Smolenská tragédie: Letoun dostal z letiště špatné údaje

Edmund Klich, zplnomocněnec Polska při ruské komisi vyšetřující havárii polského speciálu, při níž zahynul prezident Lech Kaczyński a celá řada dalších vrcholných polských osobností, zveřejnil informaci, že letištní radar, který má pomáhat letadlům s orientací, byl porouchaný a poskytoval pilotům prezidentského letadla špatné údaje.  Zároveň obvinil ruskou stranu, že odmítá poskytnout polské straně výsledky měření testovacího letu, který proběhl těsně po havárii a tento fakt jednoznačně potvrdil.

V souvislosti s informací získanou běloruskými novináři, že totiž světelná signalizace letiště byla ve velmi zanedbaném stavu a ruská obsluha letiště krátce po katastrofě urychleně vyměňovala popraskané žárovky ve světlech navádějících k přistávacím drahám, aby to zamaskovala, to ukazuje na to, že velkou roli při havárii mohla hrát i neschopnost a laxnost letištní obsluhy.

Ignác Pospíšil

Další informace:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/207760-radar-ve-smolensku-byl-zrejme-rozbity-zjistili-rusove.html

Advertisement

20 Responses to Smolenská tragédie: Letoun dostal z letiště špatné údaje

 1. Felix píše:

  Ony novinky otisnou leccos. Ale záznam hovoru s řídící věží byl znám hned po havárii. Jistý člověk hned tehdy vyslovil dmněnku, že tomu, kdo údaje letounu poskytoval, hrozí smrt, neboť hrozí, že bude prokázána tat rská vražda. Ovšem vše utichlo, jak se objevil snímek Putina objímajícího blaženě se usmívajícího Tuska, který se zbavil svých nepřátel. Takže z Polska nehrozí, že by se tato ruská vražda dokázala. To jen, jak jsem uvedl, novnky otisknou leccos. I ten záznam střílení do přeživších Poláků otiskli novinky. Samosebou Poláci, po vzoru starých soudruhů-lokajů sovětské Moskvy, řekli, že šlo o fotomontáž. Kdepak dnešní polské vedení. Proradné, rozděluje Polsko zase po dřávějším vzoru mezi Berlín (Brusel) a Moskvu. Polsko už není tím, co bývalo před pár lety. A že toto je server katolíků pro katolíky, je třeba uvést, že katolická hierarchie novému kursu Polska tleská. Novinky napíšou leccos.

  • spitfire píše:

   všechny je odhalte, KGB i ty hochy z Bilderbergu…

   jaká pýcha a drzost, že vás přehlížejí, že nemají ani tu slušnost zeptat se vás: co vy na to… a to že po vás nejdou, to je jen zástěrka…moc dobře mezi sebou vědí jak jste pro ně nebezpečný…

 2. ivka píše:

  vše co se stane špatného v Rusku se zamlží,pravdy se nikdo nedopátrá!

  • spitfire píše:

   Byla jste tam někdy?

  • Hamish píše:

   A kde kdyz se stane něco spatneho se clovek dopatra pravdy?
   Proc to vztahovat jen na Rusko?

   • Felix píše:

    Svatá pravda. Amerika – únik ropy, Evropa – zákaz letů kvůli sopce, Amerika, Evropa i ČR – prasečí chřipka, Amerika, Evropa – uhlíková paranoia, sionistické řádění na turecké lodi si vyšetřují sami sionisti aj. aj.
    Ale už vím, co to je „Spitfire“ – vizte dva hořejší cancy.

  • Quido píše:

   Nevyřčený dialog

   Mlha houstne, nepřistávejte – leťte na záložní letiště ….

   – na vás sereme, vy primitivní ivani, nemáte nám co rozkazovat,
   to by se vám hodilo, aby naše elita nestihla obřad, raut a reportáže že?!

   – dohlednost pod 400 m

   – no a co já jsem vrchní velitel sil Rzecpospolity Polkiej a na můj rozkaz tahle plechovka přistane kdy chci a kde chci – kurwa kurwa, KuRWáá

   – nějaký problém?

   konec záznamu

 3. ivka píše:

  naštěstí nebyla :O)

 4. Quido píše:

  V této cause se už objevilo tolik protichůdných informací …
  Tedy zmíněné letiště nebylo vybaveno vůbec na takový provoz (velká civilní letadla) a vzhledem k tomu, že v místě a čase nebyly podmínky pro přistání (hustá mlha) a vzhledem k tomu, že prokazatelně polský pilot dostal tuto informaci dávno před přiblížením s tím, že má letět na letiště záložní, a on neposlechl, tak není co řešit.
  Ovšem ruská strana přistání nezakázala, protože by jistý papaláš co nyní leží na Wawelu se z toho posral, že by nestihl obřad, což by pokládal za ruskou provokaci, nepochybně.
  Byl zvěřejněn i zvukový záznam černé skříňky, kde je zachycený nátlak na pilota v kabině (to je neslýchané) od velitele vzdušných sil a vedoucího protokolu, kde se zmiňuje i to, že by se někdo posral, kdyby se nepřistálo.
  No takže vina padá jednoznačně na toho, kdo pilota v nepříznivých podmínkách přistát nutil. ČIli ležícího na Wawelu. To on rozhodl o smrti své a svých soudruhů. A na pilotovi, který se po předchozích zkušenostech s ležícím na Wawelu, polským hrdinou 🙂 se bál neposlechnout, protože by ho to stálo místo jako jeho kolegu předtím.
  A že radar nefungoval jak měl je sice možné, ale za stavu, že pilot viděl prd se vůbec neměl pokoušet. Byla to sebevražda. A také i letiště, kde vše funguje na 100 pro se při husté mlze zavírají. A že všechny světla naváděcí nesvítí, to je také běžné.
  Holt teď se hledá na koho to vše svést, když ležící na Wawelu je polským hrdinou co za nic nemůže.
  🙂

  • Felix píše:

   Ono je toho víc. Krátce předtím tam přistával Tusk a letiště vybaveno bylo. Hned potom vybavení odstranili. Že bude přistávat ležící na wawelu, věděli. Dále pověst, že ležící na Wawelu, činil jakýsi nátlak na pilota u Tbilisi, šířila ruská strana ihned po katastrofě. Tuto pověst převzala všechna média, ale její dementy, které resolutně učinil bývalý litevský president, jenž nad Tbilisi seděl spolu s ležícím na Wawelu a zcela všemu byl přítomen, otiskl u nás jediný internetový server. Za třetí, černé skříňky byly v péči jenom Rusů asi měsíc, Rusové záznam všelijak čistili a teprve až ho pořádně vyčistili, předali ho Tuskovým Polákům. Kdo věří takto superpečlivému vyčištění, je u mě, pardon, v tomto, debil. A konečně, kdepak je ten očitý svědek, co filmoval postřílení přeživších Poláků? Chudák po smrti.

   • Quido píše:

    Když tam přistával Tusk tak byla viditelnost dobrá, neb to bylo jindy. A pokud jde o vybavení letiště, zda bylo tehdy a nebylo potom, to nevím, ale každopádně za mlhy a nulové viditelnosti se přistávat nemělo i kdyby tam mli super zařízení. Jako že na polním letišti pro malé vojenské stroje asi těžko.
    Pokud jde o nátlak na pilota v Tbilisi, to bylo známo dávno před katastrofou a to hlavně polské veřejnosti. Tento pilot byl následně přeřazen ze svého místa, což je nepopiratelný fakt. Ohledně svědectví litevského prezidenta bych řekl, že je bezcenné, neboť v tomto svědectví jde o politiku a ne fakta.
    Černé skřínky byly zpracovávány v Rusku, protože také v Rusku k nehodě došlo, což je standardní postup, ovšem po celou dobu byla přítomna skupina polských vyšetřovatelů, takže se mýlíte Felixi. Trochu méně rusofobie by to chtělo.
    A to tvrzené střílení v lese? Dostalo se na internet snad ještžě ten den. Neprůkazné, a snad nemusím vysvětlovat, že takový záznam lze dodatečně upravit dle libosti. Byl samozřejmě zkoumán vyšetřovateli, kdyby se něco takového skutečně stalo, tak by poláci řvali.
    Jinak jste si snad všiml, že měsíc po katastrof ještě nebyla ani definitivní zpráva, to přikládám ohledům rusů vůči polákům aby si ti zveřejnili to co chtějí zveřejnit – v rámci piety je to tak správně.

    • Felix píše:

     Nebudu se s Vámi přít, neb nejsem vyšetřovatel. Ale nevím, jak rozumíte elektronice. Zvlášť zvukový záznam se dá udělat naprosto dokonale, podle libosti. Napřed se vymyslí, co na něm má být, a pak se to byte po bytu implantje do média. Naproti tomu zfalšovyt obrazový záznam střelby v lese je velice těžké. jestliže výroba záznamu černých skřněk Rusům trvala měscíc – ta doba odpovídá náročnosti té práce, je to piplačka, pak by to, že se obrazově-zvukový záznam střelby objevil, jak píšete, téhož dne (to nevím, já myslel, že asž druhý či třetí den), svědčilo o téměř nadpřirozených scopnostech falsifikátora. Nejen amatér, ale ani profesionální policejní složky by toho nebyli schopni. Tak hurá nepracují. A nejen, kdo by to býval sestavil, ale kde je dnes ten člověk, co to v lese natočl?
     Kromě toho, dnes jsou věda a policejní zpravodajství na úplně jiné úrovní, než byly před 80 lety. A kdo se opováží napadnout třeba Beneše za vraždu Štefánika. Tehdy taky byli svědci, kteří na vlastní oči viděli střelbu ne jen na letadlo, ale i potm na zemi do přeživšího. A v tomto pozemském čase už to Benešovi nikdo nepřišije. Přitom ti, co byli na palubě Smolenska, byli pro jisté kruhy daleko nebezpečnější, než tehdy Štefánk. Prostě byl to úlovek století. Chtělo by to aspoň trošku méně naivity.

     • Quido píše:

      Pane Felixi, při vší úctě, záznam střelby vám na video z nějakého mobilu nahraje schopný člověk během hodiny. A nějaké nejasné stíny osob k tak nekvalitnímu záíznamu vám tam přidá coby návdavek.
      A Dále: asi jste dobře nepochopil fakt, že otevření černých skřínek provedli ruští vyšetřovatelé za asistence vyšetřovatelů z polska, jakož i celou rekonstrukci záznamu. To není záznam jako z magnetofonu, takže to trvá dlouho.
      Jinak přizvání vyšetřovatelů z Polska je samozřejmě dobře ale nikolivěk povinnost ruské strany. Šlo však výhradně o polské oběti a ještě tak vysoce postavené, že by bylo vyšetřování bez asistence poláků politicky neprůchodné. Jak je vidět, ani to však rusofóbům nestačí. Jinak taky mohli polákům po půl roce poslat mailem zprávu o vyšetřené příčině nehody a poláci by nemohli říct ani búú. Na území Ruska jsou k vyšetřování kompetentní rusové a nikdo jiný. A tak to má každý stát, krom států vazalských, jako jsme kupř. my, kde by naši vyšetřovatelé v případě potřeby nahradili vyšetřovatelé z USA či jiného spojence na „věčné časy“.
      Anabáze Beneše a Štefánika snad se Smolenskem nesouvisí, nechápu tedy že to sem taháte.

 5. Felix píše:

  Jo, a to jsem zapomněl, že měsíc byl čas katastrofy nejmíň o 10 min posunutý. Vždyť je to k posr..í. A ještě je po smrti okradli.

  • Quido píše:

   Pokud jde o přesný čas katastrofy byl stále měněn, proč to nevím. Pokud jde o krádež kreditní karty byl to jeden případ a dotyční byli potrestáni. Ale to je selhání sice odporné jednotlivce ale ne ruských vyšetřovatelů jako celku či zastírání příčin tragédie.
   Příčinou tragédie byl pokus o přistání při katastrofální viditelnosti. A že byl na pilota činěn nátlak je nesporné pane Felixi, poslechněte si záznam hovoru v pilotní kabině, kde byli bezprostředně před katastrofou a při ní, min. dva další lidé co tam neměli co dělat.
   To je trestuhodné a tam padá vina.
   Kapitán letadla má být pánem letadla, který rozhoduje bez bna něj činěného nátlaku -ale tady to tak nebylo.
   A pokus svalovat vinu na rusy je podobný, jako svalovat vinu za ztroskotání loodi, která najela na molo na to, že nebyly vidět světla a byla špatná radiokomunikace. Ona radiokomunikace taky mohla být narušena tím množstvím mobilních a možná i satelitních telefonů, téměř sta cestujících, což je normálně také zakázáno, ale tady žádná pravidla jad se zdá dodržována nebyla a v kombinaci s arogancí moci a vlastní sebestředností jednoho či více potentátů, došlo k této tragédii.

   • Felix píše:

    Tak když to čtu. Já nevím, kdo jste, ale nespolupracujete náhodou s Mladou frontou, později s Mladou frontou Dnes? A pokud ne, co říkáte Petrovi Hájkovi ke Smrti ve středu? Asi je to blbec a falsifikátor, že jo? Jandourek?

    • Quido píše:

     Dělám exkluzívně jen pro Blesk, milý Felixi 🙂 A přestože jsem dostal zakázku na vypátrání plné ruské viny, nedostal jsem se k žádným takovým materiálům, které by něco takového potvrzovaly. Jestliže je máte vy, jistě se dohodneme, bude to bomba 🙂

    • Quido píše:

     Dílo páně Hájkovo jsem nečetl, nemohu tedy k němu říkat nic.

 6. spitfire píše:

  Felixi u lidí jako Vy je jedna záhada. Je ohromující, kolik teorií a důkazu dokážete poskytnout po činu. Předpokládaje, že jde o tak velké spiknutí, měl byste mít něco v rukávu předem. Jenomže dokud se nic neděje žádné teorie a důkazy neposkytnete.

  Spolupracujete s nimi?

 7. josef píše:

  Pro ty,kteří neviděli vyšetřování zkázy ruského titaniku Kursk.http://tvprogram.nova.cz/detail/?CZepgDetail=1270106785&hash=fae4658e339aa151db85f7eec65cdb2f
  Důsledky těchto lidský katastrof si lidstvo na sebe přivodí vždy samo.Nadutost a pýcha člověka volá až do Nebe.
  http://www.bibleserver.com/#/text/CEP/Luk%C3%A1%C5%A113
  Ještě že nám Bůh dal pod Křížem svou Maminku.Jenom Ona má od Boha moc přivést lidi nazpět k Němu,ale vyžaduje pokoru a poslušnost.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: