Inspiring Catholics to Vote 2010

Na podzim čekají USA senátní i sněmovní volby. Jak asi budou hlasovat katolíci? Myslím, že ti, co svou víru berou vážně, už mají jasno. Držme jim palce.

Reklamy

11 Responses to Inspiring Catholics to Vote 2010

 1. pavel-v napsal:

  Hvězdy a pruhy? 😀

 2. Znaimer napsal:

  Jasno? Tohle černobílé vidění světa je vskutku… neoriginální. A tak ať se američtí katolíci tváří, že jsou odvěcí přátelé s pravicovými libertariány a fundamentalistickými evangelikály. Vždyť „společně“ s nimi přece tu Ameriku budovali… Jak snadno se přepisují dějiny, když jde o ideologii.

  • cinicius napsal:

   Nejde o černobílé vidění světa, ale o to, že lidský život je důležitější než hádka o daně. O tom, že katolíci hrávli velkou roli při budování USA, není pochyb.

   • josef napsal:

    Kteří katolíci to byli?

    • cinicius napsal:

     Moc se v amerických dějinách nevyznám, ale minimálně je třeba zmínit irské dělníky, kteří Ameriku vystavěli, katolickou církev jakožto organizaci, která je největším poskytovatelem zdravotnické péče v USA, a generála Kościuszka, který hrál klíčovou roli v Americké válce za nezávislost.

     • Znaimer napsal:

      Mate pravdu, ze v americkych dejinach se evidentne nevyznate. Prectete si neco o WASP a premyslejte o jeho vztahu k americkym katolikum v uplynulych staletich.

     • cinicius napsal:

      @Znaimer:

      No, vím velmi dobře, co pojem WASP znamená, a nemyslím si, že by se to nějak bilo s tím, co tvrdím já. Navíc dnes už hlavní rozdělení není protestanti vs. katolíci, ale skuteční/konzervativní křesťané vs. náboženská levice

     • Znaimer napsal:

      Z vašich slov je bohužel vidět, že o významu toho pojmu nevíte nic. Taky si ujasněte, o čem vlastně chcete diskutovat. Zda o dnešku, nebo o minulosti, která dnešek formovala.

     • cinicius napsal:

      @Znaimer: Naopak, to Vy ho nesmysln přeceňujete…

 3. spitfire napsal:

  USA: Většina amerických hispánců je proti potratům a „manželství“ homosexuálů.
  Ačkoliv katolická církev považuje potrat za zločin rovný vraždě, 41% účastníků průzkumu prohlašujících se za „katolíky“ bylo pro zachování legálnosti potratů,

  opravdu 68 million catholics in this country?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: