je číst. Takže veškerá argumentace na nic. Touto cestou se ničeho nedosáhne. Něčeho je možno dosáhnout tím, že příznivec potratů je nějak zaskočen citovým působením. V článku chybí důkaz, že člověk je člověkem od početí. Ale ani takový důkaz nemá pro potlačení potratů velký význam. Dává sice sílu jejich oponentům (např. mně), ale pro veřejnost je neskutečně obtížný. Já sám vidím jedině dvě cesty k zákazu potratů:
  1. Buď toto zlo, největší zlo v dosavadníc dějinách lidstva, přinese tomu odpovídající katastrofu, díky níž lidé obrátí svůj hněv proti potratářům.
  2. Nebo se ujme moci autorita, která sama začne potratáře stíhat a trestat, která potraty postaví mimo zákon.
  Ale za normálních okolností, kdy se „nic neděje“ a kdy „si lid vládne sám“ je tato strašlivá genocida nejen nezastavitelná, ale i dále se rozšiřující. (Např. jsou mi už odporní někteří „přátelé Ameriky“, kteří si hloupě, ano, už to tak musím nazvat – hloupě – myslí, že demokratická společnost, jako je ta americká, je způsobilá to zastavit. Tímto svým optmismem vlastně jen k té hrůze nepřímo přispívají. Myslím, že je již jasné, že lid, který je „zdrojem nejvyšší moci ve státě“ – což je princip západních demokracií, je zrojem stále většího institucionalizovaného zla. Počet vybitých lidí na Západě, a po Západě se opičícím ostatním světě, např. v Číně, přesahuje už „číselné hodnoty“ všech ostatních totalit. Ano, tato západní společnost je dosud ze všech nejhorší. I když mnoha lidem je zde díky tomu po všech stránkách „kvalitně“ a blaze.)

  • Paul Max píše:

   Rejdiště vepřů – jakým je naše krásná česká demokracie svědčí o tom, že po potratářích by se měli pověsit do průvanu také všichni republikáni-zastánci to díla velké francouzské revoluce. Jako zrádci kultury, národa a vlasti si to jistě zaslouží. Bohužel se domnívám, že po dobrém to opravdu jak píšete nepůjde. Spravedlnost jest nutno vymáhat i silou, šibenicí nevyjímaje.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

<span>%d</span> blogerům se to líbí: