Poslední šance lidovců

Skvělý článek od Matyáše Zrna o možnostech a poslední šanci KDU-ČSL na Res Claritatis.

12 Responses to Poslední šance lidovců

 1. Armin píše:

  Výborně shrnuto. Kdysi jeden lidovec řekl předsedovi jiné křesťansko-kozervativní strany, který byl přiliš opatrný… „Pane předsedo, kolik potřebujete procent, aby jste se dostali do sněmovny?“ on odpověděl, že 5%. Pan z KDU- ČSL na to… „takže můžete „nasrat“ 95% a těch 5% bude vašich“. Jestli se lidovci ještě více rozkročí, tak přijdou o potenci, nebo již oni přišli? 🙂

 2. Felix píše:

  Je to úchvatný článek. Spád akorát nemá kapitola „Strana není vše“ – leccos se v ní opakuje, co bylo předtím, je vidět, že výhled do budoucna je mnohem obtížnější, než skvěle pozorovat to, co bylo dříve či je teď.
  Nechci rozmělňovat účinek brilantního čtení, ale zrovna teď je na jiných stránkách toto: http://www.novinky.cz/domaci/208069-cyril-svoboda-si-stale-narokuje-dum-v-dejvicich-podal-ustavni-stiznost.html Vzpomíáte, jak tento jeden z masy lidoveckých chameleónů oznamoval, že se o to soudit nebude?
  A za druhé, nevím, proč pan Zrno vynechal paní Šojdrovou. Vždyť i o ní šlo napsat mnohé.

 3. Felix píše:

  Byl jsem upozorněn na zásadní chyby Zrnova článku: Nezmiňuje se o sprosté lidovecké likvidaci Jiřího Karase. Karas má své drobné mouchy – rád se fotil s politickými „hvězdami“ – však kde dnes jsou? – a přijal trafiku vylvysslance – když opravdový borec by ji papalášům omlátl ohlavu. Ale byl to po převratu nejlepší lidovecký politik. Někteří mají své jiné koně, třeba už zesnulé, já naopak tvrdím, že ŽÁDNÝ se Karasovi nevyrovnal. Jeho likvidace mi připomínala, sit venia verbo, likvidaci Ježíše Krista. I to odpovídalo, že jej likvidoval „ti zbožní“. Likvidace Karase je hrozným vředem na lidoveckém těle, vředem stále mokvajícím. Tím nechci říci, že likvidovali jen jeho, jednoho ze skvělých lidí, také tak zlikvidovaného, Zrno okrajově zmiňuje. Je bzzubé dnes kopat do mrtvé kobyly Svobody, když se zavčasu nenapraví strašlivé zlo spáchané na Karasovi.

  • cinicius píše:

   Felixi, nežvaňte! Karas nebyl objektem žádné cílené likvidace, stal se obětí změny hranic volebních obvodů a volebního systému a slabosti a neorganizovanosti českého hnutí pro-life.

   Netvořte nám zde žádné báje. Jestli chcete něco hanebnějšího na lidovce, ptejte se, jak se chovali k Augustinu Navrátilovi, na upozadění Dr. Janečka na kandidátce ve prospěch Parkanové. Nemusíte vymýšlet žádné nesmysly.

   • Felix píše:

    My nemyslíme v občanských volbách, ale vnitrostranicky. Kdepak občanské volby, co to mluvíte? Zlikvidován uvnitř.

 4. pgjed píše:

  Je to stále jako o kohoutkovi a slepičce. Je velmi pohodlné říkat z venku, co by se mělo a jak by se mělo, co je dobře a co špatně. Jenomže málokdy se podaří, že ten, komu je to určeno, pochopí věci stejně jako ten od koho to vychází a inspiruje se tím. Ne nadarmo se říká, že nejlepší a často jediné pomocníky najde člověk na konci svých paží. Je zcestné a hrubou chybou těch, kteří postupují jako M.Z. a mnozí další, že čekají až někdo, díky jejich geniálnímu vnuknutí, předělá z gruntu KDU-ČSL k jejich obrazu. Politika je soutěž myšlenek a schopností je prosazovat. Jedinou možností jak změnit KDU-ČSL, pro toho, komu na tom záleží, je vstoupit, přesvědčit o svých myšlenkách, získat pro ně podporu a prosadit je. Je to těžké a žádný uvítací aplaus na nikoho takového nečeká. Je to tvrdá nevděčná práce s pravděpodobností úspěchu 50/50.

  Záleží-li M.Z. , ale i dalším kritikům zvenčí i zevnitř skutečně na změně a renesanci KDU-ČSL je třeba vstoupit do děje. Podle mé osobní zkušenosti ale k tomu není chuť a vůle. Nabízel jsem pomoc a spolupráci, vyzýval k aktivní práci i v MKD. Marně. Dozvěděl jsem se jenom spoustu nářků, ale nabídka zůstala bez odezvy. Zůstává pak otázkou, zda jsou všechny ty intelektuální výzvy skutečným úsilím něco konkrétního udělat, nebo jen jakousi formou alibismu, nebo dokonce jenom intelektuální exibicí?

 5. pgjed píše:

  Cinicie,

  S Jirkou Karasem máte naprostou pravdu. Pokud kandidoval na Jižní Moravě, neměl problém se prosadit. Jakmile vznikl volební kraj Vysočina, přinesly ateistické české okresy silný propad, který jej připravil o mandát.

  Ovšem s Gustou Navrátilem nemáte pravdu. Ječho problémem byl příliš vysoký věk a nízké vzdělání i praxe pro posty, na které si myslel. Jsem přesvědčen, že s ním přesto bylo jednáno velmi vstřícně a korektně a své okamžiky slávy si mohl prožít.

  • Felix píše:

   Je zde hrozné slovo „slávy“, tj. úplná mimoběžnost s mým myšlením. Tedy nereaguji.

  • josef píše:

   Pane Gabriel,
   Ještě jste mě neodpověděl,jak jste jezdil do UB dělat pořádky s partou bratra Bartončíka,nebylo to podobně i s bratrem Navrátilem? Starý senilní stařec,který nemá dosah na media a tudíž pro vlky v ČSL úplně bezbranný.To že nemá vzdělání,není zárukou špatných úvah a činů.To co jste o něm napsal,vypovídá o kvalitě nynější KDU.Čest práci.

 6. A důsledky? píše:

  V tom článku M. Zrna je hodně zajímavých námětů. Určitě bych přivítal stranu, která se bude ozvývat proti všudypřítomně médii vnucované politické korektnosti, která se projevuje genderismem, zákazem nazývat problémové případy pravým jménem a podobně.

  Na druhou stranu, škoda, že M. Zrno nezkusil dotáhnout svou myšlenku dále. Kdyby se strana takto zkusila profilovat, mělo by to podle mého názoru následující důsledky:

  1. médii by byla strana vytlačena do škatulky ultrapravicová, kontroverzní a nesnášenlivá a stejně by byli označováni i její členové, kterým by to rozhodně nebylo příjemné

  2. mediální masáž, která už léta probíhá, nacpala zcela nepochybně i řadě členů KDU-ČSL do hlav myšlenky genderismu, politickou korektnost a další nesmysly. (Tyto myšlenky podle mého názoru vznikly z toho, že lidé nemají na práci nic užitečnějšího, narozdíl od minulých století se nemusí příliš starat o to, co budou jíst a kde budou bydlet, takže mají nadbytek času pro vymýšlení takových nesymylů.) Tím pádem by se mnoho vlastních členů postavilo proti tomuto směru. Boj proti moderním vymoženostem, mezi které spadají „práva“ homosexuálů, „právo“ na potrat a další nesmysly, vyjmenované v článku by považovali za zpátečnictví.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: