Cyril Svoboda obnovil spor s charitou

Cyril Svoboda obnovil svůj boj s charitami o dědictví, když ve sporu, který sliboval uzavřít, který označil za uzavřený a který (minimálně de facto) sám ukončil, podal ústavní stížnost. Fakticky si přitom stěžuje na to, že soud jeho rozhodnutí respektoval. Více informací ZDE.

Jestli to KDU-ČSL myslí s návratem do Sněmovny vážně, měla by jej okamžitě vyloučit ze svých řad, protože už jen samotné členství takového „vykutáleného kvítka“ v řadách křesťanské strany je nesmazatelnou skvrnou na stranickém štítu. V tomto případě o to větší, že byl dříve i předsedou – i s celým tímto ostudným sporem.

Ignác Pospíšil

Aktualizace (7. 8. 2010 odpoledne):

Marián Hošek, předseda pražské KDU-ČSL, vyzval Svobodu k odchodu. Bravo! Vzápětí totéž přání vyjádřila i místopředsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová, která stranu dočasně vede.

Advertisement

22 Responses to Cyril Svoboda obnovil spor s charitou

 1. Felix píše:

  To je zajímavá myšlenka – vyloučit Svobodu z KDU-ČSL. Že to neudělají? Asi ho přimějí jen k tomu, aby stáhl svou novou stížnost. Nejsme přece žádní sektáři … A nebo Svobodu zase zvolí předsedou? A on to všem vysvětlí?

 2. Felix píše:

  Tak už nejste sám, kdo to žádá:
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/lidovec-hosek-vyzval-svobodu-k-odchodu-z-kdu-csl/
  Tu je zajímavá otázka: odejde-li (počítám, že nebue odejit), kam půjde? Bude kandidovat jako nezávislý a přidá se k poslaneckému klubu KDU-ČSL (senát? sněmovna? brusel?). Nebo půjde k zeleným? Bojím se to domyslet. Kam s ním? (o strožoku antikatolíka Nerudy)

  • Kdepak k zeleným píše:

   Kdepak k zeleným. Vzhledem k tomu, že se mu říká Rudý Cyril, je jeho místo u paroubků a špidlů.

   • cinicius píše:

    Neblbněte. Takovýho bezskrupulózního křiváka nebudou chtít ani u komunistů.

    • Paul Max píše:

     Máte pravdu, takové formáty si může vydržovat jen prodejná šlapka KDU-ČSL. Když soudruzi z KDU-ČSL byli ve vládě hlasovali někteří pro registraci sodomitů, místo aby z vlády odešli. Experti korytníci typu Kalous a Parkán včas přepádlovali k novým TOPkorytům. Ideje jsou prostě druhořadé.

    • pgjed píše:

     Ztrácíte smysl pro to, co je i při Vaší osobní antipatii a předpojatosti ještě únosné. Doporučuji léčit to ignaciánskou meditací na téma břevno a tříska.

  • cinicius píše:

   Díky, přidal jsem to ke zprávě.

 3. ivka píše:

  Svoboda se dobrovolně nehne.Je zvyklý na funkce.Sám řekl, že chce odejít do diplomatický služeb, ale má to háček. Je profesionálním notářem,a je potřeba diplomaty.
  Tak se bude hledat mezi diplomaty a ne mezi notáři.

 4. […] Cyril Svoboda obnovuje svůj spor s charitami o dědictví po paní Kaprálkové. Michaela Šojdrová  a Marián Hošek požadují jeho odchod ze strany. Více ZDE. […]

 5. Bobík píše:

  V roce 1990 prisla pani Kapralkova (tehdy to byla jeste zenska plna energie a v plne sile) za Cyrilem Svobodu, aby ji pomohl ziskat v restituci domy jako advokat. Ale nemela zadne penize, tak se dohodli, ze kdyz ji Svoboda domy ziska zpet, jeden po jeji smrti ziska. Svoboda pro ni 3 roky zdarma pracoval, nacez ho ustanovila v zaveti dedicem jednoho domu. Zbytek mel jit na charitu. Jenze asi dva roky pred smrti tezce nemocna a temer slepa pani Kapralkova sepsala novou zavet, kde vse odkazala na charitu s vyjimkou jednoho domu, ktery odkazala pani ktera ji delala sluzku. Misto dohodnuteho domu Svobodovi odkazala milion korun.
  Chapu ze ho to nastvalo, i kdyz nato pani Kapralkova mela narok

 6. josef píše:

  HLAVNĚ BY MĚLI ODEJÍT VŠICHNI KTEŘÍ AČ BYLI NĚKOLIKANÁSOBNĚ UPOZORNĚNI CO JE C.S. ZA HADA POSLALI HO ZNOVU DO NEJVYŠŠÍ STRANICKÉ FUNKCE A ŠRÁMKOVĚ STRANĚ TAK DALI SMRTELNÝ ÚDER.
  Připadá mě to když zloděj křičí.Chyťte zloděje!!!

 7. Felix píše:

  Tak pane Pospíšile, co jsem jen mírně naznačoval, tuto máme v syrové, pro někoho surové, a pro všechny v pravdivé podobě:
  http://blog.ihned.cz/c3-45534960-YSemin_d-falesny-lidovecky-tribunal-nad-cyrilem-svobodou
  Ahoj, buď zdráv a vesel a na Cyrila se už vy… Problém je jinde.

 8. Felix píše:

  Snad by lidovci místo domu měli řešit následující:
  http://www.ctk.cz/sluzby/slovni_zpravodajstvi/vseobecne/index_view.php?id=513541

 9. Honza Kohoutek píše:

  A Jiří Zajíc neúnavně Cyrdu hájí:
  http://www.christnet.cz/magazin/clanek.asp?clanek=3492

 10. organizasyon píše:

  Jenze asi dva roky pred smrti tezce nemocna a temer slepa pani Kapralkova sepsala novou zavet, kde vse odkazala na charitu s vyjimkou jednoho domu, ktery odkazala pani ktera ji delala sluzku. Misto dohodnuteho domu Svobodovi odkazala milion korun.
  Chapu ze

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: