Je všeobecné volební právo spravedlivé?

Zajímavý článek Michala Semína. Problém je, že v dnešní společnosti a za dnešních trendů… bych se důsledků realizace rozlišovacího systému spíše obával.

Ignác Pospíšil

6 Responses to Je všeobecné volební právo spravedlivé?

 1. Maftík píše:

  V čem vidíš ty obáváníhodné důsledky?

 2. Hamish píše:

  Nepredpokladam, ze je Michal natolik mentalne retardovany, aby si neuvedomoval, co to v dnesni dobe by znamenalo.

 3. xenofon píše:

  Ve většině zemí EU je vůbec vyslovení možnosti omezení volebního práva v médiích vyloučeno. Alespoň to tvrdí Uhlová, a v tomto jí nemám důvod nevěřit.

  V ČR sice takové návrhy slyším, ale buď v případě zločinců, a to buď automaticky (pro je pravicový liberál Štěpán Binko), či snad jako dodatkový trest k vězení, nebo častěji v případě lidí ekonomicky neaktivních.

  • xenofon píše:

   Mnohem blíž k realizaci by mohlo mít všeobecné a nerovné volební právo, tedy, každý má hlas za sebe, a může mít bonusové hlasy za děti (pokud je má svěřené do výhradní péče, nebo do společné péče a jsou stejného pohlaví, jako on), a za vyšší daně. Případně kombinovaná podmínka (má děti, a dostává méně, než platí na daních, včetně odhadu daní nepřímých).

 4. Armin píše:

  Objektivně vzato je všeobecné volební právo odpočátku zamýšleno jako podvod. Duchovně vyhaslou, v prioritách rozdělenou a emocinonálně hysterickou masu, lze ovládat lepé než úzkou skupinu lidí pevně zakořeněnou v nějaký pricipech a zásadách (pravé katolické víře). Když mnohé panovnické rody a 18 – 19 století zradily svou víru (šlechtu nevyjímaje) a přilnuly k osvicenským, liberálním a zednářským bludům, ztratily tuto rody právo být elitou, protože Bůh se vysmívat nedá (formálně se dál dovolávali Boha). Tak došlo k uvolnění démonů všeho druhu a v tomto čase dnes žijeme. Zřejmě nýní jde už jen o záchranu jednotlivých duší a nikoliv o velké společenské koncepce.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: