Čeští potratáři chystají ofenzívu

Čeští potratáři, povzbuzení nepřítomností KDU-ČSL ve sněmovně a vládě, chystají ofenzívu. Její hlavní cíle  byly oznámeny dnes v LN v článku Lidovci odešli, potratová pilulka se vrací“ (str. 3): povolení potratové pilulky RU-486 a schválení zákona o specifických zdravotnických službách.

O obé se potratáři snažili již dříve, ale lidovcům se podařilo jejich snahy zhatit. Podle LN by toto tažení nemělo ve vládních stranách narazit na významnější odpor, nějaké námitky by se mohly objevit maximálně od části TOP 09, ale ani ty nejspíše nebudou nijak silné.

Duše a hvězdy vyzývají čtenáře, aby se maily a telefonáty obraceli na vedení vládních stran, na ministry a na své vládní poslance a požadovali od nich rozhodný odpor vůči těmto potratářským plánům.

Ignác Pospíšil

3 Responses to Čeští potratáři chystají ofenzívu

 1. cinicius píše:

  Dal jsem do příspěvku odkaz na archiv LN, kde se text článku objeví okolo půlnoci, nicméně ti, kteří nemají chuť čekat, si jej mohou přečíst už teď tady:

  http://www.zdn.cz/denni-zpravy/z-domova/lidovci-odesli-potratova-pilulka-se-vraci-453529

 2. […] K pilulce RU-486 a jejímu možnému příchodu Dva příspěvky k pilulce RU-486 a jejímu možnému příchodu, na jehož riziko jsme nedávno upozornili: […]

 3. Václav píše:

  Stalo se přesně to co se dalo čekat a přišlo to velice brzo. Díky předvolebnímu postoji a doporučením prolife organizací (a ne jenom těch) tady možná budeme mít potraty na různé způsoby a mnoho dalších lumpáren. Jako je třeba sexuální výchova jak na sodomské škole. A to je teprve začátek.
  Nechtělo by to přeci jenom zvážit a přehodnotit situaci a podpořit KDU jak se jen dá ? Nerozdmýchávat a nezveličovat existující i neexistující malicherné spory a slušně požádat ty kteří se o to snaží aby drželi klapačky ? Potenciální zakladatele křesťanských pidistran spojené s pravicí a s antiklerikálním zaměřením ? To už tady také jednou bylo. ODS kdysi založila nebo pomohla založit hned tři. Jinak by byli lidovci první volby po OF vyhráli na celé čáře.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: