Selhání bratří Mašínů

Článek Michala Semína.

14 Responses to Selhání bratří Mašínů

 1. Václav píše:

  Ten kdo je věřící se může modlit za mrtvého kamaráda a dát za něho sloužit mši. Kdykoliv a kdekoliv a pro toho kdo věřící není jsou pohřební obřady pouhou formalitou. Platí to i pro bratry Mašínovy. Dovedu pochopit že nemají v jejich pokročilém věku chuť cestovat přes půl země a vystavit se u nás mnoha problémům. Stát se terčem histerické politické kampaně, být tupeni, zesměšňováni a pronásledováni smečkou žurnalistů kteří pak stejně napíší něco co neřekli. Starému člověku může taková věc závažným způsobem poškodit zdraví. Nevidím důvod proč by tady někomu měli hrát divadýlko až by je z toho ranila mrtvice. Prožili svůj život na svobodě kterou si vybojovali a jejich činy nechť soudí sám Bůh, podle svého milosrdenství. Stejně jako činy těch kteří zemřeli jejich rukama.

 2. jjstodola píše:

  Komentáře Michala Semína považuji za výborné: jsou jednoduché, úderné a většinou mi mluví z duše. Toto je první komentář, jehož logické struktuře skutečně nerozumím. Nechápu, co je ono avizované selhání bratří Mašínů:
  1. To, že nepřijeli na pohřeb? (Upřímě tito hoši soudě podle jejich příběhu v sobě neměli ani úctu k životu, ani respekt před smrtí, obojí je činilo schopými být neúprosnými bojovníky. Nezajímaly je životy jejich blízkých po té, co se do nich pustila STB se vší zuřivostí, proč by je měl zajímat nějaký Paumer?)
  2. To, že označili ČR za stále komunistickou zemi? (Vždyť Michal netvrdí nic jiného, než že západní státy jsou nakaženy formou komunismu, která je nebezpečnější, než ta, která lidi fyzicky likvidovala).
  3. Že proti této nové levici nebojují. (Vždyť jsou to vojáci, kteří znají pouze fyzický boj, dnes však probíhá spíše ideologická válka, která žádá více lidi schopné zacházet s perem (klávesnicí), než se samopalem.

  Závěr: bratři Mašíni selhali jen podle těch, kteří o nich měli naprosto mylné iluze.

  • Michal Semín píše:

   Díky, Jiří, za komentář k článku. To selhání spočívá, podle mého, v bodě 1 + 3. Kdyby odůvodnili svoji absenci na pohřbu svého přítele jinak, než že nechtějí navštívit zemi, která je komunistická, chápa bych to. Pomíjím přitom, že současnou ČR nepovažuji za komunistický stát. Jejich největší selhání však spočívá v tom, že bojují proti mrtvole. Komunismus, kvůli kterému nechtějí přijet na pohřeb, už není reálnou silou. Byl nahrazen jinými i když příbuznými ideologiemi. A pokud je mi známo, vůči nim se Mašínové nevymezují.
   Je to takto už o něco srozumitelnější?

   • Felix píše:

    Mě ještě napadlo toto: U Mašínů to tak není, je to jen jejich hloupost a zapšklost. Ale je hodně takových, kteří si kopáním do té mrtvoly chtějí získat uznání. Nepoorujete to? Plnou hubu „boje proti komunismu“, ale když přijde řada na dnešní ideologie a hlavně na pojmenování jejich protagonistů, nastává podezřelé (a mně už ihned zřejmé) mlčení a vykrucování. Ono to máte i jinde: Jó. do Barmy si taky každý kopne, ale do Merkelové a její protirodinné politky? Takových případů je bezpočet. Nejen jdnotlivých lidí, ale i médií a organizací. Hrdinové naruby. Vlastně fariseové.

    • d píše:

     Jaképak kopání do mrtvoly?
     Nadávání na lidovce je kopání do mrtvoly, komunisti prosperují. Komunistická kontinuita hlavně v soudnictví je znepokojující.
     např: http://slepeckahul.pecina.cz/2010/06/k-cemu-seznam-komunistickych-soudcu.html

     • Felix píše:

      Máte pravdu. Ale zase je potřeba rozlišovat. Na komunismus se dá nadávat dvojím způsobem. Jednak odsuzovat Alojze Indru, jednak ukazovat, co je v dnešním soudnictví komunistického a kdo ten komunismus z dnešních lidí tam drží. A to zase dvojím způsobem: jednak ho tam drží nějaký komunista, jednak ho tam drží třeba Kovářová – a říct v čem. Já např. už asi podesáté ukazují, že Langer, Pecina (není divu) i ten dnešní lotr John, nebo jak se jmenuje, všicnni používají Stalinovo označení neonacistů za ultrapravicové. A nápravy se nedovoláte. To není kopání do mrtvoly, ale do živoucího lotra Langera, dnes mrtvoly zřejmě prosperující, a do lotra Johna, lotra z toho komunistického označení tyjící.

 3. Felix píše:

  Pohled na jejich domácí společenské zázemí:
  http://www.klaus.cz/clanky/2649

  • Václav píše:

   To je zajímavý komentář a ukazuje na určitou stránku naší národní povahy. Často takhle reagujeme ale úplně spoléhat se na to také nedá. Jednou za čas stavidla povolí a pak to stojí za to. Známý byl na dovolené v Portugalsku a bavil se s místními farmáři. Ptali se ho na komunismus a znárodnění a smáli se že jim by se to nestalo. Když se jich ptal co by dělali kdyby někdo přišel z pověření vyšší moci tak jenom poklepali na pažby a závěry svých pušek které nosí na pole kvůli králíkům a zdivočelým psům. Kdo by vlezl bez dovolení na jejich pole ten by měl kulku v hlavě a další by si to prý třeba rozmyslel. Nebo by odešli do hor a zahájili partyzánskou válku. Je velice pravděpodobné že by jim to u nich nikdo neměl za zlé a nepovažoval by je kvůli tomu za nemilosrdné bojovníky. Ani teď ani za 60 let. Podobně jako v Polsku když dokázali za nejhlubší totality postavit spoustu pěkných dřevěných kostelů během dvou nebo tří týdnů a bez povolení. Když dorazily policejní oddíly tak našly obvykle na místě několik set mužů vyzbrojených vidlemi a kosami. Nemohli se k nim přiblížit a kdyby je postříleli tak by to pak těžko vysvětlovali západním státům na kterých postupně byli čím dál tím víc závislí. Dokázali ochránit i svoje kněze a biskupy a když je chtěli komunisti zatknout tak to museli udělat nečekaně a potají.

 4. josef píše:

  Můžu vám pane Semíne,napsat že jsem se ani já nezúčastnil rozloučení v krematoriu svého kmotra.Ale v nejbližším termínu jsem za jeho duši nechal sloužit mši svatou a ne jedenkrát.
  http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/na-pohreb-milana-paumera-mozna-prijde-i-josef-masin-a-cesti-politici.html

  • Michal Semín píše:

   A vy jste k tomu měl stejné důvody, jako měli bratři Mašínové? Zdá se, že jste můj článek nečetl pozorně. Nebo jej nepochopil.

   • josef píše:

    Každý máme své důvody,dle svého poznání a já bych řekl že máme každý svých problémů dost než aby jsme se naváželi do lidí kteří nemají poznání jako jiní.Je lépe jim to napsat než jím to veřejně předhazovat,kde polemiky o jejich rozhodnutí jsou někdy na hlavu postavené.

 5. Trhač píše:

  Možná se obávají, aby se jim tady náhodou nedosalo zatčení, jako onehdá generálu Pinochetovi v Evropě. Máme totiž v justici a policii všelijakou čeládku. Tuhle námitku myslím vážně, je mi líto, že se s nimi v Poděbradech nesejdeme, ale chápu velkou hořkost k rodné hroudě i podobné obavy. Prostě jen „setřásli prach z opánek svých“, já jim rozumím.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: