Zprávy Hnutí pro život

Kanada: Vláda nechá na pokoji neplatiče daní
Nový web pro ženy zraněné potratem
Příručka sexuální výchovy stažena!
Ministerstvo školství zastrašuje rodiče i ředitele škol

USA: Kalifornský soud dal za pravdu žáku, kterému škola zakázala nosit pro-life tričko
USA: Většina amerických hispánců je proti potratům a „manželství“ homosexuálů
Rusko: Šéf firmy nechce společně pracovat s vražednicemi
Kostarika: Ústavní soud zakázal referendu o registrovaném partnerství homosexuálů
Kardinál Pell říká, že Zelení jsou jako meloun: navenek zelení, uvnitř rudí
Mexiko: Kardinál Rivera důrazně varuje před úsilím zničit manželství a společnostRakousko: Pro-life pochod ze Štýrského Hradce do Vídně

Advertisement

One Response to Zprávy Hnutí pro život

 1. Václav píše:

  Te Deum laudamus, ta zpráva o stažení příručky nemá chybu. Když se ruka k ruce vine tak se dílo podaří, jak zpívali naši předkové v naší v pořadí druhé státní hymně. Pánbůh zaplať všem kteří se na tom nějakým způsobem podíleli. Otci arcibiskupovi, duchovním, organizacím a iniciativám i každému jednotlivci který se modlil kolektivně nebo individuálně nebo podepsal petici.
  Na druhou stranu mám takový pocit že by nebylo dobré usínat na vavřínech. Možná šlo o promyšlený politický čin v širším kontextu a první nástřel útočného pásma u kterého se nepočítalo s tím že by se opravdu uvedl do života v téhle křiklavé podobě. V našem národě a státě bývají tradičně až na prvním místě peníze. Movité i nemovité statky. Zatím jsem neviděl moc velkou snahu zavést něco tak exotického jako je například podávání rukou v kondomu ve škole dětem z čeho nic nekouká. Myslím si že i za různými pokusy o zavedení potratové turistiky do naší země byla především snaha o získání nemalých finančních prostředků za relativně jednoduchý chirurgický zákrok.
  Je možné že šlo jen o první propagandistický krok který měl ovlivnit veřejné mínění, na nejrůznějších rovinách. Připravit půdu pro něco co není tak křiklavé, popudit veřejné mínění proti křesťanství a křesťanům, vyvolat dojem že ochránci tradičních hodnot opravdu myslí alespoň trochu vážně co říkají a tudíž není třeba volit KDU. Poskytuje to vhodnou příležitost k diskreditaci jednotlivců i organizací za to co řekli nebo naopak neřekli. K otevřeným lžím a vytrháváním slov z kontextu.
  K tomu abychom se modlili Růženec za děti a mládež nás vyzývá Panna Maria. Průběžně, pravidelně a vytrvale, ne jenom v určitou chvíli. Růženec na nejrůznější úmysl se máme modlit srdcem alespoň jednou denně, číst Písmo svaté, postit se (středa a pátek o chlebě a vodě velice prospívá duši i tělu), chodit jednou měsíčně ke zpovědi a často přijímat Ježíše Krista v Eucharistii. Jako vedlejší efekt zajišťuje pravidelná denní modlitba Růžence pokojnou mysl, duševní zdraví a mentální svěžest do vysokého věku. Ten kdo se modlí tři za den je bezpečně chráněn před depresí nebo zoufalstvím. Modlitbou a postem se vyhánějí i zlí duchové, jak říkal Pán Ježíš.
  Modleme se za děti a mládež a přidávejme k tomu půst a almužnu. Ubohých bezdomovců a lidí kteří živoří a opuštěných dětí máme mezi sebou dost. Stejně jako obětí válek, hladomorů a katastrof po celém světě. V každém z nich máme vidět Ježíše Krista.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: