O sexu se na základních školách mluvit bude. Nejprve ale s rodiči

MF Dnes informuje o výsledku schůzky ministra Dobeše a představitelů VORPu.

52 Responses to O sexu se na základních školách mluvit bude. Nejprve ale s rodiči

 1. Felix píše:

  Několik postřehů:
  1. Mladá fronta věnuje věci celkou pozornost, snaží se maximálně o tzv. objektivitu. To je demosratické.
  2. Dobeš je pružný, taky se snaží o demosratickou objektivitu.
  3. Nátlak proti svinstvu je velký: Duka, Nečas, VORP.
  4. Ďáblova metoda: Netlačit na pilu, časem se to poddá. Duka setrvá, ale Nečas tu nebude věčně, začnou křičet i příznivci příručky.Důležité je, aby se s výukou začalo, pak se bude přidávat.
  5. Vzpomínka na registrované partnerství: Kolik to bylo ztracených bitev, než to prošlo. Teď už je zrušení neprůchodné.
  6. Není tu síly, která by toto téma spláchla tam, kam patří.
  7. Konservativci jsou stále proti něčemu, nemají svůj positivní program, nemají řadu dílčích cílů. Hasí jen to, co vzplane. Přitom třeba čtyři slova v „DOST“ jsou positivní, ale akce DOST jsou jen proti.

  Bod 7 považuji za nejdůležitější, protože pokud bude positivní program, situace se obrátí. Hasiči se stanou dženeristi, potratáři, sexisti, homoparádisti, prostě všichni soudruzi uzlisti. A pak se obrátí i nálada společnosti, která je znechucená z činění proti.

  • Znaimer píše:

   Z vás ta nenávist vůči demokracii a svobodě přímo číší, bohabojný člověče. Mimochodem o bodě 7 jsem tady už dříve mluvil a byl za to vašimi milými soukmenovci po zásluze zkritizován.

   Nevěřím však, že tuto svou hlubokou nenávist vůči světu máte z křesťanství, od Boha, nejste totiž na Boží straně, ale na straně zaslepeného sektářství. Bůh vám buď milostiv!

   • Ujo píše:

    Já vám Znaimere nerozumím.
    Felix je podle vás bohabojný člověk, přitom není na Boží straně…

    Čiší z něj nenávist vůči demokracii a svobodě, má hlubokou nenávist vůči světu…

    Mám si vyvodit, že Bůh miluje demokraci, svobodu a svět? Miluje tedy sex na základních školách?

    • Znaimer píše:

     Promiňte, ale rád bych si vás dovolil informovat o existenci něčeho, čemu říkáme sarkasmus. Definici si najděte ve slovníku.

     Předpokládám, že Bůh miluje to, co stvořil. Proč by to jinak tvořil? Součástí Božího stvoření a řádu je i lidská sexualita a lidské povídání o ní. Lidská sexualita není sprostá, nemusíme se za ní stydět. To je jako stydět za dar od Boha. Nechme tedy pokryteckou prudérii 19. století.

     • cinicius píše:

      Povídání možná, ale kde a jaké? Tohle Vaše žvanění nemá s argumentací nic společného, to stejně můžete tvrdit:

      „Bůh stvořil naše těla i oči. Lidská těla nejsou sprostá, nemusíme se za ní stydět. To je jako stydět za dar od Boha. Takže žádná pokrytecká prudérie 19. století, choďme všichni nazí!“

     • Znaimer píše:

      Myslíte si, že nahota je sprostá? Že se za ni máme stydět? Když má madona na oltáři odhalená ňadra, je to sprosté?

     • Ujo píše:

      Definici dle vaší rady jsem ve slovníku vyhledal. „Uštěpačnost, jízlivost, výsměšnost.“ Nyní ovšem nechápu, proč mne informujete o sarkazmu v souvislosti s mou otázkou? Rozhodně jsem takový nebyl.

      Zamýšlím se ovšem nad vaším názorem o Bohu a Jeho lásce ke stvoření. Mám-li vaše tvrzení brát za vzor, potom pravda je i toto:

      „Předpokládám, že Bůh miluje to, co stvořil. Proč by to jinak tvořil? Součástí Božího stvoření a řádu je i lidské vyměšování a lidské povídání o něm. Lidské vyměšování není sprosté, nemusíme se za ně stydět. To je jako stydět za dar od Boha. Nechme tedy pokryteckou prudérii 19. století.“

      Znaimere, díky vám jsem „pochopil“, že i exkrement někdo označí jako dar od Boha.
      Vidíte, co umožní lidská mysl? Doporučuji každému, aby s ní pracoval obezřetně!

     • Bobík píše:

      Vážený diskutující, Bůh jistě stvořili všechno jako dobré, ale vtiskl věcem taky svů řád. Po člověku chce, aby ten řád respektoval a neporušoval. Přemýšlejte, prosím, jestli sexuální obtěžování školních dětí diskutovaným způsobem výuky náhodou není porušením tohoto řádu.

     • cinicius píše:

      @Bobík: Přesně!

     • Felix píše:

      Já by si s panem Bobíkem dovolil nesouhlasit v terminologii. Nepovažuji tzv. sexuální výchovu dětí ve školách za sexuální obtěžování, což je jakýsi novotvar nově věhlasné OSN, ale za klasické prznění dětí, čili za pederastii; čili z učitelů se mají stát státem placení pederasti. Jinak má pravdu.

     • Bobík píše:

      Pane Felixi, máte s tou Vámi užitou terminologií mé jisté sympatie, já však chtěl užít záměrně onen „novotvar nově věhlasné OSN“, protože mu dnes každý rozumí a je to dostatečně úderné. Berte to jako pokus o jakousi formu inkulturace klasické mravouky do dnešní zmatené doby. 🙂

     • Felix píše:

      No zasmál jsem se i když sluníčka nepoužívám …

     • Znaimer píše:

      Ad Ujo:

      Až půjdete ke gastroenterologovi, tak mu nezapomeňte říci, že vyměšování je sprosté a že si s ním o tom povídat nebudete. Přeji hodně zdraví.

     • Znaimer píše:

      Ad Bobík:

      Informování o objektivních faktech týkajících se vlastního těla je obtěžování dětí a porušování Božího řádu? Zajímavá interpretace!

     • cinicius píše:

      @Znaimer: Nevím, kde jste přišel na nějaké „informování o objektivních faktech“, to je to posledn, čím by se Uzlova sexuální výchova chtěla zabývat.

     • Znaimer píše:

      Nicméně opakuji svou nezodpovězenou otázku: Když má madona na oltáři odhalená ňadra, je to sprosté?

   • Paul Max píše:

    Pane Znaimer jestli jste ze Znaimu a bumbal jste bílé či rudé tak to chápu. Pokud jste nebumbal, tak vaši naivitu upřímně lituju. Běžte fokat raději do Lopiana.

  • Paul Max píše:

   Co takhle navrhnout v rámci „ekumeny“ bráškům a sestřičkám machomedánům aby nad autory sexistické příručky vyhlásili fatvu? Možná by to pomohlo víc než dialog kružítkáře s politickými kruhy nebo debaty na netu.

   • Hamish píše:

    V ramci mezinabozenskeho dialogu. Ekumenismus provozuji moderniste s jinymi krestanskymi sektami, totiz cirkvemi, atd.
    Kdyz to navrhujete, tak se zeptejte. Vratite-li se se strevy v dutine brisni a hlavou na krku, muzete nas poucit, kam takove fantasmagoricke pivni zvasty vedou.

    • Paul Max píše:

     Ale bráško, ty pohlížíš na křesťanské sekty jako na církve? Ekumena ti nevoní? Styď se! Začni si chystat turban, pivo ti taky zakážou…

    • Felix píše:

     Pane Hamishi, já fakt myslím, že návrh na vyhlášení fatvy je výtečným obohacemím diskuse, jeví se mi jako kvalitativní zlom. Co byste říkal tomu, že po hradech by nocema bloudl a houkal bezhlavý bíle oděný dr. Uzel?

     No a teď mi řekněte: je to vůči tomu spratkovi extrémismus, radikalismus, ultrafundamentalismus, nacismus, nebo xenofobismus? Fakt, poslat na něj pákistánskou Al-Kajdu a je po starostech s MŠMTČR – učitelky budou místo toho učit matiku. A jak rády!

 2. Felix píše:

  Ještě jsem si vzpomněl: Za příklad positivního cíle (svůj názor na něj nevyslovji) – a tedy velice účinného a získávajícího stále větší ohlas – může posloužit co? Teď se picnete do čela: Positivní tlak na šíření „mimořádné formy“ mše svaté. Ten tlak doshl mnoha vítězství a zatím se zdá, že je nezadržitelný. Bohužel stejné metody chybějí v mnoha občanských oblastech. Já spíše zírám, jak se tu daří, a ptám se sám sebe, proč ty metody jsou omezeny jen na to. To nikdo nevidí?

 3. cinicius píše:

  Perlička: Novou sexuální výchovu kritizuje i Ondřej Neff. Že by byl taky středověkým tmářem? 🙂

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/sex-ve-skole-cyj-/p_cirkus.asp?c=A100806_221046_p_cirkus_nef

 4. Felix píše:

  No ale podívejte se: Ten Neff to napsal tak krásně! Jak to, že katolíci to tak pádně neumějí? Co to je ten Monthy Python? Chci to vidět!
  Pak jsem taky rád, že o té Šojdrové jste to dal z prvních zpráv. Jsou to zatím jedny z nejlepších, i když pol. kor. tam taky řádí.
  A konečně ještě k tomu sudiči. Aby to neskončilo jako u Hussajna Obamy. Stal se z něho fackovací panák a zatím ta podstata, vinou které byl zvlen, je mocně rozlezlá, takže i kdyby padl, ta podstata až zas tak neutrpí. Pozor na fackovací panáky. Nejde ani tak o ně, ale spíš o principy té které společnost, organizace – tam americké, zde lidovecké. Taky se tomu říká „obětní beránci“. Velkýho bacha!

  • cinicius píše:

   Monty Python je obskurní skupina herců-komiků, vyznačující se drastickým černým humorem, kterému není nic svaté. A když říkám nic, myslím tím nic. Takže si to jejich sledování možná ještě rozmyslete. 🙂

   http://en.wikipedia.org/wiki/Monty_Python

  • spitfire píše:

   Vy sám nevíte co chcete. Jestliže hromadu lidí naučíte číst, psát a počítat tak máte demokracii. Když demokracii nechcete, tak musíte osnovy o sexuální výchově přivítat, dle Neffa naukor čtení psaní počítání…

   • Paul Max píše:

    Myslel jsem, že číst, psát a počítat uměli již ve starobylém Egyptě. Nebo to vymyslela až demokratka Marie Theresie když zavedla povinnou školní docházku? Spitfire asi odkysličil mozek.

    • spitfire píše:

     Ano to jistě, jen uvedte pro přesnost poměr jaký byl v těch společnostech dříve a jaký je dnes? Kolik procent to dělá…

 5. mk píše:

  myslel jsem si, že je Dobeš katolík….

 6. mk píše:

  i váš český metropolita

 7. Felix píše:

  Je zde jedna důležitá nová causa; např. zde:
  http://www.euportal.cz/Articles/6409-skandal-homofob-a-krestan-poradcem-premiera-necase-.aspx
  Jen že se tato stránka často věnuje lidovců a katolíkům: že si pan premiér katolík nevybral najakého katolíka či katoličku z věhlasné strany vše křesťansky ochraňující a demokraticky obhajující lidové. Ale já s tímto výběrem souhlasím. Lidovci, bijte mě!

 8. mk píše:

  Apocalypsis Ioannis 13,18: Hic sapientia est: qui habet intellectum, computet numerum bestiae; numerus enim hominis est: et numerus eius est sescenti sexaginta sex (666).
  možná se nemá číst šestset šedesát šest, ale šest šest šest, in lingua latina sex sex sex.
  potom by celá akce MŠDM začala dávat smysl….
  To je adorace některých lidí- místo Sanctus sanctus sanctus- 3×6

  • Znaimer píše:

   Sexualitu se satanem srovnávali gnostici. Zdejší pravověrné upozorňují, že to jsou z pohledu Církve heretici. Od počátku.

   • mk píše:

    děti mám a nepřinesl mi je čáp ani vrána- mluvím o adoraci šestky- je rozdíl nožem krájet, když je třeba, a noži se klanět a tvrdit že ho musím mít a ctít apod.

 9. Radek Rejšek (No comment) píše:

  Ach jo…….

 10. Felix píše:

  Myslím si, že žádný katolík dosud neužil to pravé slovo: oplzlost. A taky neřekl jasně, oč tu jde především: o zestátnění dětí:
  http://www.euportal.cz/Articles/6412-hajek-oplzla-sexualni-prirucka-vychazi-z-totalitnich-zdroju-bolsevismu.aspx

 11. mk píše:

  je to oplzlost, učitel který se „normálně“ stydí, si nebude natahovat prezervativ na ruku
  naopak úchyláci to udělají- na jednu stranu se bojuje proti „sexual harassment“ na druhou se mají dopouštět učitelé ? představte si že byste takto (s pogumovanou rukou) vítali třeba kolegyně na pracovišti- vyhazov a veřejná ostuda vás nemine…

  • cinicius píše:

   Je to dost nebezpečný nápad. jeden známý, pokud vím, ne zrovna křesťan (i když se můžu plést), shrnul svůj náhled na tento nápad následujícím způsobem:

   „Chytne na mé dítě s rukou v kondomu a přísahám, že mu ji přerazím, omlátím o hlavu a zarazím do prdele, aby z té výuky análního sexu taky něco měl!“

   Rozumný učitel nejspíše rychle pochopí, že odpůrcem příručky nejsou jen superpacifističtí rodiče a najde si nějaký bezpečnější způsob, jak děti vítat… 🙂

   • Znaimer píše:

    Váš známý je skutečně člověk na úrovni. Doufám, že to opravdu není katolík!

    • cinicius píše:

     Upřímně, lepší takový katolík, než supermodernista Vašeho typu. Jeho přístup je v podstatě správný, jen řešení trochu prudké.

   • Václav píše:

    Je to sice pěkné a podobná reakce člověka potěší ale praktický efekt podobných řešení bývá problematický. Aby ten dobrý a moudrý muž (což nemyslím ironicky ani v nejmenším) mohl urazit a zarazit tak by tam musel sedět a aby mohl na učitele vlítnout dodatečně tak by ho muselo dítě přesně, věcně a okamžitě informovat. Což znamená že ho nemůže ponechávat v nevinné nevědomosti.
    Moc by mne nepřekvapilo kdyby nakonec došlo k nějakému kočkopsu. Kdyby naši pravicoví ochránci tradičních hodnot ty nejkřiklavější věci ubrali a snažili se nás tak přesvědčit že nemáme volit KDU a zároveň proti nám popudit veřejné mínění.
    Někdy je dobré se splést a ocenil bych to i v tomhle případě.

  • Znaimer píše:

   „Vyhazov a veřejná ostuda“? To snad ne. Rozumní lidé by se pousmáli a za chvíli by si už ani nevzpomněli. Prezervativ sám o sobě přeci není nic sprostého. Nedémonizujme prosím tento kus umělé gumy.

   • Jashar píše:

    Já bych Znajmíka zabanánoval, aby aspoň předobrazně zažil, co ho zanedlouho čeká 🙂

   • Quido píše:

    Podle objektivních veřejně dostupných informacích nejde o gumu nýbrž
    současně užívaným materiálem může být:
    LATEX
    POLYISOPREN
    POLYURETHAN
    je však možné že vygumovanému vyvstane na mysli asociace s gumou v mnoha případech, prakticky vždy. 🙂
    Všechny výše uvedené látky jsou nebezpečné, ale je v zájmu jisté loby, aby jejich užití propagovala bez ohledu na zdraví a vůbec vše.

    • Znaimer píše:

     Promiňte, ale je naprosto nedůležité, jaké jsou názvy těch chemických látek, to opravdu není předmětem této diskuse. Předpokládám spíše, že jste chtěl jen dělat chytrého. Mimochodem, můžete rozvést, co je to konkrétně za „loby“? Nebo se o tom nesmí mluvit?

 12. mk píše:

  …..se HO mají….

 13. Radek Rejšek (No comment) píše:

  Jako otec tří (naštěstí již prakticky dospělých) dětí vím, že je to téma ožehavé a přiznám se, že svým dětem, kteří se na rodičkovskou roli připravují, jejich pozici vůbec nezávidím. (Nejstarší syn se nedávno oženil – ale „nemuselo to být“, dalo by se říci, že vše potřebné včetně bytu se snachou mají a prostě usoudili, že přijetí svátosti manželství by bylo žádoucí a že je k tomu čas). Problém vidím v nešťastné formě medializace sexu, takže už právě kvůli tomu (či především kvůli tomu) je nutné děti informovat dříve, než si to najdou na internetu, časopisech atd. Jako rodič z vlastní zkušenosti vím, že direktivní forma „poučení“ nebo zákazy či snahy o znemožnění přístupu do „choulostivých“ médií nic neřeší. Takže je asi nejlepší zvolit metodu „nejlepší obranou je útok“ a tato média vhodnou formou předběhnout. Je zajímavé, že jsem nezaregistroval žádný ohlas na celou kauzu „sexuální výchova“ ze strany křesťansky přijatelných sexuologů (Brichcín, Pšenička, Šipr…). Proč mlčí? Nebo byli umlčeni? Jejich stanoviska by v nynější situaci mohla být zajímavá a bylo by se čeho chytit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: