Propotratová ústava pravděpodobně schválena

Vše nasvědčuje tomu, že Keňané ve včerejším referendu schválili novou propotratovou ústavu. Podrobnosti zde (anglicky).

6 Responses to Propotratová ústava pravděpodobně schválena

 1. Felix píše:

  Kdopak to tam schválil, předložit lidu, aby rozhodoval o takových věcech? Dá se tedy říci, že potraty tam byly zárodečně povoleny už před vlastním hlasováním o ústavě. Toto je prncip.

 2. cinicius píše:

  Tak už je to jisté. Odpůrci potratů chtějí, aby byl k ústavě schválen protipotratový dodatek…

  • Felix píše:

   To je taky blbě. Kdo ho má schvalovat? O žádném takovém dodatku nemůže být řeč, protože tyčást ústavy, které jsou proti přirzenému (chcete-li Božímu) právu, jsou neplatné. To myslím by měl být přístup např. pro-life či katolické církve. Měly by být tyto části zákonů zveřejněny, těmito zveřejněny a obyvatelstvo by mělo být vyzváno k jejich nerespěktování, příp. pokud narušjí práva dalších osob (a to potratu nastává) k aktivnímu odporu proti nim, ke vzpoře.
   Ale Vy se mnou nebudete souhlasit, v části týkající se katolické církve, asi proto, že tato ponechává státu autonomii a nezávislost. Toto sice popíráte, ale přece jen to jasi cítíte a popíráte nutnost vzpoury. A tak si odporjete.

   • cinicius píše:

    Já s Vámi nesouhlasím, protože dodatek je úplně dostatečný. Myšlenka, že zákony proti Božímu zákonun jsou nepolatné, je dobrá jen k tomu, aby katolící věděli, že se na zlu nesmí podílet, ani když je zákon přikazuje.

    Ale jinak je samozřejmě prioritou a optimálním řešením, které si církev žádá, oprava zákona běžnými prostředky. Vzpoura je až krajní věc a zpravidla naráží na ten hloupí fakt, že kdo nemá sílu na prosazení zákona, zpravidla nemá ani dost sil na vzpouru.

    Vaše obsese spočívající v představě, že když je křesťanů málo na vítězství ve volbách či prosazení zákona, spraví to povstání, je absurdní už z toho důvodu, že na to povstání rovněž potřebujete lidi. Nemáte-li tedy dost sil na to první, nebudete je mít ani na to druhé…

    • Felix píše:

     No, já bych zase řekl, že Vaše obsese je spoléhat na volby. Že jsem Vás vystihl? No a já si zase myslím, že volbami to zlo začalo a pokračuje. Mám-li ještě jinak vyjádřit Váš postoj: Čím se to pokazilo, tím se to naprav.

   • spitfire píše:

    Svět je na dobro zkažený. Společnost je slepá,že ve vás nerozpozná přirozenou autoritu vůdce vzpoury. Společnost je hluchá, že neposlouchá vaše rozkazy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: