Zprávy Hnutí Pro život ČR

Austrálie: Dvě dvojice žalují lékaře za to, že nediagnostikovali Downův syndrom

Ministerstvo školství: za odmítání sexuální výchovy může hrozit trestní postih

Spojené království: Dítě narozené v 23. týdnu přežilo

Rusko: Odmítnutí registrace organizace homosexuálních aktivistů

Španělsko: Televizní společnosti pokutována za kritiku homosexuality

USA: Augusta State University nutí k opuštění víry v biblické učení o homosexualitě

Švýcarsko: Pochod pro život

Nizozemí: Masové homosexuální znásilňování na německém sportovním táboře mládeže

Výzvy k radikální autonomii mládeže před konferencí v Mexiku

Katolický týdeník svádí k umělému oplození a homosexuální praxi

2 Responses to Zprávy Hnutí Pro život ČR

 1. Felix píše:

  Pane cinicie, Vy jste se mě ptal, co bude hustý. Houstne to, houstne.
  V církvi: není možné, aby takové články v Katolickém týdeníku vyšly bez povšimnutí biskupa či biskupů. I kdyby k nim, na základě uvedených informací, vyšlo nějaké vysvětlení, není možné, aby věc byla vrácena do stavu před jejich otištěním. Podobně ve Švýcarsku: není možné, aby ty kostely odmítly onu bohoslužbu bez povšimnutí biskupa či biskupů. Je zřejmé, že tato situace je obecná a není možné, aby existovala bez povědomí Vatikánu.
  Ve státě: Austrálie, USA, Španělsko i Česká republika jsou na cirkvi autonomní a nezávislé. Proto církev může jen předkládat svá myšlenková stanoviska. Jelikož tuto autonomii a nezávislost Vatikán oceňuje jako jeden z největších výdobytků křesťanství, účinnější způsob, jak dosáhnout nápravy ve státě není. Tato tendence stavu států trvá již několik destiletí, stav států se zhoršuje – uvedené události by byly tehdy nemožné. Ani toto není možné bez povědomí Vatikánu.

  Vzhledem k tomu není třeba se znelidňovat. Katlíci jsou v péči Svatého stolce, který zná situaci a nese za ni podle svého poznání odpovědnost.

  Uznávám však, že tu není rada např. pro rodiče, jejich dítě bude ve škole vyučeno, jak masturbovat, a bude k tomu povzbuzováno. Je to stejné, ba horší, než následjící situace. Za komunismu, asi v roce 1958 se vyskytl případ, kdy soudruzi upozornili rodiče, že jejich dítě nebude smět studovat ani na střední škole, pokud nepřestane docházet do náboženství a do kostela. Matka šla s pláčem za farářem, který ji poradl takto: V takovém případě děti do náboženství a do kostela neposílejte a učte je doma. Domácí výua se však nedařila, protože si rodiče nevěděli rady s mnoha otázkami, např. s tím, že mají učit, že děti mají chodit do kostela, ale zároveň do kostela chodit nemají. Podobně se naskýtá dnes možnost domácí školy. Děti se tedy naučily nenávisti ke komunismu, ale od víry odpadly. Ovšem s otázkou, jak by měli rodiče postupovat, až přijde na povinné přezkušovní doma učených jejich dětí a ty budou zkoušeny z masturbace, si rady nevím. Asi by takoví rodiče měli zajít za farářem pro radu jako tehdy v onom příběhu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: