Vláda USA zahajuje financování potratů

Administrativa prezidenta Obamy začíná na základě zdravotnické reformy spouštět programy financující potraty. A co vládní příkaz, výměnou za nějž Stupakovi „pro-life demokraté“ zradili pro-life hnutí a potratářskou reformu podpořili? Obamova administrativa se tváří, jako by neexistoval: nemluví o něm, nerespektuje ho, neodpovídá na dotazy, které se ho týkají. Vítejte v Obamově Americe.

Ignác Pospíšil

Více informací:

http://www.cnsnews.com/news/article/69384

http://www.citizenlink.org/CLtopstories/A000013035.cfm

http://lifenews.com/nat6536.html

7 Responses to Vláda USA zahajuje financování potratů

 1. Felix píše:

  Ježíš se obrátil k Dvanácti a řekl: „Poslyšte toto podobenství. Byli dva hospodáři. Oba měli zelinářskou zahradu a na ní mnoho dlouhých záhonů mrkve. První hospodář byl rozumný a se svou ženou i s dětmi pořád chodili kolem záhonů a pleli je. Jak se někde objevil plevel, třeba jen maličký, hned ho vytrhávali. Druhý hospodář byl pošetilý a doma jen naříkal, jak je ten rok počasí nepříznivé, že se pleveli dobře daří. Jeho záhony byly brzy zarostlé býlím všeho druhu a hospodář nad tím mnoho naříkal. Nakonec se ukázalo, že první hospodář měl velikou úrodu mrkve, zatímco druhý neměl nic. Když jeho žena potřebovala mrkev do kuchyně, vypravil se hlupák za tím rozumným nakoupit mrkev. Ptal se ho: Jak to, že se ti urodilo tolik mrkve? A on mu pověděl celou pravdu. Jak když se objevil sebemenší plevel, hned jej vytrhával. Vy si proto dejte pozor, abyste při starosti o nebeské království nedopadli jako tento pošetilec.“ Petr mu namítl: „Ano, Pane, ale před chvílí jsi vyprávěl podobenství o pšenici a koukoli, že máme vše nechat až do žní.“ Ale Pán se na něj podíval a přísně ho pokáral: „Petře, Petře, podobenství o koukoli na poli se týkalo shovívavost k bezbožníkům. Ale ty musíš, hned jak se kdekoliv objeví sebemenší omyl, hned ho vysvětlovat a učit pravdu. Jinak temnota bludu zachátí celý svět. Amen, pravím vám, bděte, aby můj nebeský Otec nemusel přijít a vyhubit celou vaši zahradu i s vámi, špatnými a věčně nespokojenými hospodáři.“ Pak se obrátil a pokračoval vzhůru do Jerusaléma.

 2. cinicius píše:

  Stupakovo vyjádření:

  http://www.lifenews.com/state5251.html

  Nenacházím slov. A to v jednu dobu vypadal jako slušnej a zásadovej člověk…

  • Felix píše:

   Já slov nacházím a snadno. Lotr říká: „the latest example of some right to life groups politicizing life issues.“ A má pravdu? Z církevního hlediska má. Divíte se? Církev posledních 50 let učí autonomii a nezávislosti církve a státu. Zvlášť výrazně to podtrhl Svatý otec Benedikt XVI. v projevu u příležitosti předání pověřovacích listin nové filipínské velvyslankyně u Svatého stolce. Já za to nemůžu, že tento papežův projev není v ČR znám (27. 10. 2008, český Vatikánský rozhlas ho nezmínil). Činnost Stupaků, Obamů a spol. je ve Vámi kritizovaném ohledu politcká, nezávislá na církvi, takže byste si neměl stěžovat. Stupak snad chodí do kostela, snad se modlí, ale na tom je jeho politická činnost nezávislá. Proto ho z církevního hlediska nelze kritizovat. Z občanského hlediska jistě ano, ale tam jde o soupeření politických sil, které momentálně dopadlo takto. Vy se jako katolík můžete a máte modlit, pokud jde o občanskou angažovanost, jste občanem ČR, nikoliv USA. Opět, jak je mým zvykem, neříkám zde svůj osobní názor, pouze neúplný a jistě i nepřesný nástin konkluzí dnešního postoje církve.

 3. Václav píše:

  Škoda že se demokratická strana v USA vydala před několika desítkami let zrovna takovýmhle směrem, kdysi bývali docela dobří. Podobně jako některé mezinárodní organizace na ochranu lidských práv. Vždycky před americkými volbami si naši čeští extrémisti všeho druhu, militantní ateisti a nepřátelé Spojených států strašně moc přejí aby vyhrál demokrat, přinesl zemi co největší škody politické i morální a posunul hranice kontroverzních zákonů. Pokaždé když vyhraje republikán tak zuří a nadávají a tvrdí že vyhrál podvodem. Ten kdo má zájem se může za Spojené státy modlit. Za pana Obamu a za všechny politiky, za americké křesťany i za všechny lidi. Můžeme prosit například svatého Jana Neumanna aby se za ně u Boha přimlouval, chránil je a neopouštěl. Nedávné výročí a slavnost může být dobrou inspirací. Ten věnoval americkým lidem většinu svého úsilí a celkové vyčerpání ze svaté služby mělo pravděpodobně značný podíl na jeho smrti v relativně mladém věku. Podobně jako například u svaté Zdislavy z Lemberka, ochránkyně našich rodin.

 4. […] Administrativa prezidenta Obamy začíná na podkladě zdravotnické reformy spouštět programy financující potraty. Více ZDE. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: